Ostroh: Konečný – Lukáš, Čápek, Kovařík (70. Majerčík), Kusák (77. Nikl) – Kunovjánek, Petřík, Durna, Jurčeka (89. Bouřa), Lopata.

Lhota: Soukeník -  S. Zbořil (75. Nenál), Gabriel, J.Štergenich, F. Zbořil – P. Štregenich, Dominik, Hubík, O. Zalubil – Kusák, M. Zalubil.

ŽK: Kovařík, Kusák, Petřík, Jurčeka – Dominik, S. Zbořil, P. Štergenich, Gabriel.

ČK: P. Štergenich, Gabriel.

Diváci: 200.

POŘÁD STEJNÁ PÍSNIČKA – DALŠÍ PROHRA
Lhota nedává góly. V Ostrohu v prvním poločase dokonce nevystřelila na branku.

V sousedském derby se v lepším světle představili domácí fotbalisté. Po vedoucí brance Čápka, přidali v druhém poločase zkušeným Petříkem druhý gól z penalty. Za Lhotu, která hrála poslední půlhodinu bez vyloučeného Patrika Štergenicha, korigoval Kusák.
V dramatickém závěru se hostům už vyrovnat nepodařilo.

Obě mužstva jsou v herní a také bodové krizi. Ostroh dokonce tři kola před koncem podzimní části vyměnil trenéra. Petra Zajíce nahradil František Studénka - dosavadní kouč dorostu.
„Dneska jsem nechal některé zkušené hráče na lavičce a dal příležitost mladým klukům, nastupujeme se třemi hráči, které jsem vedl v dorostu,“ řekl Studénka před zápasem.

První půlka byla jednoznačně v režii domácích fotbalistů. Už po deseti minutách hry napřáhl z hranice velkého vápna Lopata, ale gólman Lhoty Soukeník jeho prudkou střelu po zemi vytěsnil na roh. Brankář Lhoty se předvedl znovu v polovině prvního dějství. Parádní trefu Kovaříka, kdy míč mířil do šibenice, bravurně vyrazil.
Deset minut před poločasem měli gólovou příležitost hosté. Ostrožský Petřík špatně odhadl vysoký míč, ten se dostal k Martinu Zalubilovi, který ale z nadějné pozice mířil nepřesně. Hodně aktivní byl v prvním poločase domácí útočník Jurčeka. Ten také čtyři minuty před odchodem do kabin napřáhl z nějakých osmnácti metrů a brankář Soukeník míč s námahou uklidil na roh. Z následného rohu se míč dostal k zadní tyči a úplně volný Čápek pohodlně skóroval - 1:0.
V prvním poločase hráli domácí s chutí a měli také větší touhu jít do vedení. Lhota nevystřelila vůbec na branku gólmana Konečného a jejich hráči nic kloudného nevymysleli.

Druhou pojistku přidali domácí zhruba po hodině hry. Střet obránce Lhoty Stanislava Zbořila s Lopatou ve vápně ohodnotil hlavní arbitr Daněk jako penaltový. Míč si postavil nejzkušenější domácí hráč Petřík a svým sedmým gólem v soutěži poslal Ostrožany do dvoubrankového vedení.
Pár okamžiků po penaltě byl Lhotě vyloučen po druhé žluté kartě mladý Patrik Štergenich, který tak hrubě oslabil svoje mužstvo.
Domácí mohli dvacet minut před koncem odskočit na uklidňující tříbrankový rozdíl, ale ostrožský Kusák nechal znovu vyniknout brankáře Lhoty Soukeníka.

Hosté nechtěli zůstat u nuly a v závěru zápasu se snažili o zvrácení výsledku. Ostrožané ubrali plyn a mohli na to zle doplatit. Nejprve hlavička Filipa Zbořila mířila jenom do tyče. V této fázi zápasu se Lhoťané tlačili dopředu a osm minut před koncem utkání dokonale zdramatizovali. Dominik centroval a Kusák hlavičkoval přesně - 1:2.

Domácí se začali bát o tvrdě vydřené vítězství, o které mohli přijít v  poslední minutě zápasu. Ondra Zalubil pelášil sám na gólmana Ostrohu, hlavní rozhodčí jeho akci zastavil pro sporné ofsajdové postavení.
Hosté se cítili tímto verdiktem hodně poškození a těsně po skončení zápasu šel s rozhodčím diskutovat na toto téma kapitán Gabriel – ovšem vykoledoval si červenou kartu.

Je pravda, že některé výroky rozhodčího byly opravdu prapodivné, ale je také pravda, že domácí chtěli více v tomto zápase vyhrát. Hlavně v první půlce je zdobila bojovnost a v závěru si své zasloužené vítězství už pohlídali.

K rozhodčímu se vyjádřil i domácí trenér František Studénka.
„Já myslím, že pískal dobře. Jestli byly nebo nebyly ofsajdy, tak to já ze své pozice nemůžu posoudit,“ řekl Studénka a pokračoval v hodnocení zápasu. „První poločas jsme byli jednoznačně lepší a domácí diváci museli být spokojení. Ke konci zápasu se na některých hráčích projevila tréninková absence, ale nakonec jsme svoje zasloužené vítězství uhájili.“

„Bohužel naše krize pokračuje – nejsme schopni uhrát slušný výsledek. Za bezbrankového stavu jsme měli tutovou šanci Martinem Zalubilem, v takovém zápase bychom to měli proměňovat. Herně to bylo ale vyrovnané utkání, soupeř se v prvním půlce víc tlačil dopředu. V poslední minutě zapískal rozhodčí nesmyslně ofsajd hráči, který vůbec nehrál,“ řekl po zápase kouč Lhoty Josef Dominik.