Střídali:Bachan, Bajgart, Hájek

Žk:Dominik, Hubík

Rozhodčí: Čikl z Hodonína

Diváci: 85

V dalším důležitém zápase se na nekvalitním a hrbatém hřišti střetla mužstva, která ještě v loňské sezóně hrála jinou soutěž. Vážany sestoupily z Okresního přeboru a O.Lhota zase postoupila ze základní třídy.

Byl to i souboj nejlepších střelců ve svých soutěžích loňské sezóny. Domácího Marka Pavlíčka a Martina Zalubila z O.Lhoty.

Domácí, kteří prohráli v minulém kole doma s mužstvem Huštěnovic chtěli bodovat a neprohrát podruhé za sebou na domácím hřišti. Začátek zápasu byl v  režii hráčů Vážan, kteří více bojovali, byli důraznější a byla na nich vidět i větší snaha o vítězství než u mužstva O.Lhoty.

V 18. minutě se poprvé prosadil domácí kanonýr Pavlíček a domácí vedli 1:0.

První poločas zůstávali útočníci O.Lhoty na půlce domácích osamoceni a nemohli se prosadit.

Ve 39. minutě ale vystřelil Jirka Dominik z hranice šestnáctky a bylo vyrovnáno 1:1. O  minutu později hlavičkoval opět Pavlíček z bezprostřední blízkosti a  domácí znovu vedli 2:1.

Do druhého poločasu už nastoupila O.Lhota tak, jako ji známe z podzimních zápasů. Její hráči důrazně napadali soupeře, záloha podporovala útok, žádný míč nebyl ztracený. Gól doslova visel ve vzduchu. A v 70.minutě také do sítě domácího brankáře padl, když se hlavou prosadil Martin Zalubil a srovnal na 2:2.

Celý druhý poločas byli hosté lepší. Mužstvo podržel brankář Soukeník, který chytil vyloženou gólovou šanci domácích.

Vítězný gól mužstva O.Lhoty přišel v 80. minutě, kdy znovu Martin Zalubil z bezprostřední blízkosti strhl vedení na stranu hostů.

Do konce zápasu obrana O.Lhoty domácí do vážnější šance nepustila. Hosté sehráli ve Vážanech na jaře zatím své nejlepší utkání a za výkon hlavně v druhém poločase si výhru zasloužili.

Ve dvojzápase Lhoty s mužstvem Vážan se dařilo oběma kanonýrům - domácí Marek Pavlíček dal Lhotě pět branek a Martin Zalubil Vážanům stejný počet.

Jak to viděl trenér Josef Dominik:

Čekali jsme, že domácí nebudou chtět prohrát podruhé za sebou doma. Na svém hřišti umí hrát, mají nebezpečného střelce Pavlíčka, na kterého jsem upozorňoval, ale přesto nám dal dvě branky.
Domácí hráli systémem vše na Pavlíčka a jiné gólové šance neměli. Fotbal to byl málo líbivý, z naší strany bojovný.
Je ale potřeba pochválit celé mužstvo, že bojovalo i za nepříznivého stavu a  otočilo zápas v náš prospěch.

Text a foto: Stanislav Dufka