Video: Folklorika v televizi

Vlastně bych nemusel a ani neměl psát nic dalšího. Pokud máte rádi folklór, nebo se k němu chcete více přiblížit, měli byste si dvakrát za měsíc pustit Českou televizi, a v ní pořad Folklorika. Jestliže jste některé jeho části neviděli, můžete si je prohlédnout na této adrese:

http://www.ceskatelevize.cz/vysilani/1102732990-folklorika

Co víc dodat k předcházejícímu, poněkud strohému oznámení? Pouštím si ten pořad na internetu pořád a stále dokola, mám v očích slzy a nadávám sám sobě, že bych se měl konečně vzmužit a začít dělat něco "pořádného", co mě i rodinu zajistí.

Ale nejde to, utíkám už léta z pražské redakce týden co týden na Slovácko, do světa, který můžete nejlépe vidět právě ve Folklorice. Přes dva roky tak prchám, přes dva roky dělám po nocích tyto internetové stránky, a určitě několik více let jezdím po folklorních "akcích". Přitom slibuji sobě i ženě, že toto omezím, že cest z Prahy bude méně, ponocování u těchto stránek bude méně, méně bude focení i nahrávání lidí, kteří se kolem folklóru a tradic motají.

Ale nejde to, i kdybych se snažil sebevíc a letadlo mě dopravilo na druhý konec světa, nemohl bych bez folklóru, svého rodného kraje a lidí, kteří jsou tady s tradicemi spojeni, žít. S každým dalším a dalším setkáním je to horší a horší, mé pražské útěky se mění v neplacená volna a tiché putování Slováckem v doživotní odsouzení...

Nerozumíte-li mi, zkuste si alespoň někteří pustit právě Folkloriku...

RB