Branky: 21.Zalubil, 54. a 90+2.F.Zbořil, 85.Štergenich.

Soukeník-Ratajský, Gabriel, Zbořil, Hájek (72.Bachan) – Nenál (87.Machala), R.Dominik, J.Dominik (21.Hanáček), Štergenich-Zalubil, F.Zbořil.

Hájek-Zajíc, Stašek, Hastík (62.Malina), Jurčík-Bobčík, A.Brzica, Vaculík, Kaláč-Strapina-Šuba (46.F.Brzica).

Rozhodčí: Chramcov -  Strapina, Malušek.

ŽK: R.Dominik, Bachan - Zajíc.

Diváci: 152.

VZKŘÍŠENÍ LHOTSKÝCH FOTBALISTŮ

Gólové šance, bojovnost a hlavně touha po vítězství. To všechno zdobilo naše fotbalisty v zápase proti favorizovanému Jarošovu.

Lhoťané po třech prohraných zápasech v řadě a nevýrazných výkonech potřebovali bodovat. Nejlépe vyhrát. Jarošov ale nebyl zrovna z nejlehčích soupeřů. Po podzimu se u řeky Moravy dokonce šeptalo o postupu do I.A třídy. Jarošov ztrácel na druhé(za určitých okolností i postupové místo) pouhé dva body. Ve Lhotě chtěl potvrdit dobrou formu z jarní části soutěže a bodovat.

Po počátečním „oťukávání“ si vzali první slovo hosté. Z prvního poločasu uplynulo osm minut a Kaláč v nadějné pozici někde kolem dvanácti metrů vystřelil, ale Soukeník mu jeho gólovou ránu bravurně vytáhl na roh. Domácí odpověděli o čtyři minuty později. Richard Dominik přesnou přihrávkou našel Zalubila, ale ten v souboji mezi čtyřma očima nastřelil jenom gólmana hostů Hájka, který včasným vyběhnutím zabránil nejhoršímu. Ve dvacáté minutě se domácí diváci vehementně dožadovali pokutového kopu za ruku jednoho z hostujících hráčů. Hlavní rozhodčí, který stál blízko zmiňované situace, byl ale jiného názoru a nechal pokračovat ve hře.
Poprvé zahřmělo pod Antonínkem ve 21. minutě. Kapitán Lhoty Gabriel ukázkově poslal čtyřicetimetrový „pas“ na Zalubila, který pelášil úplně sám na brankáře Hájka.
Zalubil si gólmana Jarošova „položil“ a Lhota vede- 1:0. Pro střelce Lhoty to byl gól s pořadovým číslem patnáct.
„Naši obránci asi počítali s tím, že bude ofsajd. Ofsajd to nebyl a bohužel pro nás to dopadlo tak, jak to dopadlo,“ smutnil jarošovský kouč Ludovít Kovács.

Ještě v té samé minutě se zranil Jirka Dominik a s podezřením na natažené vazy v koleně musel opustit hřiště. „Když do mě soupeř zajel, věděl jsem, že to není dobré. Myslím, že je jaro už mám dohrané,“ vidí nejhorší variantu svého zranění lhotský středopolař.

Deset minut před koncem poločasu zahrávali hosté Staškem trestný kop. Míč z jeho kopačky našel tři kroky před brankou Kaláče, ten sice z úhlu, ale z nadějné pozice vyrovnání odmítl, a mířil vedle.

Stačila minuta z druhé půlky a domácí se mohli radovat podruhé. S chutí hrající Štergenich našel na malém vápně Nenála, ale jeho nedůrazná hlavička skončila vedle konstrukcí Hájkovy branky.
Za dalších pět minut byl v hlavní roli znovu dorostenec Marek Nenál, který nestačil pokrýt Brzicu, ten z malého vápna těsně minul.

Jak z fotbalové učebnice Václava Ježka byla druhá branka domácích. U autové lajny vybojoval zdánlivě ztracený míč Zalubil, přesným centrem našel kolem penalty Filipa Zbořila, a ten ukázkovou „rybičkou“ poslal domácí do uklidňujícího dvoubrankového vedení.

Dvacet minut před koncem došlo k nepříjemné události. Domácímu bekovi Jarku Hájkovi se v nezaviněném souboji objevila na tváři krev. Výsledek- natržené obočí a odvoz do nemocnice a sedm stehů „zdobí“ tvář lhotského bojovníka.

