Zranění nebo chybí: Ratajský, Zbořil S., Bachan.

Trenér: Josef Dominik

Rozhodčí: Václav Mandal z Bystřice p.Lopeníkem

ŽK:Hubík, Hanáček.

Diváci:129 platících (velmi pěkná návštěva ,celkový odhad včetně žen a dětí, kteří ve Lhotě neplatí 200 diváků).

Tupesy, které sestoupily z  krajské soutěže a v minulém kole nastřílely doma Bílovicím sedm branek, nechtěly odjet ze Lhoty s prázdnou. Podle slov trenéra hostů chtěly odjet nejlépe s  vítězstvím.
O tom, že ze Lhoty se body budou vozit těžce, se Tupesy přesvědčily už v 6. minutě. Zalubil nahrál Kusákovi do ideální střelecké pozice, a ten poslal míč asi z deseti metrů podél brankáře k tyči. Byl to slavný gól, první po jeho návratu z hostování v Uherském Ostrohu!
Ve 13. minutě opět Zalubil nahrával Štergenichovi, který v gólové pozici ukvapeně střílel vedle. Ve 28. minutě krásně uvolnil Dominik Zalubila, který asi z osmi metrů z těžkého úhlu těsně minul. První vážnější akce hostů se odehrála v 31. minutě, kanonýr Šenk z trestného kopu z pětadvaceti metrů těsně přestřelil. Další gólovou šanci si domácí vypracovali v 36. minutě, Kusák se uvolnil u brankové lajny hostů a zacentroval na Martina Zalubila, který se ale k zakončení nedostal. O pět minut pozděj domácí kopali rohový kop, míč se dostal překvapivě až Jarkovi Hájkovi, který překvapením z  pouhého jednoho metru prázdnou branku vysoko přestřelil. Hosté odpověděli šancí po centru z pravé strany a následném voleji z hranice penalty, kdy stříleli přímo do domácího brankáře Soukeníka.
První poločas skončil zaslouženým vítězstvím domácích. Obrana Tupes působila velmi nejistým dojmem, kdyby domácí proměnili svoje šance, mohli vést daleko výraznějším rozdílem.

V druhém poločase domácí pokračovali v tlaku na branku hostů. V 51. minutě zdánlivě ztracený míč u lajny vybojoval Jirka Dominik, přesně nacentroval do šestnáctky a pro Martina Zalubila už nebyl problém míč asi z deseti metrů hlavou poslat přesně k tyči za hostujícího brankáře. Druhý poločas byl kopií první půle. Domácí neproměňovali další gólové šance . Filip Zbořil neproměnil vyloženou šanci, když šel sám na brankáře po nahrávce Zalubila. Kusákovu střelu hostující brankář vyrazil na roh. Na gólové šance Lhota zvítězila 6:1.

Tupesy působily celý zápas velmi nejistým dojmem ve všech řadách, nevytvořily si ani jednu gólovou šanci a až na hlavičku po rohovém kopu, tři minuty před koncem zápasu, vůbec neohrozily domácí branku. Záloha neudržela míč, nepřesné přihrávky byly k vidění ve všech řadách, nejvíc ale hořela hostující obrana, která působila velmi nejistě po celý zápas. Tupesy zklamaly i domácí diváky, kteří čekali fotbalovějšího a bojovnějšího soupeře. Výsledek zápasu neodpovídal dění na trávníku. Domácí, kteří potěšili početné publikum (jak je ve Lhotě zvykem) si zasloužili výraznější vítězství, ale díky neproměněným gólovým šancím zůstal výsledek i pro hosty přijatelný. Z prvních čtyř soupeřů Lhoty v okresním přeboru se Tupesy představily v  nejhorším světle.

Jak viděli zápas trenéři svých mužstvev.

Ing.Stanislav Travenec, Tupesy:
„Problémy se sestavou daly napovídat, že to tak nějak bude vypadat, ale tak hrozné jsem si to nepředstavoval ani v nejhorších snech.Mužstvu chybí fyzička, přesnost, a o nějaké kombinaci nemůže být ani řeč.Dneska jsme byli velmi špatní.Lhota nehrála nic extra, my jsme hráli podprůměrně. Nikdo mě z mužstva Lhoty nezaujal tak, že bych mohl říct ano, je to pan fotbalista.Čekal jsem víc od Jirky Dominika, kterého jsem trénoval v dorostu Synotu.Nepřekvapil mě ani střelec Zalubil, ze kterého jsme měli obavy.Moje mužstvo podalo nejhorší výkon v nové sezóně, zaslouženě jsme prohráli a byli jsme rádi, že jsme nedostali víc branek.“

Josef Dominik, Ostr.Lhota:
„Tento zápas hodnotím kladně, protože jsme měli tři hráče ze základní sestavy mimo hru. V útoku se prosadil Martin Kusák, který dal první gól.U některých našich hráčů chybí větší fotbalovost, nemusíme všechny míče zbrkle nakopávat dopředu, ale někdy je lepší v klidu rozehrát. V druhé půlce jsme měli přidat branky Zalubilem, Zbořil opět neproměnil vyloženou gólovou čanci. Je dobré, že diváci přišli v hojném počtu a viděli zaloužené vítězství, které by jsme chtěli bodově potvrdit za týden v Boršicích.“

Další mistrovské utkání sehraje naše I.mužstvo v Boršicích u Blatnice.
Jeďte s námi do BORŠIC!!! V neděli 11.9. odjezd v 15.30 začátek zápasu 16.30.hod.

Text: Stanislav Dufka(StD)

DOROST: OSTR.LHOTA-BÍLOVICE 3:2(1:1)