78 za F.Zbořila Bajgart.

Žluté karty: Hubík, Zbořil Filip.

Rozhodčí: Václav Mahdal z Bystřice p. Lopeníkem

Diváci: 108 platících.

Ve 22. kole okresní soutěže přijela do Lhoty čtvrtá Březová. Domácí mužstvo po pátečním vyřazení v semifinále českého poháru v Medlovicích a ukončení dlouhotrvající neporazitelnosti chtělo dokázat, že výpadek byl jen ojedinělý.

Za zraněného gólmana Soukeníka se do branky po čtyřech letech k mistrovskému zápasu postavil nestárnoucí Michal Goliáš.

Začátek zápasu vyšel lépe hostům z Březové, kteří se ujali vedení již v 7. minutě, když nejlepší střelec hostů Pomajbík dorazil přímo z lajny míč do branky. Míč nejdříve domácí gólman vyškrábl na břevno, jenže ten se odrazil přímo před kopačky hostujícího útočníka, pro kterého nebyl problém skórovat. Lhota prohrávala 0:1.

Ve 21. minutě nejlepší hráč domácích Gabriel rozehrával trestný kop asi z 35 metrů a po jeho centru - střele skončil míč k překvapení všech v síti. Vyrovnáno 1:1.
Ve 24. minutě Gabriel centruje, hostující gólman neudržel míč a Zalubil nadvakrát dorazil. Lhota vedla 2:1.

Dalibor Gabriel byl při střelecké chuti, ve 30. minutě jeho střelu ze 40 metrů hostující gólman s vypětím všech sil vyškrábl na rohový kop.

Vyrovnání přišlo na konci prvního poločasu ve 37. minutě, kdy opět úřadoval nejlepší střelec hostů David Pomajbík, který díky nepozornosti domácí obrany vyrovnal na 2:2.

Ve druhém poločase měla Březová v prvních patnácti minutách dvě nebezpečné šance. Při první podržel domácí gólman Goliáš a druhá střela skončila těsně vedle.

Fotbal ve druhé půlce působil dojmem jakoby obě mužstva byla s výsledkem spokojena, a tak tento poločas svou úrovní zaostal za gólovým prvním poločasem.
Na hře obou mužstev byla až příliš znát spokojenost s výsledkem zápasu.

Hlasy trenérů po zápase:

Trenér Březové Josef Majer:
Dnešní zápas byl vyrovnaný, škoda že jsme v 1. poločase velice lacino přišli o vedení, když jsme si obě dvě branky dali vlastně skoro sami. V druhém poločase jsme měli více ze hry a více šancí.S výsledkem, který jsme dosáhli ve Lhotě, jsme nakonec spokojeni, proti kvalitnímu soupeři se naše mužstvo skoro vždy dokáže vytáhnout. Jinak přeji Lhotě hodně úspěchů v okresním přeboru.

Trenér domácích Josef Dominik:
Po pátečním nevydařeném pohárovém zápase v Medlovicích, kdy kluci bojovali ale nedařilo se zakončit, byl dnešní výkon méně běhavý hlavně od zálohy. Všechny branky padly po hrubých chybách obránců obou mužstev.
Jinak to byl vyrovnaný zápas. Březová je známá velkou bojovností, má důrazné a rychlé hráče, což v dnešním zápase potvrdila.

Jak to viděl kapitán domácích Petr Ratajský?
Myslím, že to byl průměrný remízový zápas. Páteční pohárové utkání v Medlovicích, které jsme chtěli vyhrát, na nás zanechalo stopy. Musím pochválit našeho gólmana, který nejenže přišel, ale v některých momentech druhého poločasu nás i podržel.

Text: Stanislav Dufka