HR:Petr Šťastný z Uh.Hradiště
ŹK:Hruboš, Janík, Flíbor-Bachan
Diváci: 145 platících(celkově asi 200 diváků)

LHOTA MŮŽE PODĚKOVAT GOLIÁŠOVI ZA BOD

V poslední minutě zápasu ukázal hlavní rozhodčí Petr Šťastný, že nastavuje tři minuty. Když běžela druhá minuta nastavení, míč se krkolomně a po několika tečích dostal na malé vápno k Martinu Zalubilovi, a ten ze dvou metrů pohodlně skóroval a zajistil hostům ze Lhoty bod.

Do souboje nováčků krajské soutěže šli mužstva s rozdílným bodovým ziskem z prvního kola. Zatímco hosté ze Lhoty deklasovali Jalubí, domácí prohráli v derby zápase v Jarošově a v premiéře před domácím publikem chtěli samozřejmě vyhrát.

„Dneska to bude velmi těžké, Lhota má konsolidovaný kádr, ale jsme doma a chceme bodovat naplno,“ říkal před zápasem zkušený trenér domácích Pavel Soviš.

Že to bude velmi těžké se domácí přesvědčili už po pěti minutách hry. Jirka Dominik nahrál Zalubilovi, který ze stoprocentní šance střílel vysoko nad. „Nesmyslná klička doleva, měl střílet okamžitě,“ čertil se nad Zalubilovým zakončením trenér hostů Josef Dominik.

V první půlhodince se toho na kvalitním kněžpolském trávníku moc nepřihodilo. Veliký rozruch způsobil u početné kolonie fanoušků hostí odmávaný ofsajd Zalubilovi - po nahrávce z hloubi pole by šel sám na brankáře domácích Brázdila. Pomezní rozhodčí Miroslav Malušek však viděl situaci jako ofsajdovou.

O minutu později vstřelili domácí premiérový gól v krajské soutěži. Stoper hostů Ratajský, ve snaze odkopnout míč, fauloval v šestnáctce kněžpolského Bednaříka a hlavní arbitr Šťastný ani na chvíli nezaváhal – penalta. Na ty je v Kněžpole tvůrce hry domácích Janík -1:0.

První poločas nepřinesl právě vzrušující podívanou ani od jednoho mužstva. Viděli jsme sotva průměrnou hru, množství špatných přihrávek i na tu nejbližší vzdálenost, zápasu chybělo větší nasazení a pohledné fotbalové akce.

„První poločas byl z naší strany špatný od všech hráčů, a hlavně od zálohy. Richard Dominik, Jirka Dominik, to byla katastrofa, neproměněná jasná gólová šance Zalubila z úvodu zápasu nás mohla nastartovat k dobrému výsledku. Místo toho jsme se utápěli v nepřesných přihrávkách a nedůrazu, “ nebral si servítky v hodnocení první půlky rozčílený trenér Lhoty Josef Dominik.

V druhé půlce stáhl trenér hostů z útoku trápícího se Štergenicha, který šel na své místo do obrany a dopředu vyslal Hubíka.

Po deseti minutách druhé pětačtyřicetimunutovky nahrál Staňa Zbořil ideálně Zalubilovi, který si poradil s dvěma obránci domácích, ale jeho střela z nadějné pozice šla těsně vedle. O pět minut později odpověděli domácí, ale Kašný dokázal ze dvou metrů minout Goliášovu branku.

Pěkná fotbalová akce byla k vidění po hodině hry, kdy hostující Bachan nahrál Richardu Dominikovi, který si udělal pozici pro gólovou střelu, ale jeho bombu, asi z hranice penalty, odblokovali domácí obránci na roh.

Patnáct minut před koncem zápasu vsadili hosté vše na útok a to se jím mohlo zle nevyplatit. Z levé strany do otevřené obrany centroval domácí špílmachr Janík a střídající Černoška ze dvou metrů napálil pouze gólmana hostů Goliáše.

V poslední desetiminutovce měli hosté několik slibných šancí, ale buď nezpracovali v nadějné pozici balón (Hubík) nebo chyběl krok k zakončení (Matuštík). Po Zalubilově přesné střele k tyči se vyznamenal akrobatickým zákrokem domácí brankář Brázdil.

“Až poslední dvacetiminutovka druhé půlky byla podle mých představ,“ mínil trenér Lhoty a bod nakonec bral. „S remízou jsem i nejsem spokojený, Zalubil měl dneska několik gólových šancí, v druhém poločase jsme hráli o poznání aktivněji, ale nakonec za plichtu můžeme děkovat náhradnímu gólmanovi Goliášovi, který byl dnes našim nejlepším hráčem.“

Dvě minuty před koncem zápasu se střelec první branky - kněžpolský Janík - mohl radovat podruhé a stanovit definitivu. Proháčkoval se obranou Lhoty, ale jeho střelu z deseti metrů gólman Goliáš zázračně vytáhl na roh.

V první minutě nastavení po Hubíkově nahrávce pálil lhotský kanonýr Zalubil jenom do tyče. K dělbě bodů přišlo v druhé minutě nastavení, kdy Zalubil po akci hostů, když domácí vehementně reklamovali ofsajd, pohodlně z bezprostřední blízkosti branky vyrovnal na 1:1.

I přes vyrovnávací gól Lhoty v poslední minutě zápasu hodnotil domácí kouč Pavel Soviš utkání v klidu a bez emocí - na rozdíl od trenéra Lhoty. „První půlka byla taková vlažná, málo fotbalová. V druhém poločase, který už měl spád a také dramatičnost, jsme viděli poměrně dobré utkání. Soupeř byl velmi kvalitní, měl několik gólových šancí, ale naši hráči také. Jestli byl při vyrovnávacím gólu ofsajd, nebo nebyl, to už je teď jedno, v poslední minutě utkání už jsme si měli vítězství pohlídat. Z konečného stavu zápasu jsem zklamaný. Z našeho mužstva si zaslouží absolutorium Vilém Palčík.“

Text a foto: Stanislav Dufka