Lhota: Soukeník – Doležal (84 Ratajský), Radoch, S.Zbořil, Štergenich – Matuštík, Dominik, Malůšek, kusák – F.Zbořil, Zalubil.

Šumice: Šidlo – Juřeník, Velecký, Horalík (55.Velecký), Kunovský – Zajíc, Tlach, Simčák( 63.Ondřej), Marek – Baier (82 Šojdr), Novák.

ŽK:Doležal, Dominik – Kunovský, Velecký.
ČK: Dominik.

Diváci: 140.

DO DRUHÉHO KOLA POHÁRU ŠUMICE

O zápase bylo prakticky rozhodnuto po pětatřiceti minutách hry. Hosté proměnili, co se proměnit dalo, a v druhém poločase si svoje vítězství už nenechali vzít.

Po vyřazení Březolup přivítala Lhota na svém hřišti dalšího účastníka I.A třídy Šumice. Domácí znovu s útočníkem Zalubilem na postu stopera lovili míč ze své sítě už po pěti minutách hry. Branku vstřelil po nedorozumění domácí obrany s gólmanem šumický Marek – 0:1.

Lhota mohla vyrovnat ve 12. minutě Radochem, ale míč z jeho kopačky skončil jen na tyči Šidlovy svatyně. V polovině první pětačtyřicetiminutovky Šumice kopaly roh. Na míč gólman domácích Soukeník nedosáhl, ten se dostal k Baierovi, který efektně přes hlavu zvyšuje na 0:2. O sedm minut později - po vyšachování domácí obrany z malého vápna - hosté odskočili na uklidňující tříbrankové vedení. Autor gólu byl znovu Marek – 0:3. Deset minut před koncem poločasu šumický kanonýr Radim Kunovský chytrým lobem stanovil poločasový výsledek – 0:4.

„Hned v úvodu zápasu dostaneme takový nijaký gól, další branky padly po našich hrubých chybách při standardních situacích,“ komentoval čtyři branky ve vlastní síti domácí trenér Josef Dominik.

„Je poznat, že soupeř hraje o třídu níž, naši hráči mají na všechno víc času, hra není tak rychlá, jak je běžné v naší soutěži. V druhém poločase dám příležitost i hráčům z lavičky,“ sliboval kouč Šumic Václav Marek.

Do druhého poločasu domácí trenér neudělal žádné změny v sestavě, protože jaksi nebylo kým střídat. Zranění, červená karta a dovolená, to je šest domácích fotbalistů mimo hru.

Druhou půlku začali hosté s vědomím čtyřbrankového náskoku až příliš vlažně. Jejich nedůslednost v obraně ale útočníci Lhoty Zalubil a Filip Zbořil nedokázali ze svých samostatných nájezdů potrestat.

Skóre se znovu měnilo zhruba dvacet minut před koncem. Za ruku hostujícího obránce ve vápně se kopala penalta a Kusák se nemýlil -1:4.

Domácí kapitán Richard Dominik dostal zhruba deset minut před koncem za faul, po druhé žluté kartě, zbytečně červenou a oslabil tak v závěru zápasu svoje mužstvo.

Domácí se ale nevzdávali ani v deseti. A z další jejich útočné akce - osm minut před koncem utkání, přišel druhý pokutový kop. Tentokrát za faul na mladičkého Doležala. Balon si postavil Štergenich a se štěstím snižuje - 2:4.

V poslední minutě zápasu zadělal na drama Filip Zbořil, který snížil na rozdíl jediné branky – 3:4.

Z následného protiútoku ale hosté překvapení nepřipustili a Zajíc vstřelil uklidňující a postupový gól Šumic – 3:5.

„Odflákli jsme druhý poločas, naše hra ztratila na spádu, hráči si mysleli po první půlce, že se už nemůže nic stát,“ zlobil se trenér hostů Václav Marek, který byl ale nakonec spokojený. „Celkově mám k výkonu, hlavně v druhé půlce, veliké výhrady. Ale s výsledkem a postupem do dalšího kola můžeme být nakonec spokojení. Myslím si, že to bylo slušné utkání, trošku víc vyhecované z lavičky domácích, ale tak to ve fotbale chodí,“ uzavřel hodnocení Václav Marek.

„Hráli jsme velice dobrý fotbal a měli pěkné akce, hlavně směrem dopředu. Šance, které jsme měli, bohužel zůstaly neproměněné,“ chválil i přes prohru svoje mužstvo kouč Lhoty Josef Dominik. „Hráči předváděli dobré výkony. Celá záloha hrála velice dobře, ale doplatili jsme na chyby v obraně v první půlce. Po obrátce jsme udělali za zápasu drama. Utkání jsme si určitě nezasloužili prohrát. Hráčům jsem po zápase poděkoval za výkon, který byl velmi dobrý od všech, včetně těch nejmladších."