Branky:12. Zalubil 0:1,26.Hubík 0:2,50.Jankůj 1:2, 75.Zalubil 1:3.

Rozhodčí: Hubál
ŽK:Zalubil.
Diváci:130.

ZASLOUŽENÉ TŘI BODY Z BÍLOVIC

Po velmi špatném výkonu v minulém kole a prohře s mužstvem Horního Němčí, chtěla Lhota v  Bílovicích bodovat a tak napravit ztrátu bodů z minulé neděle.
Domácí, kteří měli na domácí půdě vyrovnanou bilanci jednu prohru a jednu výhru, zase s ničím jiným, jak plným bodovým ziskem, nepočítali.

Že to bude úplně jiný zápas pro Lhotu jako minulý týden svědčila už první čtvrthodina. Kdyby hosté proměnili gólové šance a vedli rozdílem tří branek, tak by se nikdo, kdo byl na utkání, nedivil.
V 6. minutě dal o sobě poprvé vědět Zalubil, který střílel z deseti metrů vedle Brázdilovy branky. O tři minuty později šel Filip Zbořil úplně sám na domácího gólmana, který ale jeho střelu zlikvidoval. Úvodní nápor hostů pečetil gólem Zalubil, když ve 12. minutě využil nedorozumění domácí obrany a dostal hosty do zaslouženého vedení.
Ve 20. minutě zahrozili domácí, tvrdou střelu asi z dvaceti pěti metrů Soukeník vyrazil. O minutu později opět Filip Zbořil šel důrazně mezi dva domácí obránce, získal míč a ocitl se sám před brankářem, který jeho tvrdou střelu asi z deseti metrů vyrazil.

Ve 26. minutě hledal dlouhým pasem S. Zbořil Hubíka, ten šel důrazně za balónem, který špatně odhadl domácí brankář Brázdil, míč ho přeskočil a Hubík pohodlně zvýšil na 2:0 pro Lhotu. Ve 32. minutě přihrával Kusák Hubíkovi, který přímo z voleje krásně a tvrdě vystřelil, domácí brankář byl tentokrát na svém místě a jeho střelu vyrazil.
O minutu později se Bachan uvolnil na hranici malého vápna, ale zakončit se mu nepodařilo. Z následného protiútoku zahrozili domácí, tvrdou a přesnou střelu z hranice šestnáctky Soukeník kryl. První poločas zakončila další gólová šance Filipa Zbořila, kterému jeho střelu z deseti metrů Brázdil vyrazil.

Druhý poločas začali lépe domácí Bílovice, svoje útoky vedli hlavně po levé straně.

V 50. minutě stříleli z deseti metrového úhlu, Soukeník střelu vyrazil vedle sebe a nekrytý Jankúj snížil na 1:2. Tímto gólem se domácí nabudili a snažili se vyrovnat. Následovala série tří rohových kopů Bílovic, ale hostující obrana v čele s brankářem Soukeníkem byla na místě a Bílovice se do vyložené gólové šance nedostali. V 60.minutě si postavil Zalubil míč a z trestného kopu ze vzdálenosti dvaceti metrů střílel tvrdě, ale domácí brankář Brázdil byl na místě. Dvacet minut před koncem si vytvořili domácí optický tlak, ale nyvypracovali si žádnou gólovou šanci.
Obrana Lhoty téměř nechybovala a domácí Bílovice k vážnější akci nepustila. V 75. minutě zápasu po přesné nahrávce Dominika šel Zalubil sám na domácího brankáře, který se mu snažil zmenšit střelecký úhel, ale Zalubil zkušeně Brázdila přeloboval a Lhota vedla 3:1.
Ovšem nejkrásnější akce zápasu přišla o dvě minuty později, kdy se Zalubil na levé straně uvolnil, na hranici velkého vápna uviděl volného Hubíka, který bez přípravy z voleje krásně vystřelil. Brankář Brázdil, který si v dnešním zápase na nedostatek práce určitě nemohl stěžovat, jeho střelu bravurně vytlačil na roh. Pět minut před koncem zápasu ještě z nadějné pozice stříleli domácí, ale přímo do náruče brankáře Soukeníka. V poslední minutě zápasu střílel střídající Dominik, domácí Brázdil jeho tvrdou střelu vyrazil.

Hosté si vítězství a tři body zasloužili, a po domácím matném výkonu přesvědčili své fanoušky, že po minulé prohře na svém hřišti fotbal hrát umí. Domácí hráli nepřesně, nedůrazně, a za celý zápas si nevypracovali vyloženou gólovou šanci. Od většího brankového přídělu je zachránil výborný brankář Brázdil.

Jak viděli zápas trenéři:

SK Ostr.Lhota Josef Dominik:
Ze zápasu jsem měl obavy, pět hráčů ze základní sestavy se včera zúčastnilo burčákového tenisového turnaje, a to jim určitě síly nepřidalo. Dneska jsme hráli výborný útočný fotbal bez hrubých chyb v obraně. Našim nejlepším hráčem byl Hájek, který úspěšně nabourával útočné akce domácích. Dnešní zápas byla ta nejlepší pozvánka pro diváky na derby do Hluku, kde hrajeme příští týden.

TJ Bílovice Tomáš Kaňovský:
Lhota u nás hrála velmi dobrý fotbal, zvlášť ve středu zálohy nás přehrávali. Začátek druhého poločasu jsme měli tlak, ale do vážnější akce jsme se nedostali. I přes jednu chybu bych chtěl pochválit našeho brankáře, který podal dnes minořádný výkon. Za Lhotu hrál výborně stoper mužstva(Gabriel) a hráč s číslem deset (Zalubil).

Na utkání jsme objevili i bývalého reprezentanta ČR a držitele stříbrné medaile z EURA 1996 v Anglii, bílovického rodáka Milana KERBRA. Jak on viděl zápas?:
Myslím si, že jsme viděli lehce nadprůměrný zápas na úrovni okresního přeboru, nezaujatý divák musel být s dnešním zápasem spokojený. Kdyby Lhota vedla 4:0 po první půli, nikdo by se nemohl divit. Věděl jsem, že Lhota měla dlouhou šnůru neporazitelnosti a kvalita tam musela být. V dnešním utkání hosté diktovali tempo hry a prakticky od prvních minut ovládli hřiště. Naši mladí hráči musí dávat do zápasů více bojovnosti a fotbalového srdce. Prim u domácích dneska hráli fotbalisté, kteří už mají něco odehráno.

TEXT A FOTO: STANISLAV DUFKA

Žáci:Starý Hrozenkov-SK Ostr.Lhota 0:12
(0:6) Pešík 5,S.Horák 3, Kopeček 2, K.Horák. Krátký.

Dorost: TJ Bílovice-SK Ostr.Lhota 1:0(z penalty)

Příští zápas jeďte s námi na derby do HLUKU, hraje se v neděli dopoledne v 10.15 hod. Odjezd v 9.15 hod.