Pochylý- Mančík, Zimčík, Rožnovský, Karlík(67.Habarta)- Borýsek, Michalčík, Švardala (53.Podškubka), Zajíc- Šimek, Koučitík.

Soukeník- Machala(67.Hanáček), Ratajský, Gabriel, S.Zbořil-Bachan, Zalubil, R.Dominik, J.Dominik- Štergenich, F.Zbořil.

Rozhodčí: Tomanec-Mejzlík, Pálka.

ŽK: Borýsek, Habarta-Bachan.

Diváci: 160.

SLAVKOV JASNĚ PŘEHRÁL LHOTU

Ve Slavkově se lhotští fotbalisté prezentovali podobným výkonem jako v posledním domácím utkání proti Strání. Tedy nevýraznou, ospalou hrou bez šancí s množstvím nepřesných přihrávek.

Fotbalová bída v podání hráčů Lhoty pokračovala i na hřišti Slavkova, který také svými jarními výkony zatím příliš neoslnil. Těsně před koncem první půlky dostal domácí do dvoubrankového vedení Borýsek. Stačily mu na to tři minuty. V druhém poločase hosté přeskupili svoje řady, ale ani to nepomohlo ke zvratu v zápase. Když se trefil z trestného kopu Michalčík, bylo o zápase rozhodnuto. Za Lhotu už jenom snižoval Zalubil. V nastaveném čase potvrdil zaslouženou výhru domácích znovu Michalčík.

Ne sice vítr, ale menší průvan, udělal trenér Lhoty Josef Dominik v základní sestavě oproti poslednímu nevydařenému zápasu. Nasadil tři nové hráče a Zalubila přesunul z útoku do zálohy.

„Je to dobrá varianta, oddechne si záloha. Zalubil by měl posbírat všechny hlavičky domácích,“ překvapeně souhlasí s trenérem fanoušek Tonda Hejna. (Na zápas se vydržel dívat ovšem jenom jeden poločas).

Dlouho to vypadalo na bezbrankovou remízu. Domácí - jmenovitě Zajíc - se blýskli v úvodu zápasu krásnou střelou z velkého vápna, ale Soukeník skvělým zákrokem balon vytlačil na roh. První půlka se hrála až v příliš „lázeňském“ tempu většinou mezi šestnáctkami. Když už se zdálo, že do kabin se půjde bez branek, začali úřadovat domácí.

Šest minut před koncem poločasu poslal krásnou nahrávku do uličky slavkovský místostarosta Švardala a Borýsek z pravé strany po zemi ke vzdálenější tyči skóroval- 1:0. O tři minuty později prudkou bombu domácích Soukeník vyrazil jenom před sebe a dobíhající Borýsek málem protrhl síť- 2:0.

Druhý poločas se do útoku přesunul už zmiňovaný Zalubil, a hosté se přece jenom častěji dostávali na polovinu Slavkova. Vyloženou gólovou šanci si ale nevypracovali. Naopak , slavkovský tvůrce hry Michalčík zahrával v 68.minutě asi z dvaceti metrů trestný kop a s pomocí teče skončil míč v síti - 3:0.

Čtvrt hodiny před koncem vykřesal naději pro Lhotu Zalubil. Po samostatné akci a chybě domácí obrany snižuje - 3:1.

Utkání mohl v samém závěru zdramatizovat Filip Zbořil, ale svoji stoprocentní šanci - když ani z pěti kroků netrefil bránu - zahodil.

Na druhé straně byl úspěšnější Michalčík a dal tak výsledku definitivní podobu- 4:1.

Trenér Lhoty Josef Dominik byl po utkání z výsledku, a hlavně z předvedené hry, po zápase zkroušený.
„První poločas se hrál v takovém „lážo-plážovém“ tempu od obou mužstev. Za celý zápas jsme se nedostali kromě Zbořila do gólové šance. Vytvořili jsme si jenom takové pološance, z kterých gól nepadl. Konečný výsledek vyzněl spravedlivě pro domácí,“ přiznal kouč Lhoty.

Věřte našim fotbalistům a přijďte je povzbudit v dalším těžkém utkání proti Jarošovu, který v posledním kole překvapil a vyhrál v sousedním Ostrohu. Stoper jarošovských fotbalistů Jiří Stašek vidí příští zápas ve Lhotě takto: „Po výhře v Ostrohu pojedeme do Lhoty minimálně pro remízu.“

Fotbalové fanoušky Lhoty, kteří vážili cestu do Slavkova, mohl alespoň potěšit svým výkonem dvojnásobný mistr světa v jízdě na dřevěné dresině Ivan Křivánek. Jeho akce „Pět Slavkovů za tři dny“ měla zastavení právě ve Slavkově u Uh.Brodu o poločase zápasu.

Text a foto: StD

V NEDĚLI 6.5. V 16.30 HRAJEME PROTI JAROŠOVU.

SKONČÍ FOTBALOVÁ MIZÉRIE NAŠICH FOTBALISTŮ PROTI JAROŠOVU?

PŘIJĎTE SE PŘESVĚDČIT A POVZBUDIT NAŠE HRÁČE.

Martin Zalubil právě dává jediný gól Lhoty

Nejmladší fanoušek Lhoty

Pět Slavkovů za tři dny na dresině bez pedálů. Hlavní aktér Ivan Křivánek přijel do Slavkova o poločase.

Dva góly vstřelil Lhotě Libor Michalčík(u míče)