Branky: 3.z pen. a 9.Zalubil. 7. a 34. F.Zbořil – 56. a 83. Mikláš.

Lhota: Soukeník – Radoch (90.Machala), Štergenich, S.Zbořil, Hubík – Nenál, Dominik (24.Matuštík), Kusák, Doležal (52.Malůšek) – F.Zbořil, Zalubil.

Strání: Šupiak – T.Adámek, Janiga, Straňák, Janík – S.Popelka, Vintr, P.Adámek( 76.Bruštík), Žajgla – Mikláš, M.Adámek.

Rozhodčí: Růžička – Drozdy, Krátký

ŽK: Kusák, F. Zbořil – Žajgla, Vintr, S.Popelka.

Diváci: 290.

ÚVODNÍ DESETIMINUTOVKA LHOTY Z ŘÍŠE SNŮ

V deváté minutě zápasu vstřelil Martin Zalubil třetí branku domácích a o zápase bylo prakticky rozhodnuto. Hosté se v druhém poločase snažili alespoň o korigování výsledku, aktivní Mikláš vstřelil dvě branky, ale na vyrovnání už neměli.

Skóre 0:6 ze dvou vzájemných zápasů v minulé sezóně přitom favorizovalo do utkání fotbalisty zpod Javořiny. Jenže někteří diváci ještě ani pohodlně neseděli a místní hlasatel už ve třetí minutě oznamoval změnu skóre, Lhota vstoupili do zápasu raketově a vede 1:0. Hostující kapitán Straňák fauloval ve vápně Filipa Zbořila a hlavní arbitr ani na chvíli neváhal – penalta. Míč si postavil loňský nejlepší střelec I.B třídy Martin Zalubil a poslal domácí do vedení.

O čtyři minuty později se na pravé straně uvolnil Hubík a parádní nahrávkou viděl Filipa Zbořila, ten pohodlně ze dvou metrů zvyšuje – 2:0.

Za další dvě minuty bylo vymalováno. Domácí špílmachr Richard Dominik ideálně nahrával na Zalubila a ten křížnou střelou z nějakých dvanácti metrů potvrdil čich na góly – 3:0.

„Katastrofální chyby v obraně, to je prostě neomluvitelné,“ láteří trenér Strání Antonín Popelka.

V této fázi zápasu vypadali straňanští fotbalisté ve srovnání s domácími jako fotbaloví učedníci. Nestíhali prakticky v ničem.

I za tohoto stavu se tradičně bojovní hosté ovšem nevzdávali. „To půjde hoši, makáme, makáme,“ ozývalo se hlasitě z lavička hostů i po tříbrankovém manku.

Hosté se z úvodního šoku pomaličku vzpamatovávali a poprvé ohrozili branku Lhoty po čtvrthodince hry. Pavel Adámek prudce pálil z hranice velkého vápna. Soukeník prudký balón vyrazil jenom těsně před sebe, ale dobíhající straňanský kanonýr Mikláš gólmana Soukeníka nepřekonal. V této fázi hry byli hosté aktivnější a před domácí brankou bylo hodně rušno. Další šance Straňanů přišla v polovině prvního dějství. Žajglovu krásnou střelu z otočky - někde kolem penalty - ale domácí gólman bravurně vytěsnil na roh.

Ve 24. minutě nastala pro Lhotu nepříjemná situace. Tvůrce hry a kapitán mužstva Richard Dominik se zranil a musel být vystřídán.

V době velkého tlaku hostů centroval před branku gólmana Strání Šupiáka mladičký Doležal. A Filip Zbořil už si z malého vápna s jeho nahrávkou věděl rady – 4:0.

Hosté mohli korigovat tři minuty před koncem poločasu, ale na malém vápně zcela selhal Mikláš, když ani ze dvou kroků nedokázal míč usměrnit do sítě Lhoty.

Z následného kontru ho domácí Filip Zbořil v podobné šanci napodobil.

Začátek druhého dějství byl zcela v režii hostujících fotbalistů. Hlavička Mikláše, střela Žajgly nebo Janigova bomba skončily navlas stejně – v rukou gólmana Soukeníka. Svoji další velkou šanci přetavili v branku hosté v 56. minutě. Mikláš z dvanácti metrů propálil všechno, co mu stálo v cestě – 1:4.

Vstřelený gól byl životabudič pro hosty a na obranu Lhoty se valil jeden útok za druhým. Domácí kouč Josef Dominik reagoval okamžitě. Hrotového hráče Zalubila stáhl na post stopera a do útoku se přesunul střídající Malůšek.

Sedm minut před koncem korigovali hosté podruhé a znovu Miklášem. Nahrával střídající Antonín Bruštík a pravačka straňanského kanonýra byla neomylná - 2:4.

Nutno přiznat, že celá druhá půlka byla jednoznačně v režii mužstva hostů, ale v závěru už si kromě sérií rohových kopů nic nevypracovali.

TRENÉRSKÉ HLASY:

Trenér hostů, sympatický Antonín Popelka, ještě čtvrt hodiny po zápase seděl s hlavou v dlaních na střídačce, jakoby nechtěl uvěřit konečnému výsledku.
„V deváté minutě prohrávat tři nula, tak to je katastrofa. Takový výpadek z úvodu zápasu nepamatuji,“ těžce hledá slova hostující kouč Antonín Popelka. Nakonec ale na hře svého mužstva objevil i pozitiva. „Jsem rád, že chlapi druhý poločas bojovali a z utkání nebyla fraška. Čtyřbrankový náskok domácích byl už příliš velký. Zápas jsme si pokazili sami hned v úvodu.“

Domácí kouč Josef Dominik se musel obejít bez zraněného pilíře obrany Gabriela a odstoupení Dominika nehrálo také lhoťanům zrovna do karet. „Ani jsme nečekali, že se tak rychle dostaneme do vedení,“ přiznává domácí kouč. Za vstřelenými góly ale nehledá špatnou hru hostů, spíš hledá pozitiva na útočné hře svého mužstva. „ Náš třetí gól byl excelentní a čtvrtý ještě excelentnější. To není chyba hostující obrany, to je krásný fotbalový moment z hlediska útočícího mužstva. Smekám před mužstvem, že v tak okleštěné sestavě jsme uhráli takový výsledek. Všechna čest všem hráčům, kteří byli na hřišti,“ vysekl poklonu svému mužstvu Josef Dominik.