Rozhodčí:Drozdy Hladiš,Janík

ŽK:David, Najbrt.

Diváci: 297

SKVĚLÝ START NOVÁČKA ZE LHOTY!

Jalubí potvrdilo, že je na hřištích soupeřů prakticky neškodné. Nováček z Ostrožské Lhoty nastoupil sebevědomě, důrazně a krásnými góly do otevřené a rozložené obrany hostů nepřipustil ani na okamžik zvrat v zápase. Jalubí zachránilo od ještě větší pohromy břevno a několik neproměněných vyložených gólových šancí domácích fotbalistů.

Ve Lhotě byla v neděli veliká sláva, po čtyřiadvaceti letech se tu hrála opět krajská soutěž.

Nové hluboké sítě, pořadatelský sbor ve vestách, pivo bohužel pouze do kelímků a o pětikorunu dražší vstupné. To byly nejmarkantnější změny pro početnou diváckou kulisu, která s velkým napětím čekala, jak se budou naplňovat slova domácího trenéra Josefa Dominika, který nám před začátkem soutěže nezvykle odvážně řekl: „Chceme hrát i v nejnižší krajské soutěži o postup, naše mladé mužstvo na to určitě má .“

Fotbalisté Lhoty, kteří třikrát po sobě v minulosti postupovali o soutěž výš, nastoupili výhradně s místními odchovanci. Kostru mužstva tvořili hráči, kteří ještě před nedávnem hráli základní třídu.

Soupeř Lhoťanů - mužstvo z Jalubí - hrálo v loňské sezóně střed tabulky I.B třídy a v letošním ročníku si vůbec nekladlo malé cíle. „Chceme hrát v popředí tabulky, nejlépe do třetího místa,“ nechal se slyšet před sezónou sekretář jalubských fotbalistů Petr Bičánek.

Trenér Václav Kovařík byl v prognózách o poznání opatrnější. „V letošním ročníku bude úspěch, pokud se budeme pohybovat v horních patrech tabulky, chtěli bychom přivést i více bodů z venku. Dnes jsme přijeli do Lhoty neprohrát.“

Lhoťané na svého soupeře doslova vletěli, nováčkovský ostych nechali v kabině a už po necelých deseti minutách se Zalubil držel za hlavu, když jeho střela ze dvou metrů nabrala ragbyové parametry. Ještě neuplynulo ani dvacet minut hry a Bachan střílel z nadějné pozice těsně vedle. O minutu později se po technické střele Jirky Dominika zatřáslo břevno Sedláčkovy branky.

Hosté se poprvé dostali do hry po necelé půlhodince zápasu, ale Rackovu střelu z trestného kopu domácí gólman Goliáš vytlačil na roh.

Další nebezpečná střela Najbrta skončila vedle domácí branky.

Poprvé domácí udeřili patnáct minut před koncem první půlky. Jirka Dominik nahrál Bachanovi a ten nevídanou střelou z pětadvaceti metrů a těžkého úhlu vymetl všechny pavučinky v Sedláčkově svatyni – 1:0.

Na další gól čekali domácí diváci jenom čtyři minuty. Hájek přistrčil Richardu Dominkovi a jeho technickou střelu z dvaceti metrů gólman Jalubí Sedláček hrubě podcenil- 2:0. „Druhý gól musí gólman chytat, vždyť ta střela letěla dva dny,“ láteřil nad druhým gólem ve vlastní síti trenér Jalubí Václav Kovařík.

„V prvním poločase jsme měli kromě gólů několik dalších brankových šancí, mužstvo jsem musel brzdit z euforie první pětačtyřicetiminutovky při zemi s tím, že ještě není nic vyhráno,“ poznamenal o poločase trenér domácích Josef Dominik.

Druhý poločas, který se hrál za trvalého deště, se obraz hry vůbec nezměnil. Domácí se tlačili dopředu a nedůrazní a hlavně nepřesní jalubští fotbalisté prakticky neohrozili Goliášovu branku.

Třetí gól přišel po hodině hry. Hostující obrana faulovala asi dvacet metrů od branky Zalubila, míč si postavil Jirka Dominik a jeho levačka mířila přesně- 3:0.

Poslední čtvrtý gól zápasu po přesné přihrávce Kusáka vstřelil Martin Zalubil, který se vrátil z hostování ze sousední Ostrožské Nové Vsi.

Mužstvo Jalubí si nevypracovalo ani jednu gólovou šanci a ve Lhotě zklamalo. Kanonýr Tomáš Gajdorus se proti domácí obraně vůbec neprosadil.

„Dnes nás nepodržel gólman, minimálně dva góly měl chytat,“ hodnotil počínání svého brankáře kouč Jalubí Václav Kovařík a pokračoval v tvrdé kritice svého mužstva. „Špatná mezihra, nepřesnost v přihrávkách, nepodrželi jsme balon, z mého mužstva nesnese dnes nikdo přísnější metr, střelec Gajdorus už dlouho neskóroval a je na tom psychicky špatně, potřebuje se chytit. Domácí hráli výborně, ale my jsme jim to hrubými chybami v obraně hodně usnadnili.“

Kapitán hostů s fotbalovým příjmením Tomáš Dobiáš nám toho moc neřekl. „Viděl jste to sám, raději s k tomu nebudu vyjadřovat.“

„Výsledek z říše snů,“ přiznává po zápase trenér Lhoty Josef Dominik. „První půlku jsme vstřelili nádherné branky, první gól nás uklidnil a potom jsme prakticky po celý zápas kontrolovali hru, soupeř v druhé půlce úplně odpadl, dneska jsme odehráli výborné utkání, pochvalu si zaslouží celé mužstvo. Výsledek naprosto odpovídá průběhu hry. Mě nejvíc těší úžasná divácká kulisa u nás ve Lhotě a jsem rád, že na premiéru v krajské soutěži přišlo tolik diváků.“

Po skončení zápasu se domácí fotbalisté dočkali zaslouženého potlesku na otevřené scéně od domácích fanoušků.

TEXTA FOTO: STANISLAV DUFKA

Po dlouhé době jsme viděli ve Lhotě trojici delegovaných rozhodčích, jako hlavní se představil Lubomír Drozdy z Bzence.

„Už tam visí, už je tam…“ Domácí lavička po prvním gólu-Lhota vede 1:0.

U míče Jirka Dominik, který vstřelil krásný gól z trestného kopu .