Zranění nebo chybí: Richard Dominik,Štergenich, M.Bachan, Hubík.

ŽK: S.Zbořil
Hejda, Kovács

Diváci: 142

BODY ZA PRVNÍ POLOČAS

Domácí, kterým se v posledních zápasech daří a neprohráli už šest zápasů v řadě, mají pořád šanci na postup do krajské soutěže. Do konce jarní části sezóny se budou ale muset obejít bez svého tvůrce hry, v minulém kole zraněného Richarda Dominika.

Hosté ze Sušic hrají v klidném středu tabulky a v jarní části nasbírali už třináct bodů.

Do zápasu šli oslabení o svého nejlepšího střelce, v minulém kole vykartovaného Švejčaru.

Do zápasu lépe vstoupili domácí, už po pěti minutách hry se dostal do gólové šance Filip Zbořil, po Soukeníkovém dlouhém výkopu šel sám na branku hostů, ale místo aby v klidu přehodil vybíhajícího brankáře, střílel ukvapeně po zemi vedle Důbravovi branky.

Prvního svého historického gólu v mistrovském zápase se dočkal osmadvacetiletý obránce Zdeněk Machala, který určitě už slyšel slogan „Když nevíš co s míčem, vystřel na branku.“ Jeho krásná dělovka z  pětadvaceti metrů skončila v síti a Lhota vede v 17.minutě 1:0. O pět minut později mohl zvýšit Dominik, jeho střelu z
hranice šestnáctky těsně pod břevno sušické branky Důbrava vytlačil na roh.

Jirka Dominik byl i u další gólové přihrávky, nahrával Filipu Zbořilovi, jeho prudkou střelu z úhlu ale Důbrava vyrazil. Deset minut před poločasem udeřili domácí podruhé. Gabriel z vlastní půle poslal dlouhý míč na Filipa Zbořila, obránce Sušic Omachlíka míč přeskočil a Zbořil šel sám na branku hostů. Jeho první střelu mu gólman Důbrava vyrazil, ale na následnou dorážku už byl krátký - Lhota vede 2:0.

V prvním poločase domácí zcela ovládli hru a Sušice se nedostaly ani do jediné vážnější gólové akce.

„Domácí nás potrestali za chyby v obraně, první gól byl vyloženě šťastný a druhý po naší hrubé chybě,“ zlobí se trenér Sušic Antonín Kaštánek.
„První půlku jsme zahráli dobře, oba góly jsme si zasloužili, soupeř v podstatě neohrozil naší branku,“ komentuje první pětačtyřicetiminutovku domácí kouč Josef Dominik.

Kdo z diváků z nějakého důvodu viděl jenom první poločas, kromě rozčilování domácího trenéra Dominika nad hrou svých svěřenců, o nic důležitého v utkání absolutně nepřišel.

Druhá půlka nijak zvlášť nerozdováděla necelých sto padesát přihlížejících. Za zmínku stojí pouze sólo hostujícího Kucharoviče na domácí branku, ale jeho šanci mu jistý Soukeník včasným vyběhnutím zlikvidoval. Dvě minuty před koncem zápasu z trestného kopu, který zahrával Gabriel asi z osmnácti metrů, zachránila hosty ze Sušic od třetího gólu, břevno Důbravovy branky. Za zmínku v druhém poločase stojí ještě první start dorostence Jana Radocha v mistrovském zápase.

Viděli jsme pouze průměrné utkání okresního přeboru, ke kterému přispělo i to, že obě mužstva nastoupili z různých důvodů bez svých nejlepších hráčů.

“Sušice měly vítěznou šňůru čtyř zápasů v řadě,“ všiml si domácí kouč Dominik a pokračuje v hodnocení zápasu „my jsme nastoupili v kombinované sestavě a naše souhra hlavně v druhé půlce vázla. Nejlepším naším hráčem byl dneska gólman Soukeník, zachránil mimo jiné samostatný nájezd hostů a zabránil dramatickému závěru. Kvalita utkání byla ovlivněna neúčasti klíčových hráčů na obou stranách a u hostů byla znát o poznání citelněji.“

„Domácí mě celkově zklamali, od mužstva, které je na druhém místě tabulky jsem čekal daleko důraznější fotbal,“ myslí si a hodnotí zápas trenér hostů Antonín Kaštánek.