..a další informace o stránkách tady

Náhodní či pravidelní čtenáři těchto stránek,

přeji Vám hezký den, večer či noc, budu opravdu velmi rád, pokud se vám zrovna na tomto místě nekonečného internetového nebe bude líbit a budete se na něj vracet.

Nechci Vás zdržovat povídáním o těchto stránkách, když si kliknete na odkaz O TOMTO PROJEKTU STRÁNEK, dozvíte se vše potřebné, o co se vlastně na těchto stránkách pokouším.

Proto jen velmi stručně. "Haló, je tady někdo?" máme ve zvyku volat, když se v různých situacích ocitneme někde sami a rádi bychom sami nebyli. Pokud se tedy ocitnete na těchto stránkách, chtěl bych vám odpovědět, že tady sami nejste, jsou tady především lidé, kteří žijí na Moravském Slovácku, v Ostrožské Lhotě a jejím okolí, pod známým poutním místem Sv. Antonínek. Stejně tak jsou tady lidé z různých míst Slovácka (ale nejen jeho), kteří mají rádi místní bohaté lidové tradice a velmi jim záleží na tom, aby tyto tradice předali i dalším generacím.

Tyto stránky prochází postupnou obměnou tak, aby se nejpozději od prvního dne roku 2008 proměnily z původních osobních stránek v pořádný internetový server, který Vás bude provázet Slováckem. Myslel jsem si, že tato obměna bude rychlejší, ale bohužel vše je složitější, pravidelným čtenářům se velmi omlouvám!

Zatím poslední novinkou je můj osobní blog či deník, který najdete vlevo nahoře jako vůbec první odkaz ke kliknutí. Mám pocit, že právě on může být do odstartování nových stránek určitým průvodcem, ve kterém se budete pravidelně dozvídat vše nové a snad i zajímavé, co se života na Slovácku (a především jeho regionech Dolňácku a Horňácku) vlastně děje. Pod každým z odkazů na těchto stránkách přitom najdete mnoho článků a fotek, jejich počet je už takový, že vyžaduje zcela nové a přehledné uspořádání, o které se pokouším.

Hodně "sázím" na text či alespoň pár slov k fotkám, protože jsem stále skeptičtější k samotným fotkám bez jakéhokoliv komentáře. Přiznám se, že už se mi někdy motá hlava z množství krojovaných v okresních novinách nebo na internetových stránkách, kteří se různě usmívají a pózují, zajímá mě spíš to, co je za těmito fotkami, jak reálně vypadá svět, ve kterém se tyto krojovaní pohybují, jací jsou oni sami, co říkají, jaký život žijí.

Rád bych také poprosil každého, komu jsou takové stránky blízké, aby neváhal poslat mi svůj textík, fotku či třeba jen zprávičku o čemkoliv zajímavém z jeho okolí, budu Vám opravdu velmi vděčný! Stejně tak budu vděčný těm, kteří se rozhodnou umístit na nově vytvořené stránky svou reklamu, jsem přesvědčen, že se jim jejich investice vyplatí, protože počet čtenářů těchto stránek je stále větší - a naopak síla takto "na koleně" je dělat, stále menší. Děkuju všem!

Děkuji velmi také svým kamarádům, Staňovi Dufkovi a Lence Fojtíkové, jejichž texty a fotky můžete na stránkách často vidět. Staňa má na starosti hlavně nejpopulárnější sport na Slovácku (samozřejmě fotbal), o němž přináší mnoho zajímavých zpráv. Lenka se soustředí především na témata, spojená s duchovním životem na Slovácku, ale její "záběr" je mnohem širší.


RB

ps. Chtěl bych Vám také doporučit odkaz "ZAJÍMAVÉ WWW STRÁNKY", kde najdete mnoho odkazů na zajímavé i užitečné stránky (nejen) našeho regionu, z nichž mnohé jsou blízké mému srdci...