Branky:28.Štergenich 1:0, 43.Zalubil 2:0.

Rozhodčí: Hůlka z Uh.Hradiště

ŽK:Dominik,Hubík,Matuštík M.

Diváci:136.(Napočítal Eda Krátký ml.)

PO ROZPAČITÉM ZAČÁTKU JSME ZÍSKALI V NOVÝCH DRESECH TŘI BODY V BORŠICÍCH

Domácím Boršicím, které loni skončily na třetím místě, nevyšel start do soutěže podle jejich představ, a tak s nováčkem ze Lhoty jiný výsledek než vítězství nebrali.
Lhota po snadném vítězství v minulém kole proti mužstvu Tupes jela dle vyjádření trenéra Dominika do Boršic bodovat.
Začátek zápasu měli ve své režii domácí hráči. Jejich optická převaha ovšem končila na hranicí velkého vápna, kde kralovala dvojice Gabriel, Hájek. Domácí Boršice dobře zahrávaly standartní situace, přesné střílené centry hosté s vypětím odvraceli.Co nezachytila hostující obrana, zlikvidoval jistý brankář Soukeník. Prvních asi 25 minut byli domácí lepší, Lhota neudržela míč ve středu hřiště a balóny se rychle vracely na její půlku.
Obrat v zápase nastal po první brance Lhoty ve 28.minutě. Jirka Dominik hodil dlouhý aut, míč se dostal k Štergenichovi a ten z voleje asi z 25. metrů krásnou střelou zajistil hostům vedení 1:0. Byl to první gól Jožky Štergenicha za I.mužstvo z přechodu dorostu.
Následovala série tří rohových kopů Boršic, ale domácím se vyrovnat nepodařilo.Brankář Soukeník byl vždy na místě.Od tohoto okamžiku to byla Lhota, která diktovala tempo hry.Dvě minuty před koncem poločasu Jirka Dominik krásně z hlouby vlastního pole našel Zalubila, který si snadno poradil s domácí obranou a střelou k tyči z 12. metrů zvýšil pro hosty na 2:0.

Druhý poločas byl až na vyjímky zcela v režii mužstva Lhoty. V 51. minutě střílel Dominik, domácí brankář vytáhl střelu na roh. V 57. minutě po centru Filipa Zbořila Zalubil vystřelil, ale domácí obrana míč vytlačila na roh.
Domácí o sobě dali vědět až v 70. minutě, ale jejich útočník z hranice šestnáctky vysoko přestřelil. O dvě minuty později tvrdě vystřelil z hranice 16. metrů k tyči velmi dobře hrající Hubík, ale domácí brankář jeho střelu zlikvidoval.
V 80. minutě dal o sobě vědět střídající Hanáček, když se po jeho akci míč dostal po několika narážečkách zpět k němu, ale střílel těsně vedle.Domácí se snažili nepříznivý vývoj zvrátit, ale brankář Lhoty Soukeník si poradil i s prudkou střelou domácích útočníků i s následnou dorážkou.Za celý druhý poločas si domácí nevypracovali vyloženou gólovou šanci, a pokud nedají doma gól, nemůžou uspět.
Vítězství Lhoty v Boršicích bylo naprosto zasloužené.Až na začátek zápasu byli hosté lepší, vypracovali si víc gólových šancí, obrana hrála takřka bez chyb, záložníci byli rychlejší a v útoku se trefil v druhém zápase za sebou Zalubil.

Jak viděli zápas trenéři obou mužstev:

Josef Dominik Ostr.Lhota:
Do Boršic jsme jeli pro tři body, žádný jiný výsledek mě dneska nezajímal.
Už v pátek na tréninku, kdy přišlo 14. hráčů, jsem avizoval, že Boršice nejsou to, co v minulé sezóně.Odešly jím čtyři kvalitní hráči a  potřetí za sebou jsme nechtěli z venku odejít s prázdnou. Nasazení mužstva bylo výborné, soupeři jsme nedovolili téměř žádný tlak.
Zápas vyzněl jasně v náš prospěch. Dneska musím pochválit brankáře Soukeníka a velmi dobře hrál i Hubík.

Antonín Šimon Boršice:
Do prvního gólu Lhoty byl zápas vyrovnaný, my jsme do 25.minuty měli opticky více ze hry.
Po šťastném a krásném gólu z dálky hrála prim záloha Lhoty, která nás hlavně ve středu hřiště jasně přehrávala. Náš cíl byl hrát o špici i  v letošní sezóně .Je to zatím pořád začátek soutěže, takže uvidíme. Hosté dnes vyhrály naprosto zaslouženě.

Na utkání byl i vedoucí mužstva zálohy Spartaku Hluk a bývalý lhotský trenér Tonda Kočí. Jak on viděl utkání?:
Lhota hrála dobrý technický fotbal, a kdyby využila všechny gólové šance, mohl být výsledek ještě výraznější. Líbila se mně hlavně obrana, včetně mladého Štergenicha. V záloze hrál velmi dobře Jirka Dominik. Domácí mě zklamali, čekal jsem od nich daleko lepší výkon.

TEX A FOTO: STANISLAV DUFKA