SK OSTR.LHOTA-PRAKŠICE-PAŠOVICE 3:3 (1:2)

Trenéři:Zalubil,Hyrák

Rozhodčí:Lukáš Mikulka z Topolné

Diváků:55

Zasloužená remíza s vedoucím celkem soutěže

Dnes k nám přijelo čelo tabulky-Prakšice. Už zpočátku bylo jasné, že se v dnešním zápase máme na co těšit. Oba celky předvedly špičkový výkon. Výhra by byla lepší, ale i tak jsme za remízu rádi.

Prakšicím vyšel vstup do utkání o něco lépe. Už v páté minutě se k míči dostal Polášek, kterého nestihl ubránit ani Nenál. Vystřelil z šestnáctky a Pěnčík se už jen smutně ohlédl za míčem, který mu zůstal za zády 0:1.

Naši se v prvních dvaceti minutách nedostali ani ke střele. Asi ve 24 minutě si o přihrávku řekl volný Kuban, s míčem se dostal do nadějné pozice, ale jeho prudkou střelu gólman vyrazil. Neubránil svatyni ale před dobíhajícím Hanákem, který dorážel téměř do prázdné brány-1:1.

A bylo se opravdu na co dívat. Hrálo se ve středu hřiště, takže záložníci to neměli jednoduché. Krajní hráči se často snažili přenést hru,což k fotbalu patří. Těsně před odchodem do kabin se dostali hosté k nadějné šanci, kdy kopali roh. Míč letěl přímo k Pěnčíkovi, ten si zakřičel „mám“, ale míč nechytil, čehož využil Polášek a bez problému ho nasměroval do brány-1:2.

O poločase došlo u našich k jedné změně. Nevýrazného Petra Hyráka vystřídal Michal Buráň. Ten nastoupil do zálohy a místo Hyráka se na post útočníka posunul Vašek Kuban. V 61.minutě jsme kopali roh. Míč si nachystal Hanák, našel ve vápně volného Kubana a jeho hlavička skončila v síti-2:2.

Hosté na tento gól reagovali poněkud rychle a založili protiútok. Dostali se ke střele, ale ta skončila na hlavě obrany. K odraženému míči se dostal nejlepší střelec Prakšic Ondra a připsal si další zásah- 2:3.

V 73. minutě se do hry dostal Martin Žajdlík, který trochu oživil útok. Krátce po jeho příchodu byl faul na Radocha. Míče se chopil Marek Nenál a potvrdil, že střely z větších vzdáleností mu jdou -3:3.

Závěrečné minuty byly opravdu vyhecované. Všichni ze sebe vydávali poslední síly. Do toho všeho začalo ještě hustě pršet. Naši se dostali asi k poslední šanci, ale Kubanova hlavička se do brány nevešla. V samotném závěru zápasu gólman Prakšic chytil míč, položil ho na zem a poté ho znovu chytil do ruky, což není ve fotbalu povoleno, ale hlavní rozhodčí i přes hlasitý verdikt diváků nechal pokračovat dál ve hře. Pár minut po této situaci byl zápas ukončen.

text a foto: Vojta Doležal