ŽK:R.Dominik

Horák,Straka,Šafařík.

Diváci 222.

DERBY JASNĚ PRO LHOTU

Zápas se rozhodl už v prvním poločase. Nejprve se trefil hlavou po rohovém kopu stoper Ratajský a výsledek pečetil po šikovné přihrávce Zbořila Hubík.

V sousedském derby se střetli dva poražení z pátečního semifinále poháru OFS. Lhota neuspěla v Popovicích a Hlučané podlehli doma fotbalistům z Tupes.

Po špatném startu do začátku soutěže se naše Lhota pomalu dostává do své podzimní formy.

Záloha Spartaku Hluk na jaře prohrála pouze jednou a své dobré výkony chtěli Hlučané potvrdit i ve Lhotě.

„Přijeli jsme si minimálně pro bod, i když dneska nemáme žádné posily z prvního mužstva,“ plánoval před zápasem trenér hlucké rezervy Antonín Kočí.

Zápas začal vlažně z obou stran, první vážnější šanci si domácí vypracovali po dvaceti minutách hry, Martin Hubík se šikovně na hranici penalty uvolnil přes Svadbíka a jeho prudká střela šla ovšem těsně vedle.

Plány trenéra hostů o bodu dostaly první vážnou trhlinu o deset minut později, Jirka Dominik zahrával roh, na bližší tyč si naběhl Petr Ratajský a gólmanovi Kovaříkovi nedal žádnou šanci zasáhnout - vedli jsme 1:0.

Do poločasu chybělo sedm minut a přišel druhý úder. Zbořil po lajně potáhl míč přesnou přihrávkou, našel Hubíka, který z malého vápna okamžitě zakončil a Kovařík nestačil na jeho střelu vůbec zareagovat - 2:0.

Paradoxně první poločas byl herně vyrovnaný, ale hosté neměli ani jednu vyloženou gólovou šanci, jejich útoky končily na pozorné domácí obraně.

„V prvním poločase jsme herně obstáli, domácí začali ustrašeně, bázlivě, my jsme si bohužel nedokázali vypracovat žádnou kloudnou akci a fotbal se hraje na góly,“ komentoval první část zápasu trenér Hlučanů.

Druhá půlka byla o poznání živější než první část utkání, už po pěti minutách hry zafungovala bratrská spolupráce domácích, Richard Dominik nahrál Jirkovi a ten asi z dvaceti metrů prudce vystřelil těsně vedle.

Blízko třetímu gólu byli domácí po hodině hry, další bratrská akce nedala na sebe dlouho čekat, Filip Zbořil poslal míč Staňovi a jeho bombu zastavilo břevno Kovaříkovi branky.

„U domácích diktovali tempo hry a režírovali celý zápas bratři Dominikové, kteří nám dělali největší problémy,“ všiml si hostující trenér Kočí.

Krásný fotbalový moment od mužstva hostů přišel dvacet minut před koncem zápasu,

Horák v poloze letícího hráče patičkou „ala Ronaldino“ nebezpečně vystřelil, bohužel pro Hlučany těsně nad Soukeníkovu branku.

Zkorigovat skóre zápasu mohli hosté z trestného kopu, míč si postavil pět metrů před velkým vápnem Říha, jeho prudká střela mířila přesně do šibenice, ale domácí gólman Soukeník byl proti a míč vyrazil.

„Gólman nám dneska zachytal opět výborně, po dvouzápasové pauze potvrdil, že je opora mužstva,“ chválí svého brankáře domácí trenér Josef Dominik.

Pět minut před koncem mohl výsledek upravit znovu Horák, jeho bombu Soukeník opět s přehledem zlikvidoval.

„Zklamali jsme, Lhota nás přehrávala hlavně ve středu hřiště, chyběl nám důraz a v druhém poločase u některých hráčů i fyzické síly, “ komentoval počínání svých borců trenér Hluku Antonín Kočí. “Bylo to průměrné utkání okresního přeboru, domácí využili svoje šance a naprosto zaslouženě vyhráli.“

Jeho protějšek Josef Dominik viděl zápas takto. „Za druhý poločas jsme si zasloužili přidat aspoň jednu branku, která by odpovídala průběhu zápasu, soupeře jsme přehrávali ve všech směrech a je vidět, že pokud nenastupují u soupeře posily z prvního mužstva, je jeho síla poloviční.“

TEXT A FOTO: Stanislav Dufka

V takovém tropickém dešti se utkání dohrávalo

Jirka Jurásek, vedoucí prvního mužstva

Jarek Hájek dostal od trenéra „technické“volno a plnil příjemné povinosti

U míče Petr Ratajský - autor první naší branky

Pamětník mnoha lhotských zápasů a pravidelný návštěvník našeho stadionu, pan Teťhal