Střídání: 60. Matuštík M. za Matuštíka T. 72. Štergenich za Zbořila S.

Žk: Hubík, Gabriel, Matuštík T.

Rozhodčí: Viktor Koudelík z Těmic.

Diváci: 140

V dohrávce 14. kola přijelo do Lhoty posílené mužstvo Osvětiman, které na jaře neztratilo ještě ani jeden bod.

Domácí hráči soupeře vůbec nepodcenili a na začátku prvního poločasu si vytvořili tlak, z kterého již v 8. minutě vstřelil Zalubil asi z 18 metrů první branku. V prvním poločase domácí mužstvo lépe kombinovalo ve středu hřiště a vytvářelo si gólové šance. Po rohovém kopu ve 39. minutě Filip Zbořil vstřelil hlavou druhý gól domácích. V prvním poločase měla hra tempo a spád. Fotbal musel uspokojit i  náročného diváka.

V druhém poločase začaly hrát Osvětimany na tři útočníky a vytvořily si gólové šance. V této fázi zápasu podržel domácí brankář Soukeník, který kryl i střely z bezprostřední blízkosti. V 55. minutě mohli domácí rozhodnout, když po nahrávce Jirky Dominika Hubík asi z 5 metrů střílel těsně vedle. V 65. minutě pomohlo domácím břevno Soukeníkovy branky. V  71. minutě hosté nedokázali dát gól z hranice malého vápna, když útočník Osvětiman vysoko přestřelil. V  87.minutě fauloval Tomáš Dominik v šestnástce a rozhodčí nařídil penaltu, kterou proměnil Drobil, největší posila Osvětiman, který se jinak vůbec neprosadil. Do konce zápasu domácí hosty už do vážnější akce nepustili a udrželi cenné vítězství.

Z domácího mužstva, které odehrálo velmi kvalitní zápas , vyčnívali Soukeník, Gabriel , Ratajský a Zalubil.

Na domácím stadiónu jsme viděli jeden z nejlepších zápasů letošní sezóny, nadprůměrné utkání bylo sportovně odehráno od hráčů obou mužstev.

Počet soutěžních utkání bez prohry 41!!!

Hlasy trenérů:

Křemeček Libor trenér Osvětiman:

Přijeli jsme do Lhoty nejméně pro bod. Viděli jsme kvalitní zápas. První branku jsme dostali po chybě brankáře, který pozdě reagoval na Zalubilovu střelu z dálky. Bohužel se trápil Drobil, který nedostal takové balóny jaké on potřebuje. Za výkon ve druhém poločase jsme si bod zasloužili. Klíčové utkání pro nás bude v Huštěnovicích.

Josef Dominik trenér Ostr.Lhoty:

Dneska jsme zahráli fotbal pro diváky. Znali jsme sílu mužstva Osvětiman, na kterou jsme se připravili a eliminovali jejich klíčové hráče Drobila a  Blechu. V prvním poločase jsme měli velice dobré akce, které vedly ke gólům. Kdyby jsme proměnili šanci na 3:0, tak mohlo být rozhodnuto daleko spíš. Dneska mužstvo předvádělo fotbal a výkon, který v mužstvu je.

Text a foto: Stanislav Dufka