Slovácko"B"- Mutěnice 20.5.2007 (Tomáš Malušek se představil v zápase o druhé místo v MSFL)

SLOVÁCKO „B“-MUTĚNICE 0:1

Mutěnice přivezly chtěné tři body

KUNOVICE - Slovácké derby a souboj o druhou příčku rozhodl v Kunovicích mutěnický Bubenko.

Slovácké derby o druhou příčku v MSFL rozhodl mutěnický Bubenko, hosté tak zvítězili 1:0 a vystřídali svého soupeře na druhé příčce v tabulce. Duel byl okořeněn i tím, že někteří fotbalisté Mutěnic dříve působili v Kunovicích nebo ve Slovácku. Proti „svým“ tak nastoupili Obal, Válek, Zapletal a střídající Malušek.

Domácí na druhé straně zcela změnili oproti mutěnickému podzimnímu zápasu, který vyhráli 3:2, sestavu. Se základní jedenáctky zbyli pouze Spazier, Přílučík a Stýskala. „Do zápasu jsme šli s tím, že pokud vyhrajeme odskočíme soupeři na pět bodů. Což by byla dobrá investice do dalších kol,“ nastínil předzápasovou strategii trenér Slovácka Stanislav Vajčner. I druhé místo je totiž lákadlem.

„Víme, že předpokladů určitých sestupů a postupů, je možno i ze druhé místa postoupit do vyšší soutěže. A Mutěnice hrájí na to, aby se do toho druhého místa dostaly,“ pokračoval Vajčner. Lepší vstup do utkání měli Mutěničtí, kteří za celý první poločas nepustili domácí ke střele na Petrovu branku. Svou převahu však využili pouze jednou. Z pravé strany odcentroval Obal, našel neobsazeného Bubenka – 0:1.

O tom, že domácí neprohrávali po prvním poločase větším rozdílem, se zapříčinil skvěle chytající Fryšták. „Rozhodla první půle, kdy jsme po krásných kombinacích dali gól Bubenkem. Ty šance, co jsme tam měli a neproměnili nás mohli ve druhém poločase mrzet,“ řekl mutěnický trenér Igor Matůšek. Podobného názoru byl i domácí kouč. „V první půli se nám nepodařilo eliminovat, shodou okolností dva moje bývalé svěřence: Milana Válka a Rudu Obala, kteří byli pro nás nejvíce nebezpeční,“ konkretizoval lodivod juniorky Slovácka Vajčner.

Po přestávce se hra vyrovnala i přesto, že domácí na přání trenéra Malury vystřídali kapitána Spaziera. Po dvou šancích se urodilo na obou stranách, ale výsledek se již nezměnil. Body tak cestovaly do Mutěnic. „Ve druhé půli nám chyběl zraněný Bubenko. Malušek ho kvalitou nenahradil.
Ale především nás moc neoslovila koncovka, již po první půli, kdy jsme hráli dobrý fotbal, to mohlo být 3:0. Ale za tři body jsem rád,“ dodal spokojený Matůšek.

Petr Turek Hodonínský deník

SLOVÁCKO „B“-MUTĚNICE 0:1 (0:1)

Branka: 27.Bubenko.

Sestava:
Fryšták-Vrba, Laga, Prucek, Přílučík-Spazier(46.Bělaška), Pacl, Mikulčík, Ondřejka-Stýskala, Diviš.

Trenér: Stanislav Vajčner

Rozhodčí:Czene-Picmaus,Kondler.

Žk:Přílučík,Ondřejka.

Diváci: 158.

V BOJI O DRUHÉ MÍSTO SLOVÁCKO NEUSPĚLO

V posledních třech zápasech získala záloha Slovácka sedm bodů a odskočila v tabulce třetím Mutěnicím o dva body.

Právě vinaři z Mutěnic přijeli do Hradiště bojovat o druhé místo. Slovácku, které na podzim v Mutěnicích vyhrálo (v zápase nastoupili jenom tři hráči z dnešní základní sestavy), ale zápas příliš nevyšel a tři body si odvezl soupeř.

„Šli jsme do zápasu s tím, že pokud vyhrajeme, tak odskočíme Mutěnicím o pět bodů.
Je možné, že za určitých okolností bude i druhé místo postupové. Věděli jsme, že soupeř má velmi zkušené mužstvo a dá do zápasu všechno,“ připomněl důležitost utkání kouč Slovácka Stanislav Vajčner.

„Co se týká zápasu, tak do utkání jsme vůbec nevstoupili dobře, první půlku byl soupeř lepší, fotbalovější a vytvořil si i více gólových šancí. V prvním poločase se nám nepodařilo eliminovat, shodou okolností moje bývalé svěřence, Milana Válka s Rudou Obalem, kteří tvořili hostů hru a byli pro nás nejvíce nebezpeční,“ komentuje první dějství Stanislav Vajčner a přidává hodnocení druhé pětačtyřicetiminutovky.
„V druhé půlce se nám podařilo otupit sílu hostů a přišli i naše gólové šance. Otevřeli jsme hru i s tím rizikem, že můžeme inkasovat z brejkové akce soupeře. To se potvrdilo, ale nás podržel gólman Fryšták.
Nakonec jsme mohli kýžený bod zachránit v poslední minutě zápasu, ale gólová hlavička Mikulčíka šla těsně vedle,“ shrnul duel domácí kouč.

Stanislav Dufka

Tomáš Malušek, naskočil do zápasu po tréninkovém manku zaviněném nemocí ve 47. minutě. Střídal střelce gólu Bubenka

Gymnastický úkon v podání Tomáše

V Kunovicích jsme viděli bojovný fotbal...

s množstvím osobních soubojů

Čekání na míč ...

Kapitán Mutěnic zkušený Petr Zemánek

První poločas byli u míče častěji vinaři z Mutěnic

Uprostřed Petr Stýskala, za ním střelec jediné branky mutěnický Bubenko a Milan Válek, který ještě nedávno právě v Kunovicích hrával