Branky: 37 ,55.F.Zbořil, 42. J.Dominik,79.M.Matuštík

Střídání:55.Štergenich za T. Matuštíka . 65. Bajgart za Machalu.85 Drexler za F. Zbořila.

Žluté karty: F. Zbořil, Hubík, Drexler.

Rozhodčí: Michal Hůlka z Uh.Hradiště

Diváci: 130.

K poslednímu zápasu na soupeřově hřišti v okresní soutěži přijela Lhota bez svého nemocného nejlepšího střelce Martina Zalubila.Topolná, která je v klidném středu tabulky, na podzim ve Lhotě remizovala 2:2, když v poslední minutě neproměnila penaltu.

Na nepříliš kvalitním hřišti po oboustraně opatrném začátku přišla první střela od Jarka Hájka z 15. metrů z úhlu těsně vedle. V 18. minutě se hráči Topolné dožadovali penalty za střet Gabriela s útočníkem domácích.
Domácí ve 21. minutě nedokázali z hranice penalty prostřelit brankáře Lhoty Soukeníka.
24. minuta přinesla nastřelené břevno lhotské branky.
První gól zápasu vstřelil Filip Zbořil ve 38. minutě střelou z 20 metrů, kterou domácí brankář podcenil. Za dalších pět minut hlavní nahrávač na góly v tomto utkání Tomáš Matuštík přihrál na druhý gól, tentokrát Jirkovi Dominikovi, který střelou k tyči asi z 18 metrů nedal domácímu brankáři šanci.
V závěru poločasu domácí nedokázali dát gól ani z hranice malého vápna, střela skončila vedle brány.
Nejpěknější akce zápasu přišla v 55.minutě, kdy Martin Matuštík vybojoval míč, který nacentroval před bránu a Filip Zbořil hlavičkoval „rybičkou“ přesně 0:3.
V 58. minutě ukázali domácí svoje fotbalové umění, když po nahrávce na malé vápno zakončili efektní patičkou, ale Soukeníka nepřekvapili.
Domácí se přece jen dočkali v 70. minutě střelou z hranice penalty a snížili na 1:3.
V 80. minutě Martin Matuštík vystřelil přesně z hranice velkého vápna a  stanovil konečné skóre zápasu 1:4. Poslední šanci ke skórováni měl Jirka Dominik v 88.minutě, ale jeho střela asi z 10 metrů málem ohrozila blízké rozhlasové vysílače.

Po celé utkání byli hosté jasně lepší a u všech míčů byli o krok spíš jak domácí. Stříleli na branku, záloha dávala útočníkům míče za obranu. Lhotský fotbalový fanoušek, který chodí pouze na domácí zápasy, by měl vyrazit někdy i na hřiště soupeře, kde domácí nebrání v deseti lidech a Lhota venku střílí branky doslova jako na běžícím pásu -  a zaslouženě vede tabulku s velkým bodovým náskokem.
Za zmínku stojí velmi dobrá divácká kulisa .V Topolné je o fotbal velký zájem, na vedoucí mužstvo tabulky přišla největší návštěva na utkání Lhoty na hřištích soupeřů.

Hlasy trenérů po zápase:

Pavel Stašek, trenér Topolné:
„Dnešní zápas jsem viděl vyrovnanější než byl výsledek, který byl pro nás velmi krutý. U soupeře bylo vidět kus fotbalového kumštu. Škoda našich neproměněných šancí, ale takový už je fotbal.“

Jak viděl zápas tentokrát neobvykle klidný Josef Dominik, trenér Ostrožské Lhoty?:
„Největší nebezpečí nám skoro vždy hrozí ze standartních situací, a to se potvrdilo i  dnes, kdy nás při šancích Topolné podržel brankář Soukeník. První gól jsme dali po hrubce domácího brankáře. Na rozdíl od domácích jsme naše gólové šance proměňovali .Celý zápas jsme byli lepší a přesvědčivě zvítězili.“

Text a foto: Stanislav Dufka