PÁR SLOV O SAMOTNÉM KLUBU

Pár slov o tenisovém areálu...


Vznik tenisových kurtů lze považovat za malý zázrak. Na začátku osmdesátých let minulého století, kdy kurty téměř nikde v okrese ještě nebyly, se najednou objevily v Ostrožské Lhotě. A dokonce dva! Nebýt nadšení a pracovitosti řady místních lidí, nic takového by nemohlo vzniknout.

Tenisové kurty jsou dnes součástí velkého sportovního areálu, který patří k chloubám vesnice. Tento areál je nejen ideálním místem ke sportování, ale také k odpočinku, oddechnutí, k procházce nebo jen tak k setkání se známými. Jeho součástí jsou vedle kurtů také dvě travnaté plochy (jedna z nich tréninková), volejbalové hřiště, nově také hřiště na plážový volejbal a sportovní hala. A samozřejmě také hospůdka! Bohužel další sportoviště - běžecká dráha, skok daleký a vrh koulí - zarůstají a ztrácejí se pro nezájem v nenávratnu.

Tenisový klub Ostrožská Lhota vznikl v roce 1982, tedy v roce, kdy byly kurty dostavěny. Slavnostní otevření bylo velkou událostí, na které mohli Lhoťané vidět i tenisové umění tehdy desetiletého chlapce - Petra Kordy - který měl před sebou obrovskou kartiéru a stal se hned po Ivanu Lendlovi nejlepším českým tenistou historie.

V současnosti prožívá tenisový oddíl pod předsednictvím Stanislava Dufky jedno ze svých nejlepších období.

RB