Zranění nebo chybí: Kusák, Matuštík M, Ratajský.

ŽK: Nikdo

ČK: Grebeníček Pavel z Kněžpole.

Diváci: 119 platících.
(Ženy a děti ve Lhotě neplatí, celkový počet diváků odhadl pokladní na 190 až 200 )

Po porážce v 1.kole v Havřicích chtěli domácí, kteří se do okresního přeboru probojovali po 5-ti letech naplno bodovat. Do Lhoty přijelo mužstvo Kněžpole, které sice v loňském ročníku skončilo deváté, ale nyní je posíleno o tři kvalitní hráče z krajských soutěží.

Od začátku zápasu bylo patrno, že domácí chtějí odčinit porážku z 1. kola z Havřic. Již v 5. minutě Zalubil asi z 20 metrů nebezpečně vystřelil, ale hostující brankář jeho střelu kryl. Hosté o sobě dali vědět z následného protiútoku, kdy polosřelu polocentr brankář Soukeník podcenil, ale nakonec se štěstím zlikvidoval. Bylo to jediné zaváhání domácího brankáře.
Ve 12.minutě šel Zalubil sám na brankáře, ale neuspěl. Hosté odpověděli o deset minut pozděj, když po centru z levé strany nebezpečně z voleje vystřelili, ale těsně nad. Další gólvou akci vypracoval Martin Zalubil, když po samostatné akci přihrál Jirkovi Dominikovi, který asi z 10 metrů neprostřelil hostující obranu. Ve 31. minutě se vyznamenal brankář Soukeník, když nebezpečnou hlavičku hostů vytáhl na roh. Pět minut před koncem poločasu opět Zalubil po nahrávce Filipa Zbořila pálí z nadějné pozice těsně nad. První poločas byl jasně v režii domácího mužstva, chybělo jediné, góly z vyložených brankových šancí.

Druhý poločas začal nepřímým kopem fotbalistů z Kněžpole, kdy po sporném zákroku nařídil hlavní rozhodčí, který byl na domácí přísnější, trestný kop, ale Soukeník slabou střelu asi z 20. metrů s přehledem kryl.
V 51. minutě Jirka Dominik ze slibné střelecké pozice zbytečně místo střely na branku přihrával Hubíkovi, který vysoko přestřelil. Další akce domácích, která se dá nazvat gólová, vznikla v 62. minutě, kdy po nahrávce Dominika nedokázal Filip Zbořil míč dopravit do sítě hostů. Kuriózní gól padl v 75. minutě, kdy odražený míč trefil Jirku Dominika a k překvapení všech skončil v síti. Lhota vedla 1:0.
Další branku přidal střelec Martin Zalubil v 82. minutě, kdy s přehledem asi ze 14 metrů nedal hostujícímu brankáři šanci.V poslední minutě utkání hosté zahrozili, ale z hranice penalty stříleli vedle domácí branky.

Po celý zápas bylo domácí mužstvo lepší a naprosto zaslouženě zůstaly tři body ve Lhotě. Nebývá zvykem se vyjadřovat k výkonu hlavního rozhodčího, ale tentokrát učiním vyjímku. Sporné a nenápadné fauly posuzoval vždy ve prospěch hráčů z Kněžpole, hlavně na polovině domácího mužstva.

Hlasy trenérů po utkání:

Vít Kaštánek Sokol Kněžpole:
Z naší strany to nebylo nic moc. První půlku jsme drželi přijatelný výsledek. Do 70. minuty druhého poločasu byl zápas vyrovnaný a slušela by mu remíza, potom jsme si dali polovlastní gól. Věděl jsem, že dnes rozhodne to, kdo vstřelí první gól. To se potvrdilo. Věděl jsem ze zimního turnaje, že Lhota hraje dlouhé nakopávané balóny na Zalubila a i to se dneska potvrdilo.Domácí měli větší vůli po vítězství a chtěli se v prvním zápase doma ukázat.

Josef Dominik SK Ostr.Lhota:
Minulý týden jsme zklamali a příprava na dnešní zápas byla specifická. Mužstvo se na zápas svědomitě připravilo a  před zápasem nebyly žádné výlety po okolních a místních diskotékách. Od pátku byla jasná sestava, to namotivovalo hráče, kteří nenastupují pravidelně a musím říct, že nezklamali. Průběh zápasu byl pro mě překvapivý, soupeři jsme nedovolili žádnou vážnější akci.Dobře jsme pokryli soupeřovi klíčové hráče.Nasazení našich záložníků bylo o sto procent lepší jak v Havřicích. Gólových šancí jsme měli daleko víc jak soupeř. Dneska mě potěšila velice dobrá divácká kulisa a potlesk diváků po zápase.

Poznámka autora:
(Jestli bylo minulou neděli v Havřicích podle týdeníku DDK 200 diváků, tak ve Lhotě muselo být na Kněžpole aspoň 400 lidí)

Na utkání byl přítomen i pan Ladislav Vacenovský, předseda fotbalu na okrese. Zeptali jsme se, jak on viděl zápas:
Utkání patřilo k  těm lepším v okresním přeboru. Domácí měli více ze hry a škoda dalších vyložených šancí, jak v prvním, tak druhém poločase, které neproměnili.

Příští zápas:
Jedeme do KORYTNÉ v neděli 28.8. začátek 16.30 hod.Odjezd 15.30 hod .Od hřiště SK.

DOROST:
Na rozdíl od minulé neděle v kompletní sestavě prohrál doma s mužstvem PRAKŠIC 1:3, jedinou branku vstřelil Vojta Malušek.

TEXT: STANISLAV DUFKA