76. Bajgart za Hájka.

Žluté karty:nikdo

Rozhodčí:Bohumil Čikl z Hodonína

Diváci: 112 platících

V předposledním zápase na domácím hřišti přijel do Lhoty Částkov, nepříjemný soupeř, se kterým měli domácí na podzim v Částkově hodně problémů, a remízu zachránili až z penalty.

Taktika Částkova, který ještě není definitivně zachráněný a byl na 12. místě tabulky, byla ve Lhotě zabetonovat svoji šestnástku a z protiútoků se pokusit skórovat.
Celý první poločas se hrál až na vyjímky na polovině hostů.
Již v prvních deseti minutách domácí nastřelili dvě tyče po střelách Hubíka a Jirky Dominika.
Ve 14. minutě po nahrávce Filipa Zbořila hlavičkoval Hubík z hranice malého vápna nad branku Částkova. Další střela Hájka asi z 18 metrů skončila také nad brankou hostů.
Ve 39. minutě se domácí diváci dočkali a z trestného kopu asi z 25 metrů se krásně trefil Jirka Dominik. Lhota vedla 1:0.
Za celý první poločas to byla jediná střela na branku hostí.

Ve druhém poločase se útoky domácích zastavovaly na hranici šestnáctky Částkova, který bránil často v devíti lidech a domácí hráči si nevěděli s dobře organizovanou obranou hostů rady.
Z ojedinělé akce v 56. minutě nastřelili hosté z malého vápna brankáře Soukeníka.
Za zmínku ve druhém poločase stojí zahraný rohový kop Jirkou Dominikem ve stylu „ala Otepka“ z Příbrami. Zakončení ale nevyšlo podle jeho představ a obranu hostů neprostřelil.
Na hřišti byl ve druhém poločase stále stejný obrázek, domácí útočili, jejich útoky končily na velkém vápně Částkova, který z ojedinělých protiútoků nebezpečně hrozil a mnoho nechybělo k vyrovnání.
V 82. minutě hosté nastřelili tyč a v 87. minutě Gabriel vykopával z brankové čáry.
Na jaře to bylo jedno z nejslabších utkání Ostrožské Lhoty.

A jak utkání viděli trenéři obou mužstev.

Trenér hostů Dušan Hubáček:
Zasloužili jsme si ve Lhotě bod. Podali jsme snaživý a dobrý výkon.
Hráli jsme tak jako hrajeme na hřištích soupeřů.Zajištěná obrana a snažit se dát z brejků nějakou branku. S hrou mužstva jsem spokojen, ale s výsledkem ne. Doufám, že ten bod, na který jsme dneska měli, nám nebude nakonec chybět.

Trenér domácích Josef Dominik:
Soupeř, který bránil často v devíti lidech se na nás dobře připravil.Škoda dvou tyček v prvních deseti minutách zápasu. Našim kombinačním akcím scházelo zakončení. Jediná střela mezi tyče hostující branky skončila v síti, jinak jsme si víc šancí nevypracovali.V druhé půlce jsme hráli pěší fotbal a hubený náskok jsme mohli v posledních pěti minutách ztratit.

Text: Stanislav Dufka