Soukeník- Ratajský(69.F.Zbořil), Gabriel, S. Zbořil, Hájek(69.Matuštík) – Hubík, J.Dominik, R.Dominik(74.Machala), Štergenich -Zalubil,Kusák.

David(45.Michal Málek)- Navláčil, Vacula, Urubčík(45.Martin Málek), V.Popelka-Flasar, L.Popelka, S.Popelka, Kučera(65.Medůsek) -Hálek, Suchý.

Rozhodčí: Škubal-Valtr, Mikulka.

ŽK: R.Dominik, Hubík- Medůsek

Diváci: 116

LHOTA DEKLASOVALA POSLEDNÍ KORYTNOU

K rekordnímu vítězství nejvíc přispěl Martin Zalubil, který vstřelil v letošní sezóně svůj první hattrick.

Korytná ukázala ve Lhotě, proč je na posledním místě tabulky. Ani jeden hráč z mužstva hostů nesnesl přísnější měřítko. Domácí po úvodní rozpačité půlhodince - bez větší námahy a po průměrném výkonu - získali tři body a ještě si vylepšili brankový poměr. O pět branek v síti soupeře se podělily oba útočné hroty Lhoty Zalubil a Kusák.

Na dušičkovou neděli v mlhavém a deštivém podzimním počasí přijela do Lhoty Korytná. V souboji dvou nováčků měli domácí ve své paměti jarní nevydařený souboj, když na svém trávníku prohráli vysoko 0:5.

První půlhodinka přinesla nezáživný fotbal na obou stranách. Žádné mužstvo nevyužilo své gólové šance. Ani Václav Popelka z hranice malého vápna ani na druhé straně domácí Martin Hubík nedokázali dát gól z bezprostřední blízkosti soupeřovy branky.

Vše podstatné v první půlce se odehrálo v poslední patnáctiminutovce. Po centru Staně Zbořila ve 33. minutě hlavičkoval přesně do sítě Kusák. Ten samý hráč centroval o šest minut později na hlavu Zalubila, který zajistil domácím dvojbrankový náskok.

Po hodině hry se hosté mohli vrátit do zápasu. Centroval Suchý, ale střídající Málek nedokázal míč dopravit do sítě ani ze dvou kroků.

Prakticky z protiútoku domácí kanonýr Zalubil zvýšil po samostatné akci na tříbrankový rozdíl.

Když o minutu později přidal druhý útočník domácích Kusák po centru Hubíka další gól, bylo o utkání rozhodnuto.

O vzruch se ještě postaral deset minut před koncem zápasu domácí gólman Soukeník, který si centr Hálka srazil do vlastní sítě.

Na konečných 5:1 upravil pět minut před koncem znovu Martin Zalubil.

Domácí si tak po průměrném výkonu s posledním mužstvem tabulky připsali tři povinné body.

„Prvních dvacet minut jsme měli převahu, potom jsme trošku polevili a domácí toho využili ke vstřelení dvou branek, “ myslí si kouč hostů Josef Janča. „Do druhé půlky jsme šli s tím, že se tady dá bod uhrát, domácí na mě nepůsobili žádným excelentním dojmem. Bohužel po naší fatální chybě předstopera jsme znovu inkasovali a bylo po zápase.“

Domácí trenér Josef Dominik byl spokojený s výsledkem a nakonec i s hrou svého mužstva.

„I když jsme začali vlažně, zaslouženě jsme se po pěkných brankách dostali do vedení. Náš gólman chytil jistý gól při našem dvoubrankovém náskoku. Sice si to potom pokazil vlastní brankou, ale s výsledkem musíme být spokojení. Neproměnili jsme několik dalších gólových šancí, přesto jsme sezónu na domácím hřišti zakončili vysokým vítězství. Důležité je, že se nikdo nezranil a nemáme žádnou marodku .“

STANISLAV DUFKA

Jaromír Žajdlík zdravotník všech zápasů na domácím hřišti.

"Trma vrma," u branky Korytné

U míče Staňa Zbořil
„SITUACI JAKO ZOUFALOU NEBEREME,“ TVRDÍ TRENÉR KORYTNÉ

Josef Janča přivedl fotbalisty Korytné k největšímu úspěchu v dosavadní historii klubu. V loňské sezóně mužstvo suverénně vyhrálo okresní přebor a vůbec poprvé postoupilo do krajské soutěže. O tom, že fotbal není jenom radost, se trenér Janča přesvědčuje mírou vrchovatou v podzimní části krajské soutěže. Pouhá jedna výhra a tři remízy přikovaly jeho mužstvo na samé dno tabulky.

S jakým cílem jste šli do krajské soutěže?
Nechtěli jsme dělat nějaké zázraky, ale chtěli jsme se každopádně udržet. Bohužel jsme pustili po sezóně čtyři hráče základní sestavy, které jsme nedokázali nahradit.

Proč jste je pustili?
Mezi naším klubem a již zmiňovanou trojicí hráčů byla jakási dohoda, že u nás po sezóně skončí. Ať už z rodinných nebo jiných důvodů. Mikláš šel zpět do Strání a Janošík, který přišel, ho nedokázal nahradit. Teplý odešel z rodinných důvodů. Mikulica přestoupil bez mého vědomí do Vlčnova. Další rána byla, že nehraje předstoper Chytil, který je dlouhodobě v zahraničí, to byl náš nejlepší obránce. Hráči, kteří přišli za ně, je nedokázali nahradit, a když k tomu připočteme zranění, nesmí se nikdo divit, že jsme tam, kde jsme. Dneska kupříkladu hráli někteří fotbalisté z dorostu nebo z béčka.

Není situace v Korytné už hodně kritická?
My z toho neděláme žádnou vědu a bereme to sportovně. Do krajské soutěže jsme se chtěli podívat, a když mužstvo sestoupí, tak se nic neděje. Ale situaci nebereme jako zoufalou, v zimní přestávce chceme mužstvo posílit a udělat kvalitní soustředění. Už teď jsme přihlášení na zimní turnaj do Brodu, věříme, že na jaře se výsledky dostaví.

Necítíte od výboru nějaký tlak na svoji osobu, přece jenom mužstvu se nedaří, je poslední, a v takové chvíli to obyčejně odnese trenér?
Tak z toho žádný strach nemám. Výbor za mnou stojí, protože ví, jaká je v Korytné situace. Trenér to neodehraje. Snažím se vymýšlet nějaké taktické varianty, ale pokud to hráči nesplní, tak potom je to těžké.