LHOTA - SLOVÁCKO "C" 1:5 (10.6.2007)

LHOTA – 1.FC SLOVÁCKO „C“ 1:5 (1:1)

Branky:
14.O.Zalubil – 2. Štěrba, 50. z penalty a 69. Remeš, 85. z penalty a 88. Sanchéz.

Lhota:
Soukeník - S.Zbořil, Ratajský (75.Kusák), Machala, Gabriel – Hubík, Matuštík, Dominik, Štergenich – F.Zbořil, O. Zalubil.

Trenér: J.Dominik.

Slovácko „C“:
Chvojka -  Perůtka, Slezák, Měrka, Hlaváček – Ludvíček (40. Smištík) 80. (Chmelař), Vašek (79. Mikulášek), Dufka, Štěrba- Sanchéz, Remeš.

Trenér: L.Pochylý.

Rozhodčí: Hrbáček, Navrátil, Malušek.
ŽK: Gabriel, S. Zbořil, Štergenich.

Diváci: 241.

KRUTÁ PROHRA BEZ OSTUDY

Deset branek vstřelili hráči třetího mužstva Slovácka Lhotě. Pět na podzim v Sadech, a aby se to nepletlo, pět v odvetě ve Lhotě. Obě utkání nabídla otevřený fotbal, a i přes krutou prohru, divák ve Lhotě pohlednému a rychlému zápasu tleskal.

Gabriel v záloze, dorostenec Ondra Zalubil v útoku a čtyři hráči ze základní sestavy kvůli zranění mimo hru. To jistě neuniklo pozornému divákovi při dalším mistrovském zápase našich fotbalistů.

„Chceme vyhrát, v sázce je i možný postup z druhého místa, a my bychom se v žádném případě nebránili hrát I.A třídu,“ tvrdil před zápasem sportovní manažér hostů Evžen Slavík.

Svěřenci trenéra Ladislava Pochylého začali naplňovat jeho slova už po dvou minutách zápasu. Po nedůrazu domácí obrany se k míči dostal Štěrba a z hranice malého vápna poslal hosty do vedení – 0:1.

Ještě neuplynula ani úvodní čtvrthodinka a bylo vyrovnáno. Filip Zbořil našel krásnou přihrávkou Ondru Zalubila a ten zkušeně, zcela sám před brankářem hostů svým premiérovým gólem za první mužstvo, s přehledem srovnal – 1:1.

Stejný hráč - tedy Ondra Zalubil, měl možnost poslat domácí ve 21. minutě do vedení. Odražená střela Richarda Dominika se k němu dostala, ale Ondra trestuhodně odmítl oslavu svého druhého gólu. Míč skončil metr vedle Chvojkovy branky.

První poločas se hrál nadprůměrný, rychlý a bojovný fotbal. Náročný divák ve Lhotě často odměňoval akce na obou stranách potleskem.

Druhé dějství začalo lépe pro hosty. V padesáté minutě fauloval Machala ve vápně nejlepšího střelce hostů Sanchéze a s notnou dávkou štěstí poslal hosty do vedení z penalty čerstvý novomanžel Remeš 1:2.
„Velká škoda, chyběly milimetry a balón byl můj,“ popisuje penaltový souboj gólman domácích Soukeník.

Od inkasované branky byli domácí lepším mužstvem. Bohužel pro Lhotu - fotbal se hraje na góly. Skvělý výkon brankáře Chvojka a neproměněné šance Ondry Zalubila, Štergenicha nebo více štěstí po akci, kterou zakončoval Dominik, zabránilo vyrovnávacímu gólu.

Do konce zápasu chybělo asi dvacet minut, když hosté odskočili na dvoubrankový náskok. Vašek nahrával a Remeš asi z hranice penalty prudce po zemi k tyči - 1:3.

Deset minut před koncem napřáhl z třiceti metrů Štergenich, jeho bomba ale jenom lízla břevno Chvojkovy svatyně.
Pět minut před koncem stáhl ve velkém čtverci Gabriel Sanchéza a kopala se druhá penalta pro hosty. Sám postižený Fermin Sanchez se nemýlil - 1:4. „Nejsem velkým příznivcem toho, aby sám postižený hráč zahrával pokutový kop, ale Sanchéz si to vymodlil, a zaplať pán bůh se trefil,“ komentoval pokutový kop trenér hostů Pochylý.

Stejný hráč ještě dvě minuty před koncem chytrým lobem potvrdil export bodů do Sadů 1:5.

Už dlouho jsme ve Lhotě neviděli, pro domácí, tak přísného sudího. „Na rozhodčího si vůbec nemůžeme stěžovat, utkání vůbec neovlivnil,“ tvrdil po zápase kouč domácích Josef Dominik. Jiného názoru byli domácí diváci, hlavně v druhém poločase marně hledali slova na výkon hlavního arbitra. Trenér hostů Ladislav Pochylý jim dával překvapivě za pravdu. „V některých případech musím dát za pravdu lhotskému publiku, ale já výkon rozhodčího v žádném případě neovlivním. Myslím si, že konečný výsledek neodpovídá průběhu hry. Domácích je mi před takovou diváckou kulisou upřímně líto, utkání by lépe slušela remíza. Možná tak naše výhra - maximálně o jednu branku, ale fotbal je někdy nespravedlivý,“ uzavřel hodnocení zápasu kouč hostů Pochylý.

Domácí trenér Josef Dominik byl po utkání nezvykle klidný. „I přes prohru hodnotím zápas kladně, utkání mělo velmi dobrou úroveň, hosty podržel výborným výkonem gólman Chvojka a utkání se muselo divákům líbit. Škoda našich neproměněných šancí v druhém poločase, chybělo nám gólové zakončení,“ posteskl si kouč domácích.

Někteří diváci byli i přes prohru spokojení. „Kluci bojovali, dnes nemůžu říct ani půl slova, kdyby tak hráli třeba v Korytné, tak museli vyhrát pět nula,“ myslí si Tonda Hejna.

Ale někteří byli i nespokojení hlavně s výkonem rozhodčího. „Výsledek byl pro nás příliš krutý, už dlouho jsem neviděl takového rozhodčího, všechny sporné situace řešil ve prospěch hostů,“ říká Tonda Matuštík.