Tomaštík- Kraváček, Chmelař, Frýbort, Litoš – Maňásek, Baštinec, Silný, Bičánek-Rosík, Večeřa.

Soukeník-Hájek, Ratajský, Gabriel, S.Zbořil-Matuštík, Dominik, O.Zalubil, Machala-F.Zbořil, Zalubil.

Rozhodčí: Loubal.

ŽK: Gabriel, Matuštík, Dominik.

Diváci:130.

DOMÁCÍ NENAŠLI RECEPT NA VÝBORNÉHO GÓLMANA SOUKENÍKA

Po hrubých chybách v obraně Kudlovic v druhé půlce, a zásluhou střelecké pohotovosti Filipa Zbořila, si lhotští fotbalisté odvážejí z Kudlovic překvapivě tři body

Kudlovice na podzim ve Lhotě vyhrály, a tak se cítily i na domácí půdě jako favorit zápasu.
Lhota zdecimovaná zraněnými hráči přijela do Kudlovic dokonce jenom v jedenácti hráčích. Na střídání nebyl nikdo, a to už hodně dlouho nepamatujeme.

„Musel jsem postavit i Tomáše Matuštíka, který půl roku nehrál mistrovský zápas,“ stěžoval si na velkou marodku kouč Lhoty Josef Dominik.

Už od začátku zápasu se hrál svižný a útočný fotbal na obou stranách. První velká příležitost pro domácí se narodila po dvaceti minutách hry. Střelu domácího útočníka ale lhotský gólman Soukeník zlikvidoval. Na druhé straně zahrozil o pět minut později Zalubil, ale také bez užitku.

Deset minut před koncem prvního poločasu zachránila hosty od pohromy břevno Soukeníkovy branky. Lhota měla v prvním poločase množství standardních situací, ze kterých vytěžila jenom pološance. Domácí měli opticky více ze hry, ale Lhota zvlášť v obraně neudělala žádnou chybu.

„Nemyslím si, že by nás domácí nějak enormně tlačili, měli jsme nebezpečné protiútoky a našim hráčům se nedalo skoro nic vytknout,“ popisuje první poločas lodivod hostů Josef Dominik.

Už po pěti minutách druhé půlky šla Lhota do vedení. Zkušený domácí Bičánek nepřesně přihrával, míč zachytil Filip Zbořil a v souboji mezi čtyřma očima nedal domácímu gólmanovi šanci -0:1.

Domácí se z inkasovaného gólu brzy „oklepali“ a v rozmezí dvaceti minut měli tři vyložené gólové šance. V této fázi zápasu podržel Lhotu brankář Soukeník, který neskutečnými zákroky přiváděl domácí útočníky do zoufalství. O tom, že se všechny body budou exportovat do Lhoty, rozhodl čtvrt hodiny před koncem znovu Filip Zbořil, opět po chybě kudlovického Bičánka.

Druhý gól hostů byl jako přes kopírák první branky. Chyba domácího stopera, míč zachytil Filip Zbořil, obešel i gólmana a pohodlně zasunul do prázdné branky- 0:2.

Od dvoubrankového vedení už Lhota kontrolovala hru a domácí už nenašli síly na zvrácení výsledku.
Dvě minuty před koncem potvrdil jasnou výhru pro hosty Martin Zalubil, který po přihrávce Filipa Zbořila skóroval ve čtvrtém zápase v řadě.
„Pokud se vyhraje venku takovým rozdílem, musím pochválit celé mužstvo. Jasná jednička byl ale brankář Soukeník. Naši hráči byli dneska živější a důraznější na míči. Domácí hráli příliš profesorský fotbal,“ konstatoval lhotský trenér.
Hodnocení zápasu od trenéra Kudlovic Zdeňka Zlámala se v podstatě shodovalo.
„Šli jsme do zápasu s tím, že musíme bodovat. Hosty podržel jejich brankář a my jsme hráli tak nějak chladně.“

StD

Zdeněk Machala, který podle slov trenéra Dominika odehrál jeden z nejlepších zápasů

Sám voják v poli.Lhota odjela do Kudlovic pouze s jedenácti hráči

Tak jako na jiné zápasy venku, i do Kudlovic přijela lhotské fotbalisty povzbudit početná kolona jejich fanoušků