Reportáž z postupového utkání Velké v Žarošicích

VELKÁ VYBOJOVALA HISTORICKÝ POSTUP!!!

I.A třída, skupina B:

SK Žarošice – TJ Kordárna Velká nad Veličkou 1:4 (1:3)

Žarošice/ Fotbalisté Velké nad Veličkou si poprvé za existenci klubu, skoro za pětašedesát let, zajistili postup do krajského přeboru. Domácí Žarošice se po roku vrací zpátky do I. B třídy.

Veličané hráli na dálku o postup s Dubňany. Ty však musely počítat se ztrátou týmu z Horňácka. Rozhodl již úvod utkání. V 6. minutě letěl dlouhý nákop brankáře Sládečka až do žarošického pokutového území, kde se k míči dostal kanonýr Kohůt a bylo 0:1. Ve Velkých Pavlovicích v té chvíli Dubňany prohrávaly 0:1 a byly v deseti.

Za deset minut bylo v Žarošicích rozhodnuto, 0:3.

Nejprve poslal odraženou střelu do domácí sítě Trýska a pak vyslal svůj projektil zpoza šestnáctky Kučera. Brankář Jakš jen sledoval, jak falšovaný míč z Kučerovy kopačky mizí v pravé šibenici. Před přestávkou snížil z pokutového kopu domácí Opletal.

Ve druhé půli hráli domácí lépe, ale koncovka byla tristní. Své možnosti postupně zahodili Přikryl, Pavel Hampl, Janečko a Strmiska. Na konečných 1:4 tak uzavřel po ideálním centru Kučery Kohůt.

Názory trenérů po utkání:
Dušan Adamec (Žarošice): „Hosté vytěžili v první půli parádními góly z minima maximum. Ve druhém poločase jsme měli šance, ale to je obrázek naše fotbalu, který hrajeme v této sezoně. Prostě nedáme šance, a pak spadneme.“

Petr Kohůt st. (Velká n/Vel.): „Postup se rodil hlavně ve Vacenovicích a Bučovicích. To byly dva rozhodující zápasy, které jsme hráli venku. Bylo nutné udžet kontakt se špicí. Obě utkání jsme jasně vyhráli. Dostali jsme se na první místo, pak jsme hráli i takticky, hlavně abychom vyhráli. Chtěl bych poděkovat našemu sponzoru Kordárně a generálnímu řediteli panu Trnovi, který nám fandí. Díky nim můžeme dělat, to co děláme.“

Sestavy soupeřů:

SK Žarošice: Jakš – Maleňák (46. P. Hampl), Chromý, Janečko, Z. Žarošský – Mároši, Opletal, Přikryl, Strmiska – P. Žarošský (82. Slovák), Lecián.

Kordárna Velká n/Vel.: Sládeček – Škopík, Holubík, Trýska, Štefánek – Bárta (82. Hrbáč), Valášek, Miškeřík, Chovanec – Kohůt, Kučera.

Branky: 40. Opletal – 6. a 90. Kohůt, 11. Trýska, 18. Kučera. ŽK: Z. Žarošský, Janečko – Škopík. Rozhodčí: Holík (Výškovice) – Linhart (D. Kounice), Jelínek (Vacenovice). Diváci: 200.

Text : Petr Turek sportovní redaktor Hodonínského deníku. Petrovi za materiál moc děkuje www.slovacko.org a věří v další sportovní spolupráci.