Soukeník- Hájek, Zbořil, Gabriel, Ratajský(67.Štergenich) -Matuštík(45.Bachan 90.Hanáček), Hubík, R.Dominik, J.Dominik- Zalubil, Kusák.

Pochylý-Mančík, Zimčík, Rožnovský(45.Žajdlík), Karlík-Borýsek, Michalčík, Švardala,Šimek-Zajíc,Podškubka.

Rozhodčí: Ptáček- Říhák,Malušek.

ŽK: Hájek, Gabriel, Bachan,Dominik- Borýsek,Michalčík.

Diváci 282

LHOTA DÁL NA SVÉM HŘIŠTI TĚŠÍ DOMÁCÍ FANOUŠKY

O tom, že body zůstanou ve Lhotě rozhodli domácí ve druhém poločase. Nejprve vyrovnal Kusák, potom se nádherně trefil Hubík a příliš krutou prohru pro hosty dokonal v nastaveném čase opět Kusák.

Fotbalisté Slavkova ještě na hřištích svých soupeřů nezaváhali a vždycky odjížděli s plným bodovým ziskem.
Domácí zase pro změnu na svém hřišti pokaždé bodovali, naplno chtěli odčinit ostudu po minulém kole, když ve Strání ostudně prohráli 0:5.

Začátek zápasu vyšel lépe hostům. Už po pěti minutách hry šli do vedení. Tvůrce hry slavkovských fotbalistů Michalčík zahrával rohový kop a s přispěním domácího gólmana Soukeníka skončil míč, k překvapení necelých tří stovek přítomných diváků, v síti-0:1.

Domácí rychlý gól zaskočil a nemohli se dostat do svého obvyklého tempa. Slavkovští obránci dobře pokrývali nejlepšího střelce domácích Zalubila a vycházeli ze zajištěné obrany.
Po necelých dvaceti minutách hry centroval ze standartní situace znovu Michalčík, našel Šimka, ale jeho střelu Soukeník vytáhl na rohový kop. O deset minut později nahrál Jirka Dominik ideálně Richardu Dominikovi, ale jeho střela asi z dvanácti metrů skončila těsně nad hostující brankou. Jirka Dominik byl i u druhé gólové šance domácích, když viděl Zalubila, ale ten těsně před odchodem do kabin z jasné gólové šance z pěti metrů nastřelil jenom gólmana Pochylého.

První půlka přinesla jenom velmi průměrný fotbal s množstvím nepřesných přihrávek na obou stranách. U mužstva Slavkova šly všechny akce přes Michalčíka, se kterým měli domácí veliké problémy.

„Pokud prohráváme venku už jenom těžko obracíme výsledek, na domácím hřišti jsme schopni otočit i nepříznivý stav,“ tvrdil po minulém kole domácí kouč Josef Dominik a už po deseti minutách druhé půlky se začala jeho slova naplňovat.

Richard Dominik zahrával rohový kop, míč posunul na Jirku Dominika, ten nacentroval do šestnáctky a Martin Kusák z bezprostřední blízkosti sice nadvakrát, ale vyrovnal - 1:1.

Od této chvíle začalo mít utkání přece jenom větší spád. Hosté se snažili strhnout vedení znovu na svoji stranu a vytvářeli si nebezpečné situace. Po hodině hry střílel nebezpečně slavkovský Žajdlík, ale Soukeník byl na místě.

Dvacet minut před koncem minul branku domácích ze stoprocentní gólové šance Švardala a za dalších deset minut znovu Švardala trefil jenom tyč domácí svatyně.

Nedáš-dostaneš…na staré fotbalové pravidlo tentokrát doplatili hosté. Pět minut před koncem se k odraženému míči dostal Hubík a nevídanou střelou z třiceti metrů vymetl všechny pavouky v Pochylého brance-2:1. Hosté mocně toužili alespoň po bodu, ten si mohli odvést, ale to by musel Zimčík mířit o maličko přesněji. Jeho střela trefila jenom břevno.

Už v nastaveném čase udeřili domácí potřetí. Rohový kop zahrával Jirka Dominik, našel nikým neobsazeného Kusáka, který pohodlně hlavičkoval do sítě - 3:1.

V druhém poločase se domácí přesvědčili, že body samy nepřijdou a větší bojovností a hlavně vstřelenými góly otočili nepříznivý výsledek. Hosté se příliš spoléhali na svého špílmachra Michalčíka, kterému v druhé pětačtyřicetiminutovce viditelně docházeli síly a hlavně neproměňili vyložené gólové šance, a proto odjeli s prázdnou.

„Sotva průměrný zápas, my jsme nedali góly z vyložených šancí, to se ani nedá nazvat smůla, to je neumění našich útočníků. Michalčík hrál podle mých představ jenom první poločas, dneska tam nebyl hráč, který by strhl náš mančaft,“ postesk si trenér Slavkova Radek Sopůšek.

„Po fiasku ve Strání jsme se chtěli doma předvést,“ začal hodnocení zápasu domácí kouč Josef Dominik a na rozdíl od svého málomluvného kolegy Sopůška doširoka rozebírá zápas.
„Začátek utkání nám po vlastním gólu nevyšel a celý první poločas tím poznamenal. V kabině jsme si řekli, že ale není nic ztracené. Poměrně brzy jsme vyrovnali a potom jsme měli takový optický tlak, ale nutno přiznat, že i notnou dávku štěstí po nastřelených tyčkách hostů. Náš gólman chytil jistý gól za pro nás nepříznivého stavu, a kdyby to hosté proměnili, bylo by asi po zápase. Musím mužstvo pochválit za bojovnost, hlavně v druhém poločase,“ nešetří uznáním pro své kluky.

MINIROZHOVOR S KAPITÁNEM LHOTY

ZAPLAŤ PÁNBŮ ZA TŘI BODY

„Hlavně rychle, mám strašnou žízeň,“ říká těsně po zápase domácí kapitán Dalibor Gabriel.

Co nám řekneš k první půlce?

„ Hráli jsme špatně, chyběla bojovnost, nasazení a nedovedli jsme si poradit hlavně s Michalčíkem, který jim dělá hru.“

Trenér vás na Michalčíka ale určitě upozorňoval?

„To určitě, říkal že si ho máme víc všímat, osobku jsme na něj ale nehráli. Je to hotový fotbalista, rozběhne se, a s balonem si skoro vždycky poradí.“

Jak si viděl dnešní výkon?

„Zápas určitě nebyl nejlepší, ale nakonec máme vydřené vítězství. Krásný Hubíkův gól a štěstí na naší straně při tyčkách hostů .“

Věřils, že nakonec vyhrajete?

„ Nóó, podle průběhu zápasu už jsem bral i bod, ale nakonec zaplať pánbů za tři body.“