Branky: 71. Hubík, 80.Dominik, 90.F.Zbořil.

Diváci: Asi 80.

Lhota: Soukeník – Radoch, Štergenich, Zalubil, S. Zbořil – Matuštík, Hubík, Dominik, Kusák – F. Zbořil(90.Doležal), Malušek(64.Nenál).

Trenér: Josef Dominik.

PO VÝBORNÉM VÝKONU LHOTA V POHÁRU POSTUPUJE

Rychlý a bojovný zápas z obou stran jsme viděli v dohrávce poháru proti mužstvu Březolup.
Hlavně v druhém poločase se rozhodně bylo na co dívat.
Hosté se po vedoucím gólu stáhli a domácí v posledních dvaceti minutách rozhodli o svém zaslouženém postupu do dalšího kola.

V předkole krajského poháru nastupovali domácí fotbalisté proti mužstvu, které hraje o jednu soutěž výš. Ani domácí Lhota, ani Březolupy nehráli v optimálních sestavách.
Domácí nastoupili překvapivě s nejlepším střelcem Zalubilem na postu stopera. V obraně hrál Jan Radoch a v útoku Vojta Malušek, který nehrál soutěžní zápas snad dva roky.

Začátek zápasu patřil hostům, kteří měli přece jenom opticky víc ze hry, ale do vyložené gólové šance se nedostali. Po dvaceti minutách zápasu se dala pískat penalta po faulu na Dominika, ale arbitr utkání Miko byl jiného názoru. Deset minut před ukončením prvního dějství se zase mohli radovat hosté, ale Michálek z pozice, kdy se střílí na bránu, tak dlouho váhal, až mu domácí míč ukopli.

Krásná fotbalová akce byla k vidění po pěti minutách druhého poločasu. Míč šel po ose Kusák – Hubík – Dominik. Lhota se na tři doteky dostala od půlící čáry až ke gólovému zakončení. Chybělo jediné – gól z kopačky posledně jmenovaného.

Březolupy odpověděly výstavní bombou z úhlu Hubáčkem, ale Soukeník jeho ránu vytěsnil na roh.

Po hodině hry nastala pro domácí nepříjemná situace. Někde kolem hranice penalty se k míči dostal Křižka a po zemi k tyči poslal hosty do vedení – 0:1.

Tento stav vydržel asi deset minut. Jeden z nejlepších hráčů na hřišti Hubík si obhodil hostujícího obránce, udělal kličku i brankáři Hrabcovi a z úhlu do prázdné brány srovnal -1:1.

Březolupy odmítly vedení čtvrt hodiny před koncem. Konkrétně Křižka z tisíciprocentní šance vysoko přestřelil ze dvou kroků domácí branku.

Pro vývoj zápasu byla rozhodující 80. minuta. Zalubil, který se přesunul na svoje místo do útoku, našel ideálně na malém vápně Dominika a ten trhal síť- 2:1.

V poslední minutě dal výsledku definitivní podobu s velkou chutí hrající Filip Zbořil.

Trenér domácích Josef Dominik k zápasu řekl:

Musím říct, že jsme hráli velice disciplinovaně, po vedoucí brance soupeře jsme přeskupili řady a ovládli hru. Do útoku se vysunul Zalubil, který tam byl hodně cítit. Veliký kus práce udělal i Filip Zbořil. Zápas jsme brali hodně prestižně, hráli jsme s mužstvem, které hraje o třídu výš a bojovali jsme i za vyloučeného Gabriela, který dostal stop na tři soutěžní utkání. Doufám, že naše diplomacie zapracuje a na první mistrák už bude náš kapitán k dispozici.(Domácí trenér mluví o prominutí zbytku trestu. Gabriel dostal stop na tři utkání)

Karel Dolina kouč Březolup ještě na jaře trénoval žáky zlínské Tescomy. Se svým novým mužstvem to pro něho bylo tedy první soutěžní utkání.

Jak jste spokojený s výkonem svého mužstva?

Herně to nebylo až tak špatné, sestava není ještě úplně optimální. Musíme vyřešit post stopera, který by to vzadu dirigoval. Prohráli jsme po vlastních chybách obrany.

Dvacet minu před koncem jste se dostali do vedení, ale po gólu jste se nepochopitelně stáhli, proč?

Než jsem přebral mužstvo, tak jsem viděl některé jeho zápasy na jaře. Už tehdy hrál mančaft víc na obranu, jak na útok. Mým úkolem je to otočit, hrát víc útočný fotbal.
Když jsme byli pod tlakem, tak se mužstvo zatáhlo a to je špatné.

Jak hodnotíte celkovou úroveň utkání?

Zápas byl velice dobrý, domácí hráli zodpovědně, houževnatě, hráli pořád to svoje. Čekali na naše chyby, a ty bohužel pro nás přišli.