Rozhodčí:Řihák z Uh.Brodu

ŽK:Hubík

Diváci:192 (napočítal Eda Krátký)

PO NEVÝRAZNÉM VÝKONU SKONČILA DALŠÍ SÉRIE

Po velmi dobrém výkonu a vítězství v minulém kole na hřišti Boršic chtěla Lhota doma proti papírově slabšímu soupeři tři body. Nároční Lhotští fanoušci s ničím jiným než vítězstvím nepočítali, a zajímalo je jen, o kolik to dneska bude. O tom, že ve sportu a ve fotbale zvlášť se rozhoduje na hřišti, se domácí diváci začali přesvědčovat už v prvních minutách zápasu.

V 15.minutě obránce hostů Srnec tvrdě a přesně vystřelil z 30. metrů a domácí brankář Soukeník jenom s námahou míč vytlačil na roh. O deset minut dali o sobě vědět poprvé domácí. Filip Zbořil nacentroval, brankáři hostů Macháčkovi vypadl míč s rukou, a ze slibné pozice se Kusákovi nepodařilo skórovat. V 25. minutě zápasu se míč po ose Filip Zbořil,Zalubil, Kusák dostal k posledně jmenovanému, kterému chyběl krok ke gólovému zakončení. To bylo vše, co v prvním poločase obě mužstva nabídla velmi slušné návštěvě diváků.

Druhá půlka začala náporem Lhoty. Prvních deset minut byli domácí aktivnější. Samostatnou akci Zalubila ve 48. minutě ještě hostující gólman zlikvidoval.O pět minut později, po nahrávce Hubíka, Martin Zalubil obešel hostujícího obránce a podél brankáře poslal míč do sítě. Lhota vedla 1:0.

V 61. minutě chyběl Zalubilovi krok k zakončení. Hosté, kteří si nevytvořili do této doby téměř žádnou šanci, udeřili v 66. minutě. Po tečované střele z 18. metrů vyrovnali kanonýrem Bahulou.

Jestli si domácí hráči mysleli, že se Horní Němčí porazí samo, byli na velkém omylu. Ani vyrovnávací branka hostů je nevyburcovala k větší aktivitě. Naopak v 87. minutě po standartní situaci domácí obrana nechala trestuhodně hlavičkovat kapitána hostů Turečka, pro kterého nebyl problém skórovat. Horní Němčí vedlo 1:2.

Poslední šance zápasu měli Lhoťané v 90. minutě, kdy Kusák z nadějné pozice po trestném kopu střílel z 18. metrů pouze do zdi hostující obrany.

Za výkon, které domácí mužstvo předvedlo, si vítězství nezasloužilo. Zvítězilo bojovnější a šťastnější mužstvo. Na lhotském hřišti jsme viděli jeden z nejhorších zápasů za poslední dva roky. Domácím skončila série neporazitelnosti na jejich stadiónu, kdy po více jak po dvou letech odešli poraženi. U domácích chyběla přesnost přihrávky, v osobních soubojích byli hosté důraznější a horněmčany zdobila i větší bojovnost. I když fotbalový um tam stejně jako u domácích dneska chyběl. Že v okresním přeboru nemůžou podcenit žádného soupeře se hráči Lhoty přesvědčili s mužstvem Horního Němčí, které venku nevyhrálo více jak rok. Vítězství hostů bylo šťastnější, utkání by více slušela remíza.

Jak viděli zápas trenéři svých mužstev:

Ludvík Kadlček Horní Němčí:
Do Lhoty jsme nepřijeli vyhrát, ale bez bodů jsme se také vracet nechtěli. Zápas jsem viděl jako vyrovnaný, svědčil o tom první poločas, kdy si žádné mužstvo nevypracovalo gólovou šanci. V druhém poločase jsme byli štastnější. Z naší strany byla hra na slušné úrovni. Obávali jsme se střelce Zalubila, který prokázal svoje kvality prvním gólem domácích. S výsledkem jsme maximálně spokojeni.

Josef Dominik SK Ostr.Lhota:
V dnešním zápase jsme chtěli potvrdit tři body z Boršic.Vítězství by nás nastartovalo ke špičce tabulky. Výsledek ovlivnilo zranění našeho klíčového hráče Dominika ve 20. minutě zápasu.Dneska jsme předvedli nejhorší výkon za poslední rok na domácím hřišti Štěstí přálo hostům, kteří dali oba góly po standartních situacích, a našich hrubých chybách.Dneska jsme si vítězství nezasloužili.

Antonín Hejna - bývalý výborný fotbalista Hluku a Lhoty - se k utkání odmítl vyjádřit s odůvodněním, že to byl velký nápor na jeho srdíčko.

Další výsledky Lhoty:

ŽÁCI:
OSTR.L HOTA-PODOLÍ 5:0
Branky: Pešík, Radoch,Nemečkaj,Horák 2.

DOROST:
OSTR.LHOTA-JALUBÍ 0:0

JEĎTE S NÁMÍ DO BÍLOVIC ZÍSKAT ZTRACENÉ BODY Z DNEŠNÍHO ZÁPASU!!! PRÁVĚ TEĎ JE NUTNÉ MUŽSTVO POVZBUDIT, UKAŽME, ŽE LHOTA MÁ OPRAVDOVÉ FANOUŠKY. A VĚŘME TOMU, ŽE HRÁČI I DÍKY TAKOVÉ PODPOŘE NECHAJÍ NA HŘIŠTI CELÉ SVÉ SRDCE!

Další nelehké utkání hrajeme v Bílovicích.
Neděle 25.9. Odjezd 15.00 Začátek 16.00.

TEXT: STANISLAV DUFKA