Soukeník - S.Zbořil, Gabriel, Ratajský, Štergenich –Bachan(80.Matuštík), R.Dominik, J.Dominik(90Machala), Hubík-Zalubil, Kusák(63.F.Zbořil).

Urbánek- Spáčil, Krč, Liška, Valter-Valíček, Sedlačík(75.Kozubík), Varga, Prachař-Polanský(70.Jurásek), Grunděl.

Rozhodčí : Měšťánek

ŽK: Bachan, Zalubil,Matuštík

Diváci: 130

BOHATÝM LHOTA BERE A  …

Otrokovice, Slavkov, Bojkovice - to jsou první tři mužstva tabulky, které dopadly ve Lhotě navlas stejně – odjely bez bodů. Potřebuje domácí mužstvo, aby přijela snad Sparta Praha, aby předvedli divákům dobrý a bojovný fotbal?

Domácí Lhota si za celý zápas nevypracovala ani jednu gólovou šanci a přesto vyhrála.Vítězství se narodilo po dvaceti minutách druhé půlky. Střídající Filip Zbořil překrásně uvolnil Zalubila, který se z těžkého úhlu, asi z patnácti metrů, trefil přesně k tyči.

Oběma mužstvům se v posledních kolech nedaří. Skóre 1:8 a nula bodů. Takto děsivá bilance je za poslední tři zápasy na straně Lhoty. Hosté z Bojkovic, kteří dokonce po osmém kole vedli tabulku na tom nebyli v posledních zápasech o mnoho lépe. Prozatímní pouhé dvě prohry v dosavadním průběhu soutěže se narodily v posledních dvou kolech.

První pětačtyřicetiminutovka se hrála opticky na polovině domácích, ale bohužel pro hosty, jenom po velké vápno. Stopérská dvojice Gabriel, Ratajský hrála zodpovědně a zvlášť Petr Ratajský, který nabourával útočné akce hostů už před velkým vápnem, zahrál svůj nejlepší podzimní zápas.

Pořádnou gólovou šanci jsme neviděli ani od jednoho mužstva. Pološance Zalubila z úvodu zápasu nebo prudká hlavička Kusáka skončily mimo nebo těsně vedle. Stejně si vedli hosté. Hlavička Lišky skončila nad domácí brankou, a když domácí gólman Soukeník nepřesně vyrazil míč ke kopačkám Prachaře, ten byl z toho tak překvapený, že nabídnutou šanci z velmi nadějné pozice trestuhodně zahodil.

Čtyři minutky před koncem prvního dějství se vyznamenal domácí gólman Soukeník, když trestný kop kanonýra Valtera vytěsnil bravurně na roh.

Druhý poločas byl přes kopírák odrazem první půlky. Hosté se snažili útočit, ale bohužel pro ně, všechny jejich akce končily na domácí šestnáctce. Za gólové šance se dají považovat dvě střely hostujícího Lišky. První skončila nad brankou Soukeníka a druhou z malého vápna domácí gólman tísněnému Liškovi vyrazil.

Brankář domácích Soukeník byl i u jediného gólu zápasu. Jeho přesný výkop našel na půlce hřiště Filipa Zbořila, ten přihrál ukázkově Zalubilovi , který neomylně mířil do protipohybu brankáře a pošesté v sezóně rozvlnil síť -1:0. Od výkopu gólmana Soukeníka ke gólu uplynulo pouhých osm vteřin.

Do konce zápasu hosté z Bojkovic už vážněji branku domácích neohrozili, a tak se domácí po třech porážkách dočkali kýženého vítězství, a černou sérii tří proher v řadě předali hostům.

„Neinkasujeme, ale na druhé straně, ani nedáváme góly. Zvlášť v posledních zápasech,“ vysvětloval příčinu prohry hostující kouč Zdeněk Šebák.
„Nedůraz ve vápně při gólových šancích. Máme gólovou šanci a prakticky z protiútoku a výkopu domácího brankáře inkasujeme. O nějaké krizi bych nechtěl mluvit, prostě nám to tam v posledních zápasech nepadá. I přes prohru si zaslouží pochvalu Polanský a v první půli hrál dobře i Varga. U domácích se mně velmi líbil stoper (Gabriel), který v zápase neudělal chybu.“

„Byli dobří, vítězství nám spadlo z nebe,“ objektivně hodnotí těžký zápas trenér domácích Josef Dominik. „Zalubil to trefil brankářovi proti srsti, musím pochválit i perfektní nahrávku Filipa Zbořila. Kluci chtěli v tomto zápase zabojovat, ale moc šancí jsme si nevytvořili. Soupeř byl opravdu těžký, i tak jsme ho prakticky nepustili do vážnější gólové šance.Výborně zahrál předstoper Petr Ratajský, který zastavil hodně balónů už před naší šestnáctkou. Musím přiznat, že jsme měli štěstí, a vítězství pro nás, a hlavně pro můj klid, bylo velice důležité. Diváků se asi dnešní fotbal moc nelíbil, ale důležité jsou tři body,“ oddechl si po utkání kouč Josef Dominik

K poslednímu podzimnímu zápasu na domácím hřišti přijede poslední Korytná. Hráči jistě mají v paměti ostudný jarní výsledek ještě z okresního přeboru. Korytná nepatří zrovna mezi bodově bohaté mužstva, a tak všichni ve Lhotě věříme, že výkonem a hlavně výsledkem naše mužstvo nezklame.

Text a foto StD

Petr Ratajský si na nedostatek práce určitě nemohl stěžovat

Martin Zalubil zařídil nejtěsnější vítězství

Vedoucí svých mužstvev.Jirku Juráska určitě poznáváte.Vedoucí Bojkovic pan Blahůšek, pokud nehrají Bojkovice zaručeně ho potkáte na nějakém fotbale v okolí Uherskobrodska. Mezi vedoucí se drze plete mladičký Karel.

Místopředseda fotbalu Mirek Dominik v poločasovém rozhovoru s trenérem Velké nad Veličkou Petrem Kohůtem.