Turnaj veteránů nevyhrál Lhoťan (5.8.2006)

TITUL ZNOVU PO ČTYŘECH LETECH DO KUNOVIC

Třináctý ročník oblíbeného veteránského turnaje ještě ani nezačal a jeho organizátoři Milan Štěpán a Rosťa Štajnoch už připravili první překvapení - věkovou hranici posunuli z obvyklých pětatřiceti až na čtyřicet let.

Obavy z malé účasti se nepotvrdily, ba právě naopak, na lhotských kurtech se sešlo celkem dvanáct hráčů, kteří byli rozlosování do dvou skupin -  tak, jak je u nás na turnajích obvyklé.

Do čela skupin byli nasazeni finalisté z loňského roku -Dufka a Žajdlík. Z každé skupiny postupovali první dva do semifinále.

Letošní ročník měl přitom vůbec největší věkový průměr ze všech dosavadních ročníků, hráči měli v průměru 47 let.

"Kraloval" jim Tonda Ondrůšek, sportovec tělem i duší, kterého na kurtech čekal málokdo. Tento muž se totiž točil vždy kolem fotbalu, byl výborným hráčem a později i trénoval, tenisovou raketu v ruce tak často nedržel. Sám přiznal, že tenisové utkání si nezahrál na domácích kurtech minimálně deset, patnáct let. Povšiml si však pozvánky na turnaj a rozhodl se přijít - a jak se svěřil, vůbec svého rozhodnutí nelitoval.

„Velice příjemně strávená sobota, vynikající občerstvení, celkem přijatelní soupeři, opravdu jsem si zahrál jako už dávno ne,“ chválil organizátory.

Ze skupiny „A“ jasně postupoval loňský vítěz Jarek Žajdlík a překvapivě Jarek Štěpán, pro kterého to byl vrchol v jeho dosavadní tenisové kariéře v soutěži jednotlivců.

Nejdelší zápas turnaje v této skupině odehrála dvojice Josef Dominik-Tonda Ondrůšek, když prvně jmenovanému trvalo, bez šesti minut hodinu, než doslova udolal Tondu Ondrůška (6:4). „Tato prohra mě mrzí nejvíc, bohužel jsem pokazil závěr zápasu, je vidět že „Dušan“ má přece jenom o maličko lepší fyzičku,“ uvedl Tonda.

Ve skupině „B“, která byla více vyrovnaná, byla situace složitější. Nakonec si postup vybojoval jediný přespolní účastník-trenér a tenisový funkcionář z Kunovic Bohuš Nemáš. Z druhého místa postupoval Milan Štěpán, na loňského finalistu Staňu Dufku zbylo nepostupové třetí místo.

Vlastik Radoch, který jako jediný porazil vítěze turnaje ve skupině, skončil dokonce až čtvrtý.

Finálový boj vyzněl zcela jasně pro hráče z Kunovic, druhý finalista Milan Štěpán už neměl sil na rozdávání a ani agresivní způsob hry Bohuše Nemáše mu příliš neseděl.


Sumář závěrečných výsledků:

Semifinále:

M.Štěpán-Žajdlík 7:5

Nemáš-J.Štěpán 6:0

O 3 místo:

Žajdlík-J.Štěpán 6:1Finále:

Nemáš-M.Štěpán 6:0

Text: Stanislav Dufka

Foto:Luboš Boček, StD.

Celkem se sešlo na turnaji veteránů dvanáct hráčů (na foto chybí Luboš Boček a Karel Příkazský).

Cenu pro nejstaršího účastníka získal Tonda Ondrůšek.

Tito dva muži hráli nejdelší zápas turnaje - 54 minut (Dominik - Ondrůšek 6:4)

Putovní pohár a vyrytí jména na podstavec si vybojoval - už podruhé v historii - Bohuš Nemáš z Kunovic .