Zranění nebo chybí: Hubík,R.Dominik,M.Bachan,Hájek,Bajgart.

Trenér Luboš Křemeček

Rozhodčí:Hubál

Diváci:110

„ZA PĚT PENĚZ A ZA MÍSU VDOLKŮ...“ ZNĚLO OPĚT NAŠÍ KABINOU (na jaře už poosmé!!!)

Výborné, skvělé, jedinečné! Naši hráči ukázali v důležitém utkání lidem v Osvětimanech, jak se hraje dobrý fotbal i jak se dávají krásné góly! Díky hoši! Postup nám sice zřejmě unikne, přesto je potěšující vaše výkony sledovat!

V Osvětimanech nebylo o co hrát už po pětadvaceti minutách. Když jsme totiž vstřelili tři góly, jeden hezčí než druhý, možná si někteří vzpomněli na slova legendárního trenéra Pospíchala: "Kdyby nic, tak už jenom kvůli krásným brankám se hodí na fotbal jít.“ V neděli v Osvětimanech to platilo stoprocentně, a to zásluhou našich hráčů!!!

V boji o druhé místo, a pořád ještě byť jen teoretickou naději na postup, se utkali oba nováčci okresního přeboru. Obě jedenáctky měly v nohách své páteční dohrávky.

Jako okresní fotbalový folklór už působí skoro u všech mužstev soutěže vyjmenovávání zraněných nebo vykartovaných hráčů. Pokud chtějí kluby hrát o postup, musí mít i kvalitní lavičky náhradníků. Z tohoto pohledu je náš kádr o poznání širší, a nebojím se napsat i kvalitnější, než domácích Osvětiman.

Ještě neuběhla ani zahřívající desetiminutovka, když Filip Zbořil krásně nahrál nabíhajícímu Kusákovi, který má v posledních zápasech střeleckou fazónu, ten zamířil z osmnácti metrů přesně k tyči – 0:1! Byla to Kusákova devátá branka v soutěži a čtvrtá v posledních dvou zápasech...

V první patnáctiminutovce kopal po faulu na Kusáka trestný kop náš „špílmachr“ Jirka Dominik. Míč si postavil těsně za velké vápno a jeho prudká a přesná levačka byla neomylná- 0:2!

Ale to nejkrásnější mělo teprve přijít. Dvacet minut před koncem poločasu se dostal odražený míč k Filipu Zbořilovi, ten - ač těsně před tím ošetřovaný - se k pramalé radosti domácích diváků opřel z první z  třiceti metrů do balónu, který skončil v síti překvapeného gólmana domácích Širůčky! To byla bomba! Není divu, že ji brankář z tak velké vzdálenosti nečekal – 0:3!

Domácí se z průběhu prvního poločasu prakticky nevzpamatovali, pokud máme vyjmenovat jejich šance, tak za zmínku stojí snad jen nebezpečná hlavička Latiny po rohovém kopu po půlhodině hry.

První půlku na Osvětimanském močálu dominovalo pouze jedno mužstvo, a to naše Ostrožská Lhota.

V druhém poločase se domácí snažili snížit pro ně nepříznivý stav zápasu. Aktivní byli zejména kapitán Křemelek, rychlý Blecha a Březina. I když měli Osvětimanšťí druhou půlku optickou převahu, vyloženou gólovou šanci si nevypracovali a poprvé v soutěži prohráli na domácím hřišti.

Každý fanoušek Lhoty (a vůbec jich není málo ani na hřištích soupeřů) si určitě umí spočítat, na kterém místě tabulky by se naše mužstvo nacházelo, kdybychom na domácím hřišti porazili fotbalisty z Korytné.

Ale všichni víme, že na kdyby se nejen ve sportu nehraje! Tak snad za rok!

Jenom zázrak a totální výpadek Korytné v posledních zápasech by naše mužstvo posunulo k vysněné I.B.třídě.

Přesto: Hoši, díky, bojujeme dál!

A ještě pohled na utkání očima obou lodivodů svých mužstev:

Josef Dominik - SK Ostrožská Lhota:

„Znali jsme dopolední výsledek Korytné z Hluku a jeli jsme sem pro tři body. Pokud bude existovat byť jen teoretická šance na postup, budeme bojovat do poslední minuty.
O výsledku se rozhodlo v první půlce. Oproti pátečnímu zápasu v Horním Němčí dnes podal každý hráč o sto procent lepší výkon. Za dnešní hru bych chtěl pochválit celé mužstvo. Klobouk dolů před střelci dnešních gólů, každá branka byla famózní a zvlášť gól Filipa Zbořila musel pohladit fotbalovou duši každého diváka.“

Luboš Křemeček – TJ Osvětimany

„Třetí branka hostů bylo něco úžasného, sice nevím kdo ji vstřelil (Filip Zbořil pozn.autora), ale takový gól se nevidí každý den. Zbývající zápasy musíme odkopat s tím co mám k dispozici. Lhota jako celek působila u nás sehranějším dojmem a vyhrála naprosto zaslouženě. Z našeho mužstva si zaslouží pochvalu Blecha a Březina.“

Text a foto: STANISLAV DUFKA (dufkas@seznam.cz)