FOTKY 2005 + 2006

CO NAJDETE V TÉTO ČÁSTI STRÁNEK?

Jednoduše řečeno a napsáno, měl jsem pocit, že má smysl vzít foťák a vyrazit ve volném čase do terénu za událostmi a lidmi, blízkými mému srdci. Čas od času jsem tak činil už dříve, ale v roce 2005 jsem se o něco takového pokusil už trošku systematicky.

Skoro vždycky jsem měl přitom u sebe i diktafon, povídání některých fotografovaných lidí jsem si nahrával a plánoval, že tyto nahrávky brzy využiji. Bohužel, to se mi hlavně kvůli nedostatku času nepodařilo. Byl jsem vůbec rád, že jsem stihl vybrat několik fotek a umístit je na tyto stránky.

Na přepisování nahrávek, případně na psaní reportáží z navštívených míst, už opravdu nebyl čas. Vím, že je to hrozná škoda (tedy alespoń to takto cítím já sám vůči sobě), protože fotky samy o sobě nemají takovou vypovídací hodnotu a často nemusí vzbudit ani nějaký zájem.

Co mám v plánu letos? Upřímně odpovídám jediným slovem: NEVÍM. Objíždění různých akcí je dost náročné časově i finančně, zejména, když zatím stále zůstávám v Praze. Navíc smysl a užitek takového navštěvování akcí zatím moc nevidím, myslím, že těmi poněkud amatérskými fotkami se mi toho příliš sdělit nepodařilo.

Pokud se ale přesto opět pustím do focení a nahrávání, budu se snažit ještě pečlivěji vybírat navštěvovaná místa a hlavně budu společně s fotografiemi publikovat tady i texty. Pokud tato kombinace přinese něco nového, smysluplného a třeba i pro někoho inspirujícího, pak by taková práce mohla nějaký smysl mít. Uvidíme....

RB