Branky: 41. Zalubil z penalty 1:0, 57. Kusák 2:0, 65. Dominik 3:0.

HR: Pavel Řihák z Uh.Brodu.

ŽK: Zalubil

Diváci: 218(napočítal Štěpán Zelený)

TŘI BODY ZA VLAŽNÝ VÝKON.

Po dvou zápasech na hřištích soupeřů a po dobrých výkonech, se Lhota představila doma proti mužstvu Traplic. Mužstvu, které bylo na 11. místě tabulky a ze soupeřových hřišt zatím přivezlo jenom jeden bod. Traplice přijeli pouze s jedenácti hráči a soupisku dopisovali až v průběhu zápasu. Krásné podzimní počasí, početná divácká kulisa, jak je již ve Lhotě zvykem, čekala vítězství domácích.

Už v 7. minutě zápasu se domácí hráči a diváci dožadovali penalty za ruku obránce Traplic v pokutovém území, rozhodčí byl ale jiného názoru a nechal pokračovat ve hře.
Prvních dvacet minut zápasu bylo oťukávání soupeře a zjišťování co Lhotě Traplice dovolí.
Ve 22. minutě po dlouhém autu Zbořila až do šestnáctky hostů, se k míči dostal Zalubil, který z první střílel těsně nad Skopalovu bránu .
O pět minut později po standardní situaci a centru na hranici malého vápna, nedokázali dopravit míč do sítě postupně Zalubil, Hubík a Filip Zbořil.
Ve 36. minutě vystřelil z trestného kopu asi z třiceti metrů Jirka Dominik, ale brankář hostů Skopal byl na místě.
Pět minut před koncem poločasu posoudil rozhodčí kontakt míče s rukou obránce Traplic jako penaltový. Na značku pokutového kopu si míč postavil Zalubil a zajistil domácím vedení 1:0.

První poločas od domácího mužstva působil vlažným dojmem, chybělo více bojovnosti a agresivity. Hosté neměli žádnou gólovou šanci a jejich ojedinělé útoky končily na hranici velkého vápna Lhoty.

Druhá půlka začala ve stejném scénaři jako poločas první. Domácí útočili, Traplice se bránily v osmi lidech a ojedinělými protiútoky pouze zřídka ohrožovali domácí branku. Vyloženou gólovou šanci si ale nevypracovali.
Po hodině hry domácí kopali druhou penaltu za další ruku. Rozhodnutí rozhodčího nadělalo hodně zlé krve u mužstva Traplic, kteří zákrok viděli jinak. Míč si znovu postavil Zalubil, tentokrát ale trefil pouze pravou tyč hostující branky, ale pozorný Kusák z následné dorážky zvýšil na 2:0.
V 65. minutě namířil Jirka Dominik z patnácti metrů levačkou přímo do šibenice a na jeho krásnou střelu nestačil gólman Traplic Skopal vůbec reagovat. Byl to jeden z mála pěkných fotbalových okamžiků v zápase.
O minutu později střílel na opačné straně tvrdě z úhlu hostující Čevela, ale Soukeník byl na místě a míč vyrazil na roh.
V 70. minutě znovu z dálky střílí Dominik, jeho prudkou střelu tentokrát Skopal kryje.
Pět minut před koncem zápasu si v nadějné střelecké pozici dávali Kusák se Zalubilem tak dlouho přednost, až jim míč utekl do zámezí.
V poslední minutě ještě vystřelil z třiceti metrů Štergenich, ale nejvíc zaměstnaný hráč Traplic, brankář Skopal, byl znovu na místě.

Po dvou velmi dobrých výkonech na hřištích soupeřů jsme tentokrát i přes tříbrankové vítězství viděli pouze velmi průměrný výkon domácího mužstva.
Hosté z Traplic většinou bránili v osmi, devíti lidech a prakticky neohrozili domácí branku.

Co nám řekli trenéři mužstvev

Jan Růžička hrající trenér TJ Traplice:
Dneska jsme přijeli bez šesti hráčů základní sestavy. Tři naši hráči mají přes čtyřicet let. Utkání hrubě ovlivnil rozhodčí, který domácím daroval dvě penalty, které prakticky rozhodly zápas. Z našeho mužstva si zaslouží pochvalu brankář Skopal. Lhota mě zklamala, čekal jsem od ní jako od nováčka soutěže větší fotbalový um.

Josef Dominik SK Ostr.Lhota:
Dnešní soupeř byl slabší než některá mužstva v loňské sezóně ve III. třídě. Byl to průměrný zápas, který jsme celkem jednoduše a nakonec i zaslouženě vyhráli. Traplice za celý zápas prakticky neohrozily naši branku. V šestnáctce soupeře nám chyběl větší důraz a fotbalová jiskra.

Text a foto: Stanislav Dufka