Branky: 27.P.Adámek, 29.a 55.T.Adámek, 33.a 62.Žajgla

Šupák – T.Adámek, Janík, O.Popelka, Vintr-P.Adámek, R.Popelka(65.Bruštík), Mimochodek, Zemčík – Mikláš, Žajgla.

Soukeník- Bachan(O.Zalubil), Gabriel, S.Zbořil, Štergenich(46.Ratajský) – Hubík , R.Dominik(70.Turčinek) , J.Dominik, Matuštík- M. Zalubil, Kusák.

Trenér: Josef Dominik

Rozhodčí: Měštánek

Diváci: 280

„UŽ JSME TU KALAMITU SLYŠELI,“ říkala paní Zrníková těsně po příjezdu lhotských fotbalistů.

A měla pravdu. Výsledek ze Strání se jinak než kalamita nazvat nedá. Věřme, že to byl ojedinělý výpadek našich fotbalistů. O utkání rozhodli domácí v první půlce, když během sedmi minut vstřelili tři branky.

Utkání se hrálo na straňanskou hodovou neděli. Už v týdnu chtěli domácí funkcionáři přesunout utkání na sobotu, ale u lhotského vedení nepochodili.

Poslední dva prohrané zápasy před vlastními diváky znamenaly pro fotbalisty z pod Javořiny jediné – proti Lhotě vyhrát. Hosté, kteří v minulém kole porazili lídra tabulky Otrokovice, ale také nechtěli odjíždět bez bodů.

Zápas měl ještě jednu zajímavost. Nastoupili proti sobě dva vedoucí střelci I.B třídy, a to šestigólový domácí Tomáš Žajgla a lhotský Martin Zalubil, který měl na svém kontě o zásah míň.

Domácí, kteří měli některé hráče v hodovém kroji, látali sestavu jak se dalo. Základní jedenáctka, kterou poslal na trávník domácí trenér František Pospíšek, tak nebyla úplně ideální. „Deset minut před zápasem, a nás je jenom devět,“ bědoval domácí kouč.

Hosté nastoupili naopak takřka v optimální sestavě i s uzdraveným Richardem Dominikem.

V první polovině úvodní pětačtyřicetiminutovky byla hra vyrovnaná. Lhoťané měli míč častěji na svých kopačkách a zdálo se, že ze Strání neodjedou s prázdnou.

O tom, že domácí si nenechají pokazit ani hodovou neděli, se začalo rozhodovat zhruba dvacet minut před koncem prvního dějství.

První gól vstřelil Pavel Adámek ze standardní situace.

Za další dvě minuty už domácí vedli zásluhou Tomáše Adámka, který skóroval hlavou z rohového kopu-2:0. T

Třetí branku vstřelil straňanský kanonýr a nejlepší střelec soutěže Tomáš Žajgla. Na šestnáctce dostal přihrávku, míč si ideálně zpracoval, a bylo to 3:0.

Když uběhlo z druhé půlky deset minut, Tomáš Adámek ani na chvilku nepřipustil kýžený zvrat pro Lhotu, a svým druhým gólem odmetl poslední naději na přijatelný výsledek-4:0.

Brankostroj domácích uzavřel po hodině hry znovu Žajgla, pro kterého to byl už osmý gól v letošním ročníku.

„Na to, jaké se nesly na Lhotu reference, mě hosté zklamali na celé čáře. Chladný, profesorský fotbal bez jiskry a bojovnosti. My jsme nastupovali v silně kombinované sestavě a hlavně díky bojovnosti a krásným vydařeným gólům jsme zaslouženě vyhráli. I když měli hosté také vyložené gólové šance, nás podržel náš nejlepší hráč gólman Šupák. Byl to nejlepší výkon mužstva v dosavadním průběhu soutěže,“ pochvaloval si výsledek a vysokou výhru domácí trenér František Pospíšek.

Trenéru Lhoty Josefu Dominikovi se utkání nehodnotilo zrovna lehce.
„Ani jeden hráč si nezaslouží, byť jen sebemenší pochvalu. Snad Richard Dominik za asi dvacet minut, během nichž se snažil, ale potom se utopil v kličkách. Nepokryli jsme domácí hlavně při standartních situacích. Pokud prohráváme venku, tak už jenom těžce se nám otáčí zápas, narozdíl od domácího hřiště, kdy jsme schopni i při nepříznivém stavu zabojovat a s výsledkem něco udělat.“

Text: Stanislav Dufka