ŽK:Chovánek,Rachůnek,M.Slavíček

HR: Josef Šťastný z Uh.Hradiště

Diváci: 117

PRVNÍ GÓL RICHARDA DOMINIKA V DRESU LHOTY

Náš nejlepší jarní střelec Filip Zbořil se v dohrávce prvního jarního kola trefil už podruhé a vede tak střeleckou tabulku. Devět gólů v jarní části vstřelilo osm hráčů, a tak pouhé dvě branky stačí Zbořilovy k pomyslnému prvnímu místu střelecké tabulky.

Dvakrát odloženého zápasu se diváci přece jenom dočkali. Hosté z Havřic zatím na jaře moc přesvědčivé výkony nepodávají, získali zatím pouze dva body. Naopak forma domácích fotbalistů jde nahoru a  v posledních čtyřech zápasech nasbírali bodů deset.

V úvodní čtvrthodince měla obě mužstva výhodu trestných kopů asi z dvaceti metrů, Jirka Dominik nastřelil zeď a na opačné straně si Gajdůšek počínal stejně.

Pěkná fotbalová akce se zrodila po dvaceti minutách hry, míč šel po ose R.Dominik – Matuštík-Kusák a posledně jmenovaný z deseti metrů nebezpečně vystřelil, ale gólman hostů Rachůnek mu míč vyrazil. Na opačné straně se dostaly do šance Havřice, ale Marcel Slavíček na malém vápně tak dlouho váhal, až mu Hanáček balón odkopl.

V polovině poločasu se hosté ujali z ojedinělé šance vedení, k míči se dostal v trestňáku nikým nekrytý Kročil a Havřice vedly.

Domácí se snažili o vyrovnání. Tvrdě střílel z dvaceti metrů Jirka Dominik, po Soukeníkově výkopu šel Kusák sám na brankáře Havřic, Filip Zbořil hlavičkoval z malého vápna přímo do náruče Rachůnka, ale ani z jedné příležitosti gól nepadl. Do kabin tak šli hosté s jednobrankovým vedením.

„Tolik šancí v prvním poločase, které jsme si vytvořili po perfektních akcích, jsem tady už dlouho neviděl,“ povzdechl si trenér domácích Josef Dominik

Po devíti minutách druhé půlky se po samostatné akci dostal do velkého vápna Havřic Richard Dominik a přesnou střelou po zemi k tyči vyrovnal na 1:1. Byl to jeho první gól v dresu Lhoty od přestupu z Hradčovic!

Uběhla asi hodina hry, když Bachan nacentroval míč Filipu Zbořilovi, ten trefil břevno a z následné dorážky hlavičkoval přesně. Lhota otočila vývoj zápasu na 2:1.

Trenér hostů Gajdůšek na tento obrat reagoval dvojím střídáním ofenzivních hráčů. „Ždímáme to jak se dá, máme hodně zraněných, chtěli jsme tady bod, musel jsem tam poslat ne zcela zdravého Buráně, aby se pokusil o vyrovnání,“ vysvětluje Gajdůšek.

Deset minut před koncem měl velkou příležitost zvýšit náskok domácích Richard Dominik, ale jeho střela z hranice penalty letěla vysoko nad. „V rozhodující chvíli mně na hrbolku odskočil balón,“ lituje Dominik.

I přes výraznou převahu domácích mohlo utkání nakonec skončit remízou.

V poslední minutě chyboval střídající Bajgart, Havřičané se dostali k brance domácích, ale jejich šanci odhlavičkoval Richard Dominik.

„Dneska si kluci zasloužili i výraznější výhru, ale výsledek beru všemi deseti,“ pochvaluje si konečné skóre utkání trenér Josef Dominik a dodává: „S dnešním herním projevem jsem velice spokojený, do konce sezóny už nesmíme prohrát a budeme čekat na zaváhání Korytné.“

A ještě připojujeme názor fanouška Josefa Zámečníka z Hájku.

„Dnešní výkon se mě zdál takový malátný, zvlášť v prvním poločase, zápas proti Hluku se mě líbil daleko víc.“

Text a foto: STANISLAV DUFKA