Zranění nebo chybí: R.Dominik, Hubík,M.Bachan,Štergenich.

Trenér Ludvík Kadlček

Rozhodčí: Hubál z Uh.Hradiště

Diváci: 50

HATTRICK MARTINA KUSÁKA

Martin Kusák se svými třemi góly postaral v průměrném zápase o zasloužené vítězství Lhoty nad - s největší pravděpodobností - prvním sestupujícím z okresního přeboru. Kusák se tak stal po odchodu Zalubila, s osmi brankami, nejlepším střelcem mužstva.

Pokud si chtěli domácí, kteří byli na posledním místě tabulky, uchovat naději na záchranu v okresním přeboru, museli bodovat. Naši hráči, kteří pořád myslí na postup, si nesměli dovolit zaváhat a chtěli v Horním Němčí vyhrát.

Obě mužstva nastoupila oslabena vinou zranění o několik svých klíčových hráčů.

Utkání začali lépe naši hráči. Střely Hanáčka, Filipa Zbořila a Kusáka v první čtvrthodince skončily těsně vedle nebo je domácí gólman Macháček zlikvidoval.

Do vedení jsme se dostali v 18.minutě, Hanáčkův centr z levé strany našel na hranici penalty volného Kusáka, který prudkou ranou prostřelil Macháčka-0:1.

Jediná šance domácích přišla o dvě minuty později, když Soukeník na mokré trávě uklouzl, balon se dostal k volnému Fábrymu, ale ten z úhlu poslal míč podél branky hostů.

Jinak toho v prvním, fotbalově podprůměrném, poločase, kromě nepřesných přihrávek od obou mužstev moc k vidění nebylo.

Z druhého poločasu uběhlo asi sedm minut a gólovou přihrávku si připsal náš brankář Soukeník, míč přímo z jeho výkopu se dostal ke Kusákovi a na jeho křižnou střelu asi z patnácti metrů byl Macháček krátký-0:2.

Ještě neuběhla ani hodina hry a Martin Kusák svým třetím gólem rozhodl o výsledku zápasu. Po ideální nahrávce Jirky Dominika z hranice velkého vápna zamířil přesně k tyči -0:3.

Vzápětí mohl Kusák přidat svoji čtvrtou branku, ale Macháček mu jeho střelu z osmi metrů vyrazil.

Domácím se podařilo snížit třináct minut před koncem zápasu. Po nedůrazu a zaváhání naší obrany se míč dostal k Cmolovi, jenž stanovil konečné skóre zápasu na 1:3.

Horní Němčí předvedlo hrstce divákům, proč je na posledním místě tabulky. Nepřesné přihrávky, chaotická hra na náhodu, o nějaké fotbalové kombinaci se nedalo vůbec mluvit.

Naše Lhota se prezentovala pouze průměrným výkonem, měla o poznání více šancí a prakticky po celý zápas kontrolovala hru.

Pokud si naši fotbalisté budou chtít zazpívat po zápase s Osvětimany ,v boji druhé místo, jejich vítězný chorál „Za pět peněz a mísu vdolků…,“ tak tento výkon by k tomu s největší pravděpodobností nestačil.

„Dneska byl výsledek lepší než hra,“ přiznal po zápase trenér Lhoty Josef Dominik a v nezvykle krátkém hodnocení dodal: „Kusák splnil roli koncového hráče a společně s Dominikem, který dnes jako jediný dokázal podržet balón a jakž takž přihrát, si zaslouží pochvalu.“

Jeho protějšek Ludvík Kadlček nechtěl utkání hodnotit vůbec, nakonec nám ale řekl:
„Fotbal nic moc, s tak oslabeným mužstvem se prostě nedá hrát, nemáme žáky ani dorost, tak není z čeho brát a na posily nejsou peníze. Někteří naši hráči co dneska nastoupili, nehráli soutěžní zápas dva roky. Přísnější měřítko snese za bojovnost snad jedině Srnec. Hosté na to, že jsou na druhém místě tabulky, nepodali žádný oslnivý výkon a klidně jsme mohli hrát vyrovnanou partii,“ myslí si své domácí kouč.

Text a foto: StD. (dufkas@seznam.cz)

Celý zápas v Horním Němčí se hrál v dešti.

U míče Martin Kusák - autor hattricku.

Petr Hanáček, ke kterému patří nezaměnitelná čelenka.

Po několika letech nastoupil v soutěžním zápase vedoucí mužstva Jiří Jurásek, v Horním Němčí hrál poslední čtvrthodinku........