10. KOLO - LHOTA - KNĚŽPOLE 1:3 (14. října)

Branky: 79.Kusák - 62. a 75. Flíbor, 66. Brázdil.

Lhota: Soukeník – Hanáček, Ratajský (69. Nenál), J. Štergenich – Hubík, P. Štergenich, Dominik (77.Žajdlík), F. Zbořil – Kusák, Zalubil.

Kněžpole: O. Brázdil – Cingel, Řezník, Fitzián, Hruboš – Vávra (55.Krejčiřík), Kučera, J. Brázdil, Bednařík – Flíbor, Vojtek (72. Fruhauf).

ŽK: J. Štergenich.

Diváci: 135.

KNĚŽPOLE NEPŘIPUSTILO ŽÁDNÉ PŘEKVAPENÍ
„Snaha je málo, máme v mužstvu příliš mnoho hráčů, kteří to nedokáží uhrát fotbalově,“ tvrdí trenér Lhoty Josef Dominik.

Kněžpole předvedlo ve Lhotě, proč je v čele tabulky. Jejich hráči od samého začátku měli na hřišti převahu, kterou v druhém poločase vyjádřili i góly. Lhota v posledních zápasech branky nedává, a bez gólů se fotbalové zápasy prostě nevyhrávají.

Hostům se při rozcvičování zranil první gólman Křivánek, kterého nahradil Brázdil.

Prvních dvacet minut se hrálo většinou na straně Lhoty. K vidění byl rychlý a svižný fotbal, ale bez vyložených gólových šancí. Hosté poprvé zahrozili v polovině prvního dějství. Po nedůrazném odkopu Hubíka pálil Kučera. Jeho střelu z nadějné z pozice ale Soukeník chytil. Útočné tykadlo hostů Flíbor se poprvé osmělil o tři minuty později, nemastná- neslané střela ale skončila znovu u domácího gólmana.

Lhota mohla jít do vedení po jediné gólové šanci, kterou si v první půlce vypracovala. Josef Štergenich nahrával a osamocený Kusák hlavičkoval z nějakých deseti metrů těsně vedle.

Martin Kusák měl dvě minuty po obrátce i první příležitost domácích. Filip Zbořil mu parádně nahrával, ale Kusák vedení domácích odmítl, a z hranice penalty mířil jenom vedle Brázdilovy svatyně. Hosté odpověděli bombou Hruboše, ten napřáhl asi z dvaceti metrů, ale míč letěl těsně nad.

„První půlka byla z naší strany špatná,“ láteřil o poločase trenér hostů Pavel Soviš. „Naše převaha byla jenom platonická, nemělo to nápad, nemělo to ani pohyb, a nevytvořili jsme si ani žádnou gólovou šanci,“ dodal.

Kouč domácích Josef Dominik byl na první poločas jiného názoru. „Se štěstím jsme ubránili bezbrankový stav, soupeř měl tři vyložené gólové šance, ale nakonec jsme mohli jít do vedení Kusákem my.“

Největší šanci Lhoty znovu nedal Kusák. Po osmi minutách druhé půlky šel sám na gólmana Brázdila, ale oslava gólu mu nebyla souzena- střílel znovu jenom mimo brankové konstrukce.

Pro vývoj zápasu byla rozhodující 62. minuta. Kapitán Kněžpole Bednařík nacentroval do malého vápna a pohotový Flíbor z pěti metrů zajistil hostům vedení - 0:1.

Čtyři minuty nato už to bylo 0:2. Střídající Krejčiřík z pravé strany nahrával, a nikým nepokrytý Brázdil do prázdné branky pohodlně skóroval.

A pro Lhotu bylo ještě hůř. Čtvrt hodinky před koncem znovu Flíbor střelou po zemi k tyči, z hranice velkého vápna, rozhodl o osudu zápasu – 0:3.

Domácím se podařilo už jenom korigovat deset minut před koncem Kusákem - 1:3.

S výjimkou asi deseti minut druhé půlky bylo Kněžpole jednoznačně lepším a hlavně fotbalovějším mužstvem, a ve Lhotě zvítězilo naprosto zaslouženě. Ve Lhotě jsme viděli pravděpodobně jedno z nejlepších mužstev letošního ročníku I.B třídy.

„Viděl jste to sám, tady není co hodnotit,“ řekl po zápase trenér Kněžpole Pavel Soviš, ale nakonec přece jenom přidal několik vět. „Druhý poločas byl z naší strany už daleko lepší. Po první naší vstřelené brance jsme měli hru pod kontrolou. Bohužel, žádný zápas nemůžeme odehrát v klidu celých devadesát minut." (trenéra Soviše mrzela branka Lhoty).

Trenér domácích Josef Dominik zhodnotil zápas následovně:
„Celkově se ukázalo, že Kněžpole bylo herně daleko lepší a vyhrálo zaslouženě. My nedáváme góly, i když do šancí se hráči dostávají. Mužstvo je bez opor špatné. Jirka Dominik má urvané křížové vazy, a to je léčení na rok. Pro mě je to flustrující, a ten fotbal mě asi přestane už zajímat, to říkám otevřeně. Od našich hráčů tam byla dneska jenom snaha, a to je málo. Máme v mužstvu moc hráčů, kteří to nedokáží uhrát fotbalově.“

Text a foto: STANISLAV DUFKA

Více o fotbale v Kněžpoli ve čtvrtečním vydání Slováckého deníku.