Trenér: Josef Dominik

Rozhodčí:Lux z Uh.Brodu

ŽK:Zalubil,Hubík.

Diváci:120

Domácí Korytná, která před soutěží pro velkou finanční zátěž vyměnila přespolního trenéra Kalinu za domácího Janču, měla po dvou kolech plný bodový zisk a v dalším domácím utkání chtěla naplno bodovat.V dresu Korytné nastoupilo šest hráčů z nedalekého Strání a  jeden z Újezdce.

Lhota se v mistrovském zápase představila poprvé s novou posilou Martinem Kusákem, který se vrátil z hostování z Uh.Ostrohu. Ten se představil hned v úvodu utkání ostrým zákrokem, který hrozil žlutou kartou.

V prvním poločase přišla první velká gólová šance domácích ve 20. minutě, když po centru a následné střele z voleje z hranice penalty vysoko přestřelili. O minutu později šel Filip Zbořil sám na domácí branku, ale domácí brankář jeho střelu vytáhl na roh. Ve 32. minutě se vyznamenal brankář Soukeník, když zlikvidoval ostrou střelu asi z 15.metrů. Těsně před koncem poločasu ještě Zalubil z těžké pozice v pokutovém území přestřelil branku domácích.
První poločas byl vyrovnaný a ve středu hřiště byla Lhota o poznání lepší.

Druhá půlka začala trestným kopem Korytné, blízko rohového praporku a nedůsledným krytím levé tyčky Soukeníkovy branky. Hrubou chybou obrany se míč dostal přízemní střelou do sítě Lhoty. Ve 47. minutě tak domácí vedli 1:0.

V 57. minutě hlavičkoval Zalubil po centru Bachana do náruče domácího brankáře. V 60. minutě Štergenich nebezpečně vystřelil z hranice velkého čtverce, ale domácí brankář jeho střelu vytlačil na roh. V této fázi měla Lhota více ze hry, ale chyběla finální nahrávka do gólové šance a větší důraz na polovině a hlavně v trestém území domácích. V 80. minutě měli domácí velkou šanci zvýšit, ale z hranice malého vápna nedokázali dopravit míč do prázdné branky Lhoty. O minutu později už se domácí hráči radovali z gólu, ale předčasně, po závaru u Soukeníkovy branky hostující obránci míč odkopli do bezpečí. Další gólové šance přišly až v samém závěru utkání. Nejprve Hubík střílel těsně nad a v 90. minutě střelu Josefa Štergenicha domácí brankář vyrazil.
Z následného kontru mohli domácí pojistit svoje vedení, ale tvrdou střelu k tyči brankář Soukeník vyrazil na roh. Na výsledku zápasu se tak už nic nezměnilo.

Hlavně ve druhém poločase byla Korytná bojovnější, určitě nebyla fotbalovější, ale dala jeden gól, který ji stačil ke třem bodům. Lhota pokud nevstřelí branku, nemůže pomýšlet na bodový zisk. Korytná má tak překvapivě po třech kolech plný počet bodů a výše vstupného na zápase (20 Kč) může napovídat, že se domácí chystají do krajské soutěže.

Hlasy trenérů po utkání:

Josef Dominik trenér Ostrožské Lhoty:
Myslel jsem, že nás tady Korytná přejede, ale po hrubé chybě obrany jsme dostali gól, který rozhodl zápas. Opticky jsme měli více ze hry, bohužel jenom po trestňák domácích. Hráli jsme sice pěkný fotbal, ale neúčelný, chyběl důraz před domácí brankou. Remíza by utkání slušela.

Josef Janča trenér Korytné:
Lhota se u nás ukázala v celkem dobrém světle. V prvním poločase byl nováček soutěže běhavý, snaživý a ve středu zálohy nás maličko přehrával. Ale na šance jak v prvním tak i ve druhém poločase jsme byli lepší. Závěr utkání byl trošku emotivní, rozhodčí to úplně nezvládal, ale myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Z mužstva Lhoty se mě líbil stoper(Gabriel) a brankář.

TEXT: STANISLAV DUFKA

V dalším kole přijedou do Lhoty Tupesy, mužstvo, které sestoupilo z krajské soutěže.
4.9. SK OSTR.LHOTA-TJ TUPESY 16.30 HOD.

Žáci v prvním mistrovském zápase vyhráli vysoko v Suché Lozi 15:0.

Dorost prohrál v okresním přeboru potřetí v řadě a zatím je bez bodu. Z hřiště Tupes odjeli dorostenci s porážkou 2:4
Branky:Malušek, Doležal.