Branky: 11.Vaculík, 30. z penalty Komárek

Hájek – Zajíc, Stašek, Janča(46.Šuba), Komárek – Dujka, Brzica, Vaculík(88.Malina), Kaláč-Strapina, Rak

Sokeník-Štergenich(70.Machala), Gabriel, S.Zbořil, Hájek(46.F.Zbořil)- Hubík, R.Dominik, J.Dominik(80.Ratajský), Hanáček-Zalubil,Kusák

Rozhodčí: Lubomír Drozdy

ŽK: Komárek, Kaláč, Malina – Hubík, R.Dominik, Gabriel, Soukeník

Diváci: 160

MŮŽE ZA VÝSLEDEK BURČÁKOVÝ TURNAJ ?

Výkony Lhoty jsou v tomto ročníku doma a venku jako nebe a dudy. Zatímco na svém hřišti hraje výborně, venku předvádí jenom slabý odvar domácích výkonů. Otázka je, jestli za předvedenou hru v Jarošově může sobotní Burčákový turnaj v tenise, na kterém bylo ze základního kádru šest hráčů.

O výsledku se na hřišti u Moravy rozhodlo už v první půlhodině. Po deseti minutách hry prošel do vápna Vaculík a pohodlně přehodil gólmana Lhoty Soukeníka. Druhý gól přidali domácí po problematické penaltě, kterou na dvakrát proměnil kapitán Komárek

Do zápasu vstoupili lépe domácí hráči. Ještě neuběhlo ani pět minut hry, když Vaculík z nadějné pozice tvrdě vystřelil. Soukeník jeho ránu vyrazil před sebe, ale dobíhající Janča ho ani z hranice malého vápna nedokázal překonat. O minutu později střílel, po centru z rohovém kopu úplně volný Komárek, těsně nad hostující branku.

Lhoťané dali o sobě vědět Hubíkovou bombou, asi z pětadvaceti metrů, která skončila těsně nad brankou Hájka. Prakticky z protiútoku, potom až příliš lehce, prošel po levé straně Vaculík a dostává domácí do vedení - 1:0.

Od inkasovaného gólu měli víc šancí a i míč častěji na svých kopačkách hosté. Ani Kusák, sice z těžkého úhlu, ale z malého vápna, ani Hubík po centru z rohu nedokázali vyrovnat. Zalubilovu prudkou střelu po zemi k tyči z hranice šestnáctky domácí gólman Hájek s vypětím všech sil vytáhl na roh.

Po půlhodině hry zaúřadoval hlavní arbitr Drozdy.Vzdušný souboj Štergenicha s domácím útočníkem posoudil, k překvapení všech diváků tedy i domácích, jako penaltový.
„Ani jsem se ho nedotkl, nechápu co rozhodčí pískal,“ kroutí hlavou Štergenich, který podle rozhodčího fauloval domácího hráče.
František Miko, šéftrenér domácích, viděl sporný moment takto: „Obránce hostů se viditelně snažil stáhnout našeho útočníka, penalta je když ji rozhodčí pískne, ale musím přiznat, že kdybych byl na straně trenéra hostů, asi bych se také zlobil.“
Na penaltu si míč postavil domácí kapitán Komárek. Soukeník jeho první střelu vyrazil, ovšem na následnou dorážku už byl krátký- 2:0.

Těsně před koncem poločasu mohli hosté snížit, ale Zalubilova střela z trestného kopu jenom lízla břevno Hájkovy svatyně.

Šanci na zkorigování výsledku měl po deseti minutách druhé půlky střídající Filip Zbořil, ale jeho křížná hlavička z malého vápna těsně minula domácí branku.

O vzrušení na hřišti se po hodině hry postaral domácí Komárek, který hodně nebezpečně „prozkoumal“ Gabrielovy kotníky.

Dvacet minut před koncem už mohli domácí vést o tři branky. Vaculíkovi ale hostující gólman jeho střelu z hranice penalty zlikvidoval. Lhoťané ve snaze zvrátit nepříznivý výsledek zapomínali na zadní vrátka. Domácí hrozili z nebezpečným protiútoků, ale gólové šance nedokázali střídající hráči Malina ani Šuba proměnit.

„Tragický výkon, nedáme gól ani z malého vápna. Hráči dnes sotva plantali nohama. Celkový výkon našeho mužstva byl dneska nedívatelný,“nebral si servítky po zápase trenér Lhoty Josef Dominik.

Odlišný pohled na utkání měl pochopitelně kouč domácích Ludovít Kovacs.
„Já si myslím, že to byl velice dobrý zápas a to i ze strany hostujícího mužstva. Pro nás je to velice cenné vítězství, o výsledku asi rozhodly zahozené šance Lhoty v prvním poločase, ale kdo nedá góly nemůže uspět.“

V Jarošově byl k vidění jenom velice průměrný fotbal od obou mužstev.