HR: Palčík z Kněžpole.

Diváci: 100.

ŽK: Nikdo.

SÉRIE SKONČILA UŽ V PRVNÍM KOLE.

Lhota se opět po pěti letech probojovala do Okresního přeboru a prvním soupeřem bylo mužstvo Havřic, které skončilo v loňské sezóně na 6. místě. O tom, že Okresní přebor bude úplně jiná soutěž se hráči Lhoty začali přesvědčovat zhruba od 20. minuty prvního poločasu. Do té doby to byla vzájemná oťukávaná mezi dvěma šestnáctkami.
Domácí Havřice byly důrazné, u většiny míčů byly vždy o krok spíš jak hráči Lhoty.

Ve 20. minutě domácí po faulu Zdeňka Machali a následném trestném kopu stříleli těsně nad Soukeníkovu branku.

Hosté odpověděli střelou Jirky Dominika, který měl dostatek času na přípravu a zpracování, ale ukvapeně vystřelil vysoko nad.

Nebezpečné útoky domácích, které jejich hráči většinou „tahali“ po levé straně obrany Lhoty, končily na stoperské dvojici Ratajský, Gabriel. Ve 29. minutě se domácí dočkali, když po nedůrazu a nedorozumění obrany Lhoty vystřelili z hranice šestnáctky, míč před brankářem Soukeníkem skočil, a Havřice vedly 1:0.

Ve 33. minutě Zalubil hlavičkoval z malého vápna z těžké pozice přímo do náruče domácího brankáře. První poločas skončil za mírné převahy domácího mužstva. Důrazní obránci Havřic útočníky Lhoty téměř k ničemu nepustili.

Druhá půlka začala útokem hostů, když ve slibné střelecké pozici Jirkovi Dominikovi v rozhodující chvíli odskočil míč. Z následného protiútoku domácích zachraňoval Ondra Bachan na brankové čáře.

V 55. minutě vyvezl Gabriel míč, nahrál Zalubilovi, který místo střely volil přihrávku na Martina Matuštíka, který míč ztratil.

V 58. minutě střílel Martin Matuštík, ale domácí gólman jeho střelu vytlačil na roh.

V této dvacetiminutovce byly hosté lepší a opticky ovládaly hru.

V 75. minutě Havřice nastřelily břevno Soukeníkovi branky.

Hosté ve snaze vyrovnat otevřeli hru a do útoky se stále častěj tlačil i stoper Gabriel, který v 87. minutě asi z 18 metrů střílel nad branku domácích. Vyrovnáno mohlo být minutu před koncem, když po centru Dominika hlavičkoval Zalubil z malého vápna přímo do domácího brankáře.

Z následného protiútoku po chybě lhotské levé strany obrany domácí zvýšily na 2:0, a bylo rozhodnuto. V 90. minutě rozhodčí vykázal za protesty hostujícího trenéra Dominika z lavičky.

Po 43. mistrovských zápasech bez prohry skončila série již v prvním kole Okresního přeboru. Hosté hlavně v začátku zápasu působily bojácným dojmem a přitom to byli domácí, kteří měli za zápasu obavy a čekali, co Lhota předvede.

Hlasy trenérů po zápase:

Josef Dominik trenér Ostr.Lhoty:
První poločas jsme hráli velice zakřiknutě. Nedokázali jsme si pořádně přihrát. Chtěli jsme hrát na brejky ale soupeř nám to nedovolil. Neměli jsme tolik šancí abychom tu uhráli lepší výsledek.Domácí hráli velice tvrdě a některé zákroky byly na červenou kartu. Výsledek zápasu je spravedlivý a odpovídal dění na hřišti.

Vojtěch Gajdůšek trenér Havřic:
Naši hráči si byli vědomi toho, že Lhota neprohrála 43. zápasů v řadě a na zápas se těšili a vaši hráči si ověřili, že Okresní přebor je něco úplně jiného a  je tam spousta kvalitních hráčů. Dnešní zápas byl poměrně vyrovnaný a Lhota byla v koncovce prakticky neškodná. My jsme moc šancí neměli, ale to co jsme měli, tak jsme proměnili.
Vaše hráče jsem viděl poločas v Suché Lozi, byl jsem zvědavý na střelce Zalubila, který byl u nás velmi dobře pokrytý a prakticky se neprosadil. Utkání ovlivnila hrubá chyba vašeho brankáře.Jinak máte slušné mužstvo a myslím si, že nebudete mít v Okresním přeboru problémy.

Na utkání byl i jako divák Jan Matuštík, odchovanec Ostrožské Lhoty a bývalý ligový hráč Baníku Ostrava. Co no říkal?
Havřice vyhráli naprosto zaslouženě, vypracovali si mnohem víc šancí a hlavně v útoku byli důraznější.
Z jedné porážky není třeba dělat tragédii, soutěž je teprve na začátku.

Dorost: 1. Kolo Okresního přeboru.
SOKOL KNĚŽPOLE-SK OSTR.LHOTA 3:1 (2:1)
Branka:Žajdlík

TEXT A FOTO: STANISLAV DUFKA