Rozhodčí: Lubomír Drozdy z Bzence Pálka, Malušek

ŽK: Urban, Polách, Dvořáček(všichni Otrokovice)

Diváci: 222

NEVYROVNALI – LHOTA PRUDCE PŘIBRZDILA OTROKOVICE

„Vyrovnáme kluci, “ zazněla ve 30. minutě od lavičky otrokovické Viktorie zatím v tomto ročníku I. B třídy neslýchaná věta. Zápas nakonec rozhodl dvěma góly domácí kanonýr Zalubil.

Souboj nováčků, kteří ještě před třemi roky bojovali v základních třídách, nabídlo páté kolo soutěže. Otrokovická Viktoria, která měla na svém kontě plný počet bodů a dokonce ještě nedostala ani gól, suverénně vedla tabulku.
Domácí po výborném startu přibrzdil v minulém kole pouze průměrný Zlechov, ale předem poražení se vůbec necítili.

„Hrát se dá s každým, někde musí Otrokovice prohrát, proč ne zrovna u nás,“ naznačil před zápasem domácí kapitán Dalibor Gabriel.

„I z této soutěže chceme počtvrté postupovat,“ zdravě si věří kouč hostů Ivo Malota.

Začátek zápasu patřil domácím. Po osmi minutách hry nahrál Hanáček do výborné střelecké pozice Kusákovi, který místo technické střely střílel ukvapeně vedle. Hosté odpověděli bombou z pětatřiceti metrů, kterou vypálil Dorazil těsně nad Soukeníkovu branku.

První stoprocentní gólová šance pro domácí byla k vidění v půlce první pětačtyřicetiminutovky. Štergenich poslal dlouhý pas na Zalubila, gólman hostů
Lašák ale tento sólový nájezd zlikvidoval.

O minutu později už Viktoria poprvé v soutěži inkasovala. Hubík nahrál Zalubilovi, který tentokrát technicky z deseti metrů mířil přesně -1:0.

„Toto není náš fotbal, nakopávané míče domácích nám nesedí. Ale vždycky hrajete tak, jak vám soupeř dovolí,“ hodnotí první půlku hostující kouč Ivo Malota.

Druhý poločas začal podle očekávání, místy až drtivým tlakem hostů. Každá jejich akce byla pro domácí velice nebezpečná, ale bohužel jim citelně chyběla finální přihrávka.

Hosté se snažili střílet hlavně zpoza šestnáctky, ale bombu Tomáše Maloty po zemi k tyči domácí gólman chytil.
V 57. minutě už domácí vedli o dvě branky. Dominik z vlastní půlky vybídl Zalubila a jeho druhé sólo tentokrát skončilo v síti -2:0.

Z dvoubrankového vedení se domácí neradovali ani tři minutky. Do míče se z dvaceti metrů opřel Roman Dvořáček a krásnou střelou snížil na 1:2.

Tlak otrokovických fotbalistů s přibývajícími minutami narůstal, ale domácí obrana už je do konce zápasu do vážnější akce nepustila. Naopak, z protiútoku v samém závěru zápasu nastřelil ještě Zalubil tyčku Lašákovy branky.

V hektickém konci utkání ještě hlavní arbitr Drozdy odpustil domácím jasnou žlutou kartu po Hanáčkovém faulu.

„I když jsme měli místy až drtivý tlak, domácí si svoje vítězství ubránili,“ smutnil po zápase trenér hostů Malota a prozradil co čekal od soupeře. „Na tomto pěkném hřišti jsem čekal od Lhoty více technického fotbalu. V podstatě hráli bez zálohy a nakopávali dlouhé míče z obrany na jejich dva šikovné útočníky. Dali jsme o gól míň, a proto jsme prohráli. Jednou ta prohra musela přijít, musíme se z toho co nejdřív otřepat a ponaučit,“ uzavřel hodnocení trenér hostů.

Josef Dominik, vyčerpaný po koučování zápasu, ale viditelně spokojený řekl.
„V prvním poločase jsme soupeře nepustili do žádné gólové šance. Naši hráči ze sebe dnes vydali všecky sily, a ke konci zápasu už je chytaly křeče, ale tak to má na domácím trávníku být. S výsledkem jsem maximálně spokojený.“