Branky: 64. Hubáček – 70.Kusák, 75. Malůšek.

Jarošov: Hájek – Zajíc, Stašek, Hastík, Komárek – Hubáček, Bobčík, Brzica (55.Polnár), Dujka – Vaculík, Štrunc (88.Lukašík).

Lhota: Soukeník – Radoch, Gabriel, S.Zbořil, Hubík – Matuštík (67 Malůšek), Nenál, Dominik, Kusák – F.Zbořil, Zalubil.

Rozhodčí: Kotačka

ŽK: Dujka

Diváci: 210.

LHOTA URVALA VŠECHNY BODY V JAROŠOVĚ

Trenér Josef Dominik poslal za nepříznivého stavu na hřiště Vojtu Malůška, a ten po sedmi minutách pobytu na hřišti rozhodl o exportu všech bodů do Lhoty.

V prvním kole nového ročníku jela Lhota do Jarošova, se kterým měla z minulého ročníku vyrovnanou bilanci. Venku prohra a doma výhra.

Domácí kouičoval v prvním mistrovském utkání nový trenér Ivoš Šimčík, který se o svém novém angažmá dozvěděl zhruba čtrnáct dnů před zahájením soutěže. Hosté nastoupili oslabení o dlouhodobě zraněné hráče (J.Dominik, Bachan).

Do zápasu lépe vstoupila Lhota. Před brankou domácích poprvé hořelo už po čtyřech minutách hry. Hubík na malém vápně udělal kličku gólmanu Hájkovi a jeho gólovou radost mu překazil domácí obránce Zajíc, kterého Hubík napálil na brankové čáře.
Od páté minuty zápasu se nad jarošovským hřištěm snesla průtrž mračem, která trvala celý první poločas, ale kvalitu hry to příliš nepoznamenalo.

Po dvaceti minutách hry fauloval lhotský Radoch, dvacet metrů od branky, domácího Komárka. Sám postižený si postavil míč, ale jeho střela směřovala jenom doprostřed branky a gólman Lhoty Soukeník byl připraven. O dvě minuty později se podobná situace opakovala před brankou domácích. Zalubil po nacvičeném signálu ale střílel pro změnu těsně vedle. Když uplynula první půlhodina hry pálil domácí Vaculík z těžkého úhlu těsně nad. První poločas viděli diváci na těžkém a mokrém terénu svižný a vyrovnaný fotbal na obou stranách.

Druhou půlku odstartovala lépe domácí jedenáctka, kdy dění na hřišti režíroval jarošovský Hubáček, který po optickém tlaku dostal v 64. minutě domácí do vedení, nechytatelnou bombou z hranice penalty - míč zamířil do levého horního rohu Soukeníkovy svatyně.

Radost domácích ovšem vydržela jenom sedm minut. Fotbalisté Lhoty se z úvodního gólu domácích rychle otřepali. Zalubil při útočné akci viděl někde kolem velkého vápna Kusáka, a ten překrásným lobem přehodil domácího brankáře Hájka – 1:1.

„Šťastný gól hostů, těžko vinit našeho brankáře, že stál příliš vpředu, lhotský útočník to trefil parádně,“ komentuje vyrovnávací branku hostů domácí kouč Ivoš Šimčík.

O minutu později už mohlo být v sektoru hostujících fanoušků veselo. Filip Zbořil ale svůj sólový nájezd na Hájka trestuhodně zahodil.
Rozhodující pro vývoj zápasu byla 75. minuta. Dominik zahrával rohový kop a střídající Vojta Malůšek byl ve správný čas na správném místě. Z malého vápna zaznamenal svůj vůbec první gól za mužstvo Lhoty - 1:2.

Deset minut před koncem zápasu mohla Lhota odskočit na dvoubrankový rozdíl, ale Zalubilovi v poslední chvíli ukopl míč na malém vápně nejlepší hráč domácích - stoper Stašek.

Z následného protiútoku mohlo být vyrovnáno. Hostující obránce Staňa Zbořil v nepřehledné situaci odkopl míč tak nešťastně, že směřoval za záda vlastního brankáře. Gólovou pohromu pro hosty zastavila tyč.

Závěr zápasu zvládla Lhota na jedničku a domácí už do žádné gólové šance nepustila.

Nestává se často, abych hodnotil výkon rozhodčích, ale v tomto utkání si nemůžu odpustit jejich výkon neocenit. Hlavní sudí Kotačka působil po celý zápas suverénním dojmem a jeho výkon společně s asistenty snesl ty nejpřísnější měřítka. Za celý zápas jsem nenašel na výkonu sudích ani jednu chybu. Společně s kvalitním zápasem jsme tedy viděli i výborný výkon všech tří delegovaných arbitrů.

Nový trenér Slavoje Jarošov Ivoš Šimčík si bude muset na svoje první vítězství minimálně týden počkat.
„Vedeme jedna nula a děláme hrozné chyby v obraně. Špatně obsazujeme útočné hráče hostů. Při vstřelených brankách měla Lhota více štěstí, ale musím přiznat, že měli více gólových šancí,“ zhodnotil úvodní zápas sezóny domácí kouč.

Josef Dominik - trenér Lhoty se po zápase spokojeně usmíval.
„Ze zápasu jsme měli obavy, náš kádr je vinou zranění už natolik zúžený, že museli nastoupit hráči, kteří za Lhotu v minulé sezóně vůbec nehráli. Musím ale říct, že vůbec nezklamali. Rozhodující bylo, že jsme po vedoucí brance domácích dokázali brzo srovnat. V obraně jsme hráli velice dobře. Marek Nenál například v obraně neudělal chybu. Hodnotit jednotlivé hráče ale dneska není nutné, vítězství venku hovoří za všechno.“