V 9. minutě Zalubil neproměnil pokutový kop.

Hájek Hubík Dominik J. Matuštík T.

Zalubil Matuštík M.

Trenér: Josef Dominik
Střídání: 55.minuta Štergenich za Ratajského, Bajgart za Zbořila S.

82.minuta Drexler za Dominika J.

Rozhodčí: Bohumil Čikl z Hodonína
Diváci: 110

Po dohadech, zda „dojedů nebo nedojedů“ nakonec do Lhoty beznadějně poslední Žitková přijela. Po 20. kole soutěže měla na svém kontě pouhé čtyři body. Nic jiného než výrazné vítězství se od domácích fotbalistů nečekalo.

Lhota začala podle předpokladu náporem, ze kterého vytěžila v 9. minutě pokutový kop. Nejlepší střelec soutěže Martin Zalubil trefil z penalty jenom tyč, ale z následné dorážky se nemýlil Jirka Dominik. Lhota vedla 1:0. V 15. minutě po centru Hájka zvýšil Hubík na 2:0. Ve 27. minutě po akci Zalubila dává třetí gól domácích Tomáš Matuštík. Ve 40. minutě trefili hosté z ojedinělé akce břevno Soukeníkovy branky. V poslední minutě prvního poločasu Martin Matuštík zvýšil na 4:0.
První půlka se ve vlažném tempu odehrála většinou na polovině Žitkové, která až na jednu šanci domácí branku neohrozila.

Druhá půlka pokračovala ve stejném scénáři. Domácí útočili a snažili se o další góly, ale hosté, kteří obětavě bránili často v devíti lidech, jejich akce zastavili na hranici šestnáctky nebo domácí neproměnili ani ty nejvyloženější šance. Za zmínku stojí nastřelené břevno Martinem Zalubilem v 55. minutě. Na konečných 5:0 upravil v 87. minutě svým druhým gólem v zápase Martin Matuštík.

Po pátečním vynikajím výkonu proti mužstvu Osvětiman to byl tentokrát fotbal, který se hrál v klidném až lázeňském tempu.

Počet soutěžních zápasů bez porážky pod vedením trenéra Josefa Dominika se zastavil na čísle 42!!!

Hlasy trenérů po utkání:

Alois Turza, trenér Žitkové:

Přijeli jsme uhrát solidní výsledek, a po špatném prvním poločase se nám to nakonec podařilo. Dneska nám chyběli tři hráči základní sestavy. Myslím si, že jsme odvedli v rámci možností slušný výkon, hlavně v druhém poločase. S výsledkem jsme nakonec spokojeni.

Josef Dominik, trenér Ostrožské Lhoty:

Po velmi dobrém pátečním výkonu to dneska vešlo do starých kolejí. První půlku jsme sice soupeře k ničemu nepustili a lehce získali čtyřbrankové vedení, ale hra mužstva působila vlažným dojmem. Ve 2. poločase jsme zbytečnými kličkami a parádičkami ztráceli balón hlavně v šestnáctce soupeře a nedotáhli akce do gólového konce.

Text: Stanislav Dufka