Reportáž z utkání Drslavice - Hluk "B" (13.září)

Hlucká rezerva uspěla v Drslavicích a je stále bez porážky

Drslavice - Hluk B 3:4 (2:1)

Drslavice - V pátém kole okresního přeboru se střetla mužstva, která se loni pohybovala na špici soutěže. A Hlučané ani napopáté nepřišli o kytičku neporazitelnosti, když si ve třetím utkání na venovním hřišti připsali druhou výhru.

Domácí, podle mnohých favorit letošního ročníku neodstartoval nejlépe a proti Hluku chtěl bodovat naplno. A úvod utkání tomu hodně napovídal. Poté, co se už v 5. minutě trefil Přecechtěl přidal za dalších deset minut druhý zásah Orlovský a domácí rázem měli dvoubrankový náskok.

„Po první dvacetiminutovce to vypadalo, že si Hluk odveze nejmíň čtyřku, nakonec to ovšem dopadlo tak, jak to dopadlo,“ láteřil po utkání domácí kouč Tomáš Stojaspal.
„Jsou to naše klasické zápasy, kdy neproměňujeme jasné gólové šance a po strašných chybách naopak spoustu branek dostáváme.“

Hostům totiž stačila ojedinělá akce, aby se zásluhou Nováčkovi přesné trefy dostali zpět do hry. Navíc to byla jejich vůbec první střela mezi tyče! Pak přišlo na řadu pálení nikoliv čarodějnic, ale šancí, v podání domácích fotbalistů. Polák minul míč v gólové pozici, stoprocentní šanci zazdil také Bureš, když ani z hranice malého vápna nedokázal míč dopravit do sítě. Na závěr první půlky Hlučané odpověděli nastřeleným břevnem.

Po přestávce mohli domácí své vedení opět zdvojnásobit, Bureš ale při samostatném úniku na Rybníkáře znovu nevyzrál. Pak začali diktovat tempo hry hosté z Hluku a narozdíl od domácích dokázali svou převahu brankově zúročit. Nejprve v 62. minutě připravil gólovou pozici pro Ježka, o chvíli později již Hlučané vedli, když se z dvaceti metrů krásně k tyči trefil Minařík.

Domácí vrhly všechny síly do útoku a snažili se vyrovnat, jenže osm minut před koncem se podruhé prosadil Ježek a zvýšil již na 2:4. Domácí Dýmal sice ještě v 85. minutě vykřesal jiskřičku naděje, další balón ale Rybníkář za svá záda již nepustil a hosté si tak z Drslavic odvezli všechny body. „Opět jsme jak je u nás zvykem zaspali začátek zápasu, prvních dvacet minut hrálo mužstvo bez nasazení, nedokázali jsme si přihrát. Po kontaktním gólu se naše hra zlepšila, navíc máme výborné druhé poločasy. S vítězstvím venku jsem po dnešní přestřelce maximálně spokojen,“ konstatoval hlucký kouč Luděk Loutocký.

Branky: 5. Přecechtěl, 16. Orlovský, 85. Dýmal - 62. a 82. Ježek, 26. J. Nováček, 63. Minařík. Rozhodčí: Koudelík. ŽK: Orlovský, Čuda - Loutocký, Straka, Machala, Miroš, Marek. Diváků: 100

Sestava Drslavic: Římovský - Přecechtěl, Šrámek, Šobáň, Polák (67. Indra), Čuda, Buráň, Bureš (55. Lux), Ševčík, Orlovský, Dýmal.

Sestava Hluku B: Rybníkář - Miroš, Straka (46. Šuránek), J. Nováček, Marek, Svadbík (88. P. Nováček), Loutocký, Šafařík, Machala, Minařík, Ježek.