Nedakonice: Uhlík – Šňupík, Jurásek, Čagánek, Abrhám – Cakl, Hladký, Bany (68.Hlaváč), Rokyta (45. Trubaček) – Andrýsek (45.Daťko), Klečka.

Lhota: Soukeník – Hanáček, Nenál, S. Zbořil, J. Štergenich – Matuštík (58,Žejdlík), Hubík, P. Štergenich, Kusák (84.Machala) – Zalubil, F. Zbořil.

ŽK: Abrhám – Soukeník, P. Štergenich, J. Štergenich.

Diváci: 120.

LHOTŠTÍ FOTBALISTÉ SE VRÁTILI OPĚT BEZ BODŮ…

A co je horší: ani předvedenou hrou příliš neoslnili

Poprvé si hráči Nedakonic mohli zazpívat vítězný chorál až v devátém kole. O své výhře rozhodli dvě minuty před koncem, kdy se z malého vápna trefil Klečka.

Lhoťané nastoupili na půdě posledních Nedakonic se třemi změnami v sestavě oproti páteční prohrané dohrávce v Bojkovicích.

První poločas příliš fotbalové krásy nepřinesl ani od jednoho mužstva. Na obou stranách byly k vidění nepřesné přihrávky, a pěkných fotbalových akcí bylo jako pověstného šafránu.

Domácí poprvé zahrozili po půlhodině hry nebezpečnou střelou kapitána Cakla, se kterou si ale gólman Soukeník poradil.
Hned z následného protiútoku šel po přihrávce Hubíka na domácí branku Zalubil, ale tísněný obráncem Nedakonic střílel vedle.

Největší šanci prvního poločasu zahodil domácí Šňupík. Po rohovém kopu hlavičkoval - snad z jednoho metru - jenom do gólmana Lhoty Soukeníka.

Deset minut před odchodem do kabin hlavičkoval ukvapeně úplně volný Filip Zbořil, někde z hranice penalty vedle.

A když se neujala ani střela domácího Cakla v závěru poločasu a následnou dorážku vykopl z brankové čáry Staňa Zbořil, šlo se do kabin za bezbrankového stavu.

„První půlka byla vyrovnaná, každé mužstvo čekalo na chybu soupeře. My jsme měli úplně bezzubý útok. Vůbec nám nehráli hrotový hráči, kteří byli odřezaní od zálohy. Přesto jsme si vypracovali víc šancí jak Lhota,“ povídal domácí trenér Jan Ondra.

Stačilo šest minut z druhé půle a po samostatné akci Banyho se domácí fotbalisté dostali do vedení. Ten šel sám od půlky hřiště, obešel Nenála, nezastavil ho ani Staňa Zbořil a na jeho střelu z deseti metrů se gólman Soukeník natahoval marně - 1:0.

Obrovskou příležitost na vyrovnání měl o pět minut později útočník Lhoty Zalubil. Po přihrávce Filipa Zbořila pelášil sám na branku domácích, ale jeho střelu mu gólman Uhlík vytěsnil na roh.

Lhota vyrovnala v 65. minutě. Hanáček z vlastní poloviny přihrál střídajícímu dorostenci Žajdlíkovi, který z dvanácti metrů chladnokrevně poslal míč podél gólmana – 1:1. Pro Martina Žajdlíka to byl vůbec první mistrovský zápas za Lhotu.

Domácí zahrávali v průběhu druhé půlky nespočet trestných kopů z nebezpečných pozic, ale ani jeden nedokázali využít.

Hrdina neděle pro fotbalové Nedakonice se jmenuje Jaromír Klečka. Dvě minuty před koncem mu jeho střelu ze dvou kroků odblokoval Hubík. Z následného rohu se k němu dostal míč a Klička nikým nekrytý trefil pro Nedakonice první vítězství v soutěži.

Z posledních pěti zápasů má Lhota tři body a hrozivé skóre 2:10.

Jen pro připomenutí. Přesně před rokem bylo naše mužstvo na sedmém místě tabulky se ziskem třinácti bodů. Dnes je Lhota devátá a má o bod méně.

„Nejsme zase takový borci, abychom si mysleli, že v klidu porazíme poslední mužstvo tabulky,“ zdůraznil trenér Lhoty Josef Dominik a dodal „Byl to remízový zápas a bohužel jsme si nedisciplovaností hráčů nechali dát gól v poslední minutě zápasu.“

Domácí kouč Jan Ondra, který je mimochodem i trenérem žákovské třináctky ve Slovácku, se po utkání spokojeně usmíval.
„Zápas byl rozkouskovaný množstvím faulů na obou stranách. Po vyrovnávací brance soupeře jsme na několik minut přestali hrát a ve vítězství jsem už nevěřil. Naše hra byla příliš rozháraná a v druhém poločase jsme si prakticky nic nevypracovali. Vítězství je dílem celého mančaftu, ale nejlepším hráčem byl - dokud mu stačili síly - kapitán Cakl.“

Text a foto: std+dd

Soboj kapitánů: V červeném domácí Petr Cakl a Martin Hubík

Domácího hráče sleduje Martin Zalubil

U míče znovu Cakl a Patrik Štergenich

První start a hned gól: Dorostenec Martin Žajdlík, kterému se premiéra vydařila. Bohužel jeho branka neznamenala ani bod.