4. KOLO - LHOTA - SLAVKOV 1:0 (2. září )

Lhota: Soukeník – Radoch, S.Zbořil, Nenál, Machala – J.Štergenich (90.Hanáček), Hubík, P. Štergenich (88.Malůšek), Kusák (90.Ratajský), Zalubil, F.Zbořil.

Slavkov: Janča – Mančík, Zimčík, Juřena, Kovačovič – Slovák, Borýsek, Michalčík, Habarta (56.Sopůšek) – Ondra (82.Štefaník), Šimek.

ŽK: Hubík – Kovačovič, Ondra, Borýsek.

Diváci: 270.

„DNESKA TO HODNOTÍM JAKO VYDŘENÉ VÍTĚZSTVÍ,“
řekl po zápase trenér Lhoty Josef Dominik

Tři zápasy - devět bodů. Už jenom Lhota a Kněžpole neztratili v soutěži ani bod.
O zápasu rozhodl po hodině hry domácí střelec Martin Zalubil a připsal si tak třetí branku v novém ročníku.

Oba soupeři šli do zápasu se značně zdecimovanými kádry. Domácí mají zraněné největší opory týmu (Gabriel, bratři Dominikové) a u hostů musel na lavičku náhradníků usednout dokonce i šestačtyřicetiletý trenér Radek Sopůšek.

První poločas příliš fotbalové krásy nepřinesl. Za zaznamenání vlastně stojí jenom gólová šance Zalubila, kterou po půlhodině hry zlikvidoval gólman hostů Janča. O pět minut později se připomněli také slavkovští. Nebezpečnou hlavičku Šimka ale gólman Soukeník „uklidil“ na roh.

Do druhého dějství lépe vstoupili fotbalisté ze Slavkova. Už po třech minutách hry napřáhl Borýsek z nějakých dvaceti metrů, ale míč jenom těsně minul domácí branku.
Za dalších pět minut se hosté dožadovali penalty za problematický zákrok na unikajícího Juřenu. Hlavní arbitr Družbík ale nechal pokračovat ve hře.

Naprosto zbytečná strkanice mezi domácím Stanislavem Zbořilem a špílmachrem slavkovských fotbalistů Michalčíkem byla k vidění deset minut po začátku druhé půlky. Domácí stoper vyšel z incidentu bez trestu, ale tentokrát měl sáhnout hlavní rozhodčí po žluté kartě pro Zbořila.

O minutu později naservíroval ideálně míč Zalubil Patriku Štergenichovi, ten ale střílel z nadějné pozice patnácti metrů jenom do nohou gólmana Janči.

Gól, který rozhodl o osudu zápasu, přišel přesně po hodině hry. Nedorozumění domácích stoperů využil Zalubil a střelou, která sotva doletěla do branky, poslal domácí do nejtěsnějšího vedení – 1:0.

Branka zcela změnila charakter zápasu. Slavkov se snažil všemožně vyrovnat a všechno vsadil na útok. Ale ani série pěti rohových kopů mu kýžené vyrovnání nepřinesla. Když v největší šanci zápasu dokázal domácí brankář Soukeník zázračně ze dvou metrů vyrazit střelu slavkovského Juřeny, mohla si Lhota připsat další vítězství. Domácí tak pokračují v soutěži zatím překvapivě bez ztráty bodu.

„Co k tomu říct - nemůžeme dát gól,“ těžce hledá slova po zápase šéf slavkovských fotbalistů Jaroslav Habarta. Potom přece jenom přidal ještě několik vět. „Druhou půlku jsme domácí tlačili, myslím si, že rozhodl zázračný zákrok domácího gólmana, když vyrazil střelu Juřeny na roh. Za výkon v druhém poločase jsme si remízu zasloužili, ale žalostně nám chybí útočník.“

„Dneska jsem chtěl být klidný, ale bylo to znovu na nervy,“ přiznal domácí kouč Josef Dominik a potvrdil, že zná sílu slavkovského mužstva. „Věděl jsem, že budou hrát po zemi na krátké přihrávky systémem vše přes Michalčíka a to se potvrdilo. První půlku jsme nedokázali udržet balón ve středu hřiště a kromě šance Zalubila jsme si ani nic nevytvořili. Po poločase už to bylo z naší strany o poznání bojovnější a dneska to hodnotím jako vydřené vítězství. Jsme šťastní za tři body.“

Text: StD Foto StD a DUŠAN DUFKA

Obranu kterou dirigoval Staňa Zbořil musíme hodnotit kladně - neinkasovala

Střelec jediné branky zápasu - Martin Zalubil

V obraně obstál i Zdeněk Machala

Podle trenéra Josefa Dominika odehrál Marek Nenál velmi dobrý zápas

Domácí gólman Jirka Soukeník se v první půlce blýskl Vaniakovským zákrokem. Konečky prstů vytěsnil střelu Juřeny na roh.