11. KOLO - ZLECHOV - LHOTA 4:0 (21. října)

Zlechov: Vendel – Ondříšek, Kedra, Šebák, Kremr (75.Kotek) – Tománek, Zajíc, Ondrůšek, Kalmus (81.Matějka) – Bureš ( 53. Urbanec), Slavík.

Lhota. Soukeník – S.Zbořil, Machala, Ratajský (81. Jurásek), Nenál – Doležal, Hubík, Dominik, Hanáček – F. Zbořil, Zalubil.

Rozhodčí: Růžička.
ŽK: Kalmus (Zlechov).

Diváci: 125.

DALŠÍ KOLAPS LHOTY

Zlechov jasně přehrál naše fotbalisty a jen zásluhou brankáře Lhoty Soukeníka neskončilo utkání pro hosty ještě větším debaklem.

Těžce se to píše, ale bohužel je to tak: Po dnešním zápase můžeme říct, že Lhota hraje o záchranu a má štěstí, že uhraných dvanáct bodů získala v úvodu soutěže. Do konce podzimní části chybějí dvě kola a se stávajícím kádrem bude jenom zázrak, pokud se naším fotbalistům podaří ještě urvat nějaký bod.

Mužstvo, kterému se téměř pět let vyhýbalo zranění, je v současné době v žalostném stavu a za Lhotu nemá prakticky kdo hrát. Proti Zlechovu musel dokonce nastoupit vedoucí mužstva Jiří Jurásek a při vší úctě k němu, na krajskou soutěž je to prostě ostuda. Otázka je, čí ostuda?A proč nehráli nadějní dorostenci Štergenich, Ondra Zalubil nebo Žajdlík???

I přesto se sestava, která v nedělním dopoledni vyběhla na zlechovský pažit, snažila urvat alespoň bod. Plány hostů dostali první trhlinu už po deseti minutách hry. Po rohovém kopu se parádně trefil hlavou Šebák – 1:0.

Lhota se mohla dostat do zápasu přibližně po půlhodině hry. Zalubil šel do souboje s domácím gólmanem Vendelem, ve vápně došlo ke střetu, útočník Lhoty se ocitl na zemi a hlavní arbitr Růžička jenom rozpažil ruce – hrajte dál. „Penalta se dala pískat, ale i ne. Nebylo to úplně jasné. Záleží na rozhodčím, jak ten souboj posoudí,“ řekl k inkriminovanému okamžiku sám postižený Zalubil.

Tvůrce hry domácích a kapitán mužstva Libor Ondrůšek vysunul v 31. minutě Slavíka, který nezaváhal – 2:0.

V úvodu druhé půlky se hosté snažili kontaktním gólem dostat zpět do hry. Ideální příležitost měl k tomu Dominik, z nadějné pozice se snažil obstřelit brankáře Vendela, ten mu ale gólovou radost nedopřál a míč vyrazil.

Byla to jediná nebezpečná šance hostů po poločase. Průběh zápasu diktovali domácí fotbalisté hrající na hodovou neděli s velkou chutí. V 65. minutě se zapsal do listiny střelců nejmladší hráč domácích - osmnáctiletý Ondříšek. Z nějakých patnácti metrů chytrým lobem přehodil všechny včetně gólmana Lhoty Soukeníka -3:0.

V těchto chvílích zápasu měl Zlechov jasně navrch, ale šancemi na zvýšení skóre jeho hráči pohrdali. Ještě většímu debaklu zabránil brankář Lhoty Soukeník, a také ukvapené a zbrklé řešení gólových situací ze strany domácího mužstva.

Čtvrtého gólu se domácí fanoušci dočkali šest minut před koncem od střídajícího Urbance. Zlechov tak zvítězil nad absolutně neškodným mužstvem hostů nejvýraznějším poměrem v dosavadním průběhu soutěže.

Domácí kouč a bývalý fotbalista staroměstské jiskry Jiří Kraml se po zápase spokojeně usmíval. „Tak jednoznačná záležitost, jaký je výsledek, to nebyla. Lhota se mohla v druhém poločase dostat do hry, ale neproměnila svoji šanci a zdálo se mně, že to už potom hosté zabalili. Tak jako každou neděli jsem měl ze zápasu obavy, protože naši hráči jsou nevyzpytatelní. Dneska jsme ale hráli dobře a škoda dalších neproměněných šancí."