Grebeníček(36.Kozelek) Janík Bednařík(73.Brázdil) Kašný Hotař Varga(44.Pastyřík)

ČK: Pastyřík.

HR: Václav Mahdal z Bystřice p.Lopeníkem
Diváci: 190

TŘI PENALTY V KNĚŽPOLI

„V Kněžpoli se pokusíme vyhrát,“ říká trenér Lhoty Josef Dominik před začátkem jarní části soutěže a k tomuto odvážnému vyjádření mu mnoho nechybělo. Poslední minuta zápasu Lhota vede v Kněžpoli 2:1, domácí zahrávají roh, míč se dostane k Filipu Zbořilovi, který si jej zpracovává na prsa, jeho kontakt posuzuje rozhodčí jako ruka, kope se penalta a Petr Hruboš se nemýlí – vyrovnáno 2:2.

„Špatně jsme odstartovali do jarní části,“ hodnotí start do soutěže domácí kouč Vít Kaštánek a pokračuje „neproměňujeme vyložené šance jako v Osvětimanech, v Bílovicích nás nepodržel brankář, ale jdeme zápas od zápasu, do konce je ještě daleko, ale už nesmíme prohrát.“
Začátek zápasu patřil hostům ze Lhoty, za úvodní desetiminutovku si vytvořili dvě gólové šance a obzvlášť ta druhá, Kusákova zaváněla gólem. Domácí mužstvo Kněžpole poprvé vystřelilo na bránu ve 13. minutě Janíkem hlavou a hned z toho byl vedoucí gól 1:0.

Po půlhodině hry nahrává Hanáček Hubíkovi a jeho prudkou střelu z úhlu zastavuje tyč domácí branky. O minutu později fauluje Varga ve vápně pronikajícího Ondru Bachana a rozhodčí Mahdal zapískal penaltu. Jirka Dominik vyrovnává na 1:1.

Domácí mohli jít do kabin s jednobrankovým vedením, to by ale Hýža musel v poslední minutě poločasu trefit z vyložené gólové šance prázdnou bránu.
„První půlku byl soupeř lepší, dobře kombinoval a snadno se dostával na dostřel naší branky, výborně hrál Richard Dominik, je vidět, že je mozek mužstva,“ všiml si trenér Kněžpole Vít Kaštánek.

Do druhého poločasu nastoupili domácí s cílem strhnout vedení na svou stranu. Ke gólu měli blízko už v 50. minutě, Hotařova střela z dvaceti metrů orazítkovala břevno branky Lhoty. Domácí byli celý druhý poločas lepší, ale jejich akce buď zastavovala pozorná obrana Lhoty nebo je kryl gólman Soukeník.

„Za výkon ve druhém poločase jsme si vyhrát nezasloužili, domácí se v kabině nabudili, my jsme neuhráli ve předu jediný balón, útočníci neudrželi míč, všecko se to rychle vracelo zpátky na naší polovinu,“ říká kouč hostů Josef Dominik.

Hosté vystřelili na Hrubošovu bránu poprvé až pět minut před koncem, ale Hanáčkovu střelu domácí gólman vytáhl na roh.

Vše podstatné ve druhém poločase se odehrálo v samotném závěru zápasu.

Pronikajícího Filipa Zbořila zastavili domácí faulem na hranici velkého vápna, rozhodčí Mahdal zapískal penaltu a pevné nervy při ní prokázal Gabriel 1:2.

Z rozehrání se domácí dostali před branku Lhoty, kopal se roh, kontakt míče a Filipa Zbořila je posouzen rozhodčím jako ruka, třetí penalta v zápase a domácí v poslední minutě vyrovnali na 2:2.

„Je to vyložená degradace fotbalu,“ rozčiluje se nad výkonem rozhodčího trenér hostů Josef Dominik „čisté prsa Zbořila, vymyšlená penalta, rozhodčí neumějí pískat, prostě neumějí pískat!! A my se tady zbytečně rozčilujeme. Myslel jsem si, že domácí Kněžpole předvede kvalitnější výkon. V prvním poločase jsme měli přidat ještě aspoň jeden gól, bohužel nepodařilo se,“ uzavřel Dominik.

TEXT: Stanislav Dufka