Od druhého gólu Lhoty byli ovšem aktivnější hosté. Hrozili hlavně ze standardních situací a rohových kopů. Do konce zápasu chybělo dvanáct minut, z nepřehledné situace snížil jarošovský Strapina a domácí se začali bát o výsledek.
„Neudržíme ve středu hřiště balón. Je to logické vyústění, i když jalového, ale přece jenom tlaku hostů,“ zlobí se trenér Lhoty Josef Dominik.

Jarošovský kouč ve snaze odvést si ze Lhoty alespoň bod se rozhodl riskovat a posílil útok. „Ke konci zápasu jsem poslal dopředu třetího hráče, bohužel se nám nepodařilo utkání ani tímto manévrem zvrátit,“ posteskl si Ludovít Kovács.

Naopak pod Antonínkem zahřmělo potřetí. Střídající Hanáček házel aut na Filipa Zbořila, ten ideálně viděl ve vápně Štergenicha, který ranou po zemi k tyči zvyšuje na uklidňujících -3:1.

V posledních minutách zápasu si mohl svoji střeleckou statistiku vylepšit znovu Zalubil, ale obě jeho gólové střely skončily mezi smrčky blízkého tenisového areálu.
V nastaveném čase potvrdil kolaps jarošovské obrany Filip Zbořil a svým druhým gólem upravil na konečných- 4:1.

„Počítali jsme s tím, že domácí budou chtít dneska po předchozích nevydařených zápasech bodovat. První půlku jsme nevyužili svoje šance a v druhém poločase nás Lhota už do vážnější gólové šance nepustila. Pokud si dobře pamatuji, tak náš gólman Hájek, nedostal tolik branek snad pět let. Ale ani za jeden gól ho nechci vinit. Brankář mě dneska určitě nezklamal. Jinak gratuluji domácím k zaslouženému vítězství. My jsme dneska asi neměli ani na ten bod,“ řekl kouč Jarošova Ludovít Kovács.

„Věděli jsme, že Jarošov má na jaře formu. Porazil první Otrokovice, vyhrál v Ostrohu a v naší situaci jsme mohli uspět jedině velkou bojovností,“ přiznává domácí trenér Josef Dominik, který potom shrnul duel následovně. „Mužstvo bojovalo a chtělo vyhrát. Ze začátku zápasu měl soupeř dvě šance, které nedal. My jsme naši jedinou šanci proměnili a šli do vedení. V druhé půlce měl sice Jarošov balón více na noze, ale do vážnějších šancí jsme jich nepustili. Dneska si zaslouží za přístup k zápasu a bojovnost pochvalu celé mužstvo.“

Text: StD.

V NEDĚLI 13.5. JEDE CELÁ LHOTA PRO BODY DO OSTROHU.

ZAČÁTEK DERBY ZÁPASU JE V 16.30 HODIN.

**********************************************************************************************************************************************************************

V ÚTOKU LHOTY ZALUBIL A ZALUBIL???
SNAD NĚKDY PŘÍŠTĚ.

Trenér prvního mužstva lhotských fotbalistů chtěl postavit do těžkého zápasu s Jarošovem do útoku dorostence Ondru Zalubila. Ovšem neuspěl u trenérů dorostu. Proč? Na to jsme se zeptali jednoho z trenérů lhotského dorostu Mirka Hyráka.

Je pravda, že Josef Dominik chtěl na zápas s Jarošovem Ondru Zalubila?
Proč tedy Ondra nenastoupil za první mužstvo?

My jsme chtěli, aby Ondra začal hrát v neděli od začátku za dorost a podle výsledku bysme ho třeba už po dvaceti minutách vystřídali a dali k dispozici trenéru jedničky.

Nechtěli jste ho tedy uvolnit pro zápas prvního mužstva?

Nakonec jsme se nedomluvili, ale kdyby trenér jedničky řekl, klidně bysme ho třeba po půlhodině stáhli. Co by se stalo kdyby hrál za nás i za první mužstvo. Nic!

Dorost hrál s předposledním mužstvem tabulky, tady se počítalo, jenom o kolik to bude. Báli jste se před zápasem o výsledek?

Březolupy nás na podzim jako jediné porazily. My naši lavičku také nemáme bůhvíjak kvalitní . V neděli jsme měli například jenom dva náhradníky.

Nemyslíš, že hráči dorostu mají být především zásobárnou pro jedničku?

Z dorostu už je tam kvalitní hráč Marek Nenál, který seděl půl sezóny na lavičce. Podle mě dává trenér jedničky málo příležitosti mladším hráčům